Batole je nervózní z každého přendaného předmětu

768
27.3.21 15:19

Batole je nervózní z každého přendaného předmětu

Zdravím všechny!
Zajímalo by mě, jestli to mají vaše děti stejně nebo podobně…
Dceři je 16 měsíců. Už tak cca od roku pozoruji, že na každý přendaný předmět upozorňuje. Hlasem, ukazuje a vždycky někoho dovede, aby šel s ním a vyžaduje aby se ta věc vrátila na místo. Vyžaduje, abychom nosili jedno oblečení - pokud to má na očích. Konkrétně třeba často nosím černou mikinu, když si večer vezmu jinou, pořád za mnou chodí, nosí mi tu černou mikinu a hlasem upozorňuje. A takhle je to v podstatě se vším. S každou maličkostí.

Máte někdo podobnou zkušenost? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1567
27.3.21 15:24

Narazis na moznost autismu? Holcicka je jeste mala, v 18 mesicich se vyplnuje u pediatra dotaznik na autismus, tak uvidis. Rekla bych, ze to neni uplne standardni, ale nic bych z toho zatim nevyvozovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
27.3.21 15:31

@kalie napadlo mě to… ale partner je nadprůměrně inteligentní, takže v některých věcech je občas taky takový “zvláštní”… uvidíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
27.3.21 15:31

Syn měl v tomhle věku na změny taky „oko“ a hned mě na všechny upozornil. Ale nikdy nežádal, abychom věci vraceli do původního stavu. :nevim: Možná je takový malý diktátor, co rád komanduje, tak ti dává úkoly. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
27.3.21 15:33

@Trashpanda jo, to ona ráda všechny “komanduje” :mrgreen: :lol: děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4134
27.3.21 15:52

Ano, je to normální. Malé děti mají rády, když jsou věci tak, jak je znají. Není to známka autismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
27.3.21 15:52

Ja bych tedy na pozoru byla a upozornila na to doktorku. V tomhle věku mým dětem bylo úplně jedno, co kde leží a co mám na sobě. Syn měl tedy krátce období, kdy vracel věci na místo, ale to bylo v rámci úklidu a odkoukal to ode mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 16:28

Hodne mi to sedi na aspergerův syndrom. pokud je tvuj muz nadprumerne inteligentni. Mame to v rodine tak bratranec se zenou vedeli jeste pred kontrolou. Mala hodne bystra a chytra, ale sebemnesi zmena doma ( jiny sampon, jine povleceni a mohla se pominout, vekem je to lepsi, ale dny ma temer do puntiku stejne, jinak upada do uzkosti) prosim anonym

• Citovat
  • Nahlásit
600
27.3.21 18:42

Některe děti to dělají, synovec třeba. Nemusí to zatím nic být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat