Vaření a uřvané batole

335
1.4.21 08:59

Vaření a uřvané batole

Ahoj, kdykoliv jdu delat neco k jidlu pro syna tak řve a rve mě od linky, protože to prostě chce už jíst, je jak hladová kočka. Kňourá, vzteká se, potom brečí, odtahuje mě za nohavice, prostě hrůza vařit. Dělá mi to jen v kuchyni. Uklidní se jen, když dostane konečně jídlo nebo ho posadím na linku či si ho vezmu na ruku, ale vařit je potom na mě moc komplikované. Vysvětlování, že musí počkat, že je to horké, nic, nic, už z toho mám opravdu nervy. Nedokáže si jít vedle hrát, přitom když v obýváku budu, tak si hrát bude i sám. Ale vařit prostě nemůžu.
Chci se zeptat, co ty pomocné naučné věže? Využilo je vaše dítě nebo se jen váleli v koutě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1601
1.4.21 09:03

No a proc nezacnes driv?
Davat diteti jist, az se po tobe sape hlady, mi prijde ponekud nestastne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
1.4.21 09:08

Zkusila bych jednak vařit dřív, já klidně oběd dělala v průběhu celého rána, když snídal, něco jsem si nakrájela, když se chvíli zabavil, tak jsem to dala dusit atd. Učící věž nemám, nevejde se k nám, ale nechala jsem ho klidně rabovat šuplíky, strčila mu vařečku, misku, lis na česnek, cokoli ho zabavilo. A když byla krize, dostal na 10 minut zapnutou pohádku :nevim:

Příspěvek upraven 01.04.21 v 09:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
1.4.21 09:09

@VitaminC On se nesápe hlady. Jídlo je pro něj prostě jídlo a i kdyby si měl dát pár soust, prostě musí hned jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
1.4.21 09:12

Je mu 16m a rozum z toho samozřejmě ještě nemá a hladový není, jí několikrát v průběhu dne. On by mohl jíst pořád, jídlo miluje a právě proto tak vyvádí i když z toho sní jen pár soust. Aby si nekdo nededukoval, ze to týrám hlady chudáka :palec:

Příspěvek upraven 01.04.21 v 09:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
1.4.21 09:13

Ja varim tedy normalne s dcerou na lince..nepises vek, jen, ze batole..no cca od roku a pul musim mit dceru na lince, jinak taky rve, ale protoze proste chce varit se mnou, ne hlady..ted ve dvou letech uz tolik nechce..posadila jsem ji na linku, dala ji prebirat testoviny, caje, nejakou hracku, hrala si ve drezu, s hrncem a vareckou atd…joo, je to narocnejsi, navic, kdyz sedi na lince, tak mam asi 30cm ctverecnich na vareni :lol: ale vyplati se, ji to bavi, ja uvarim a treba dve hodky utecou jak prd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
1.4.21 09:15

Naše skoro dvouletá prostě sedí na lince a okusuje to, co krájím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20649
1.4.21 09:17

Posad na linku, dej do ruky nějakou misku a lžíci aby taky jako vařil, můžeš tam hodit občas par ingrediencí co se ji za syrova, aby si zacpal pusu a hotovo :D já to tak dělám porad, děti mi chtějí pro vaření neustále asistovat :D tak holt sedi na lince a mícha si svoji imaginární polivku a občas dostane do pusy sousto třeba zavřeny testoviny, kosticku šunky, zeleniny atak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
1.4.21 09:18

Učící věž jsem neměla, dcera stála na židli nebo seděla na lince. Ale já vařím vůbec nejradši buď s ní (tak od roka a půl je schopná reálně pomoct), nebo naopak když spí, často uvařim večer když spí, na další den. Pustim si k tomu něco, dám si dvě deci vína a relaxuju u toho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
1.4.21 09:18

Nevim, jestli to je pro tebe realne, ale z dob, kdy mel syn jeste obedy ve skole, jsem pro sebe nevarila. Zacala jsem s teplyma vecerema. Nekdo si da, nekdo si da toust, nekdo si to vezme do krabicky na druhy den do prace. Takze ja dopo nevarim. Normalka chodime ven, online vyuka, skocim do prace. Prijdu, jen ohreju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
1.4.21 09:19

Posad ho do jeho zidlicky a dej mu něco k jídlu, nakrájený ovoce nebo zeleninu, kuličky hrášku…ty budeš v klidu vařit a on bude jist. Nebo si ho postav vedle sebe na židli a ať ti ujida, pomáhá atp. Dceru baví i cakat se ve drezu, občas ji tam dam nějaké misky s vodou, varecku a ona během vaření vaří taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13557
1.4.21 09:29

@dracula-s Věž mam a je fajn, i kdyz je to zatím spíš ohrádka ve výšce linky. Ze by moje dite vydrželo sedet na lince nebo stat na zidli, je sci-fi 🙊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
1.4.21 09:34

Já dceři dávala dvě misky jeden kelímek, do misky třeba čočku a do druhé těstoviny, k tomu malou naberacku a lžíci. Ona měla pocit že vaří taky a byla šťastná.
Nechce jen vařit s Tebou? Dcera cca od 18 měsíců vaří se mnou. Nechám ji míchat, teď od cca dvou let už zkouší krájet. Sype jídlo do panvicky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
1.4.21 09:43

Vez je fajn, vyuziva ji doted a to mu jsou tri a pul. Ted uz regulerne pomaha:)

Kdyz byl batole, tak mi aspon koukal pod ruce, ale je to neposeda (prosadit na linku-naproste scifi :mrgreen: ) Takze spis jsem mu pripravila neco do drezu, to vydrzel vzdy.

Kdyby mel hlad, mela bych nachystany nakrajeny syr/sunku, krupky- to nefunguje? Chce hned to, co varis ty?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
1.4.21 09:45

Tak zrovna posazování na linku mi nepřijde z nejchytřejších nápadů :roll:
Dej ho v židličce k lince, nebo do učící věže, dej mu hračky, se kterými bude taky „vařit“
Podle mě nejde o hlad, ale o to, že se v té chvíli nudí a není zvyklý si hrát sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat