Syn neroste

1089
26.3.21 07:56

Syn neroste

Ahoj,

mám problém s mladším snkem, od narození je extrémní nejedlík, dostat do po narození něj aspoň 5ml mlíka byla práce na půl hodiny. Ve třech měsících skončil na kapačkách, protože se rozhodl, že pít nebude, ráno vypil trošku a odpoledne když přestal čůrat jsem s ním letěla na pohotovost kde ho hned napíchli na kapačky. Byli jsme tam 5dní aniž by přišli na příčinu. to se pak opakovalo ještě jednou asi v 7 měsících… To jen pro představu, že opravdu nejí nic :D teď mu jsou 2,5 roku a s jídlem je to pořád katastrofa jí fakt malinko a je děsně tvrdohlavý tekže když se sekne nejí!

K jádru pudla, je strašně hubený, má nějakých 11kg a i celkem maličký 92cm na poslední kontrole před rokem měl 10,2kg a 84cm, zdá se mi, že neroste dostatečně a i v grafech mi vychází, že v dospělosti bude mít nějakých 175cm což je u chlapa trošku průšvih :/ Já jsem sice prcek mám 158cm, ale muž má 2 metry a výška se prý dědí po otci.

Jde mi o to jestli to mám nějak řešit s dětskou, jestli jsou nějaké vitamíny, doplňky atd, které by mu mohli pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3608
26.3.21 07:59

Ptáš se, jestli to máš řešit s doktorkou :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62979
26.3.21 08:00

175 cm je průšvih? Proboha proč? Chudák např můj táta, co má 160 cm :mrgreen: :lol: dětská by ti řekla, že je něco špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
26.3.21 08:02

@JOHNDENVER Ptám se na to jestli nejsem hysterka a mám to s ní řešit hned, nebo jestli to počká půl roku na 3 letou prohlídku, o tom jak špatně jí samozřejmě ví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
26.3.21 08:03

@martina.se :D tak jako úplně ne, ale brácha má nějakých 175 a největší úplně není :D a muž by samozřejmě byl rád kdyby syn byl po něm :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
26.3.21 08:04

Vůbec bych nesledovala nějaké grafy, protože ti stejně nic neřeknou, synovec byl do 10 let podprůměrný výškou i váhou a v dospělosti má bezmála 2m. Taky nechtěl skoro do tří let nic jíst a později to dohnal.
Co na to říká dětská doktorka? Dělala mu odběry, zda mu nic neschází?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 08:04

Je důležité sledovat percentilový graf…pokud si drží své tempo tak je to ok…ale pokud se propadá, může to být problém…má dcera také málo rostla, ale dokud si držela to své temoo tak byla mudr v klidu…když začala zpomalovat a propadat se tak jsme začaly chodit na častější měření a hrozilo nám vyšetření na antropologii..naštěstí to nebylo potřeba…jinak 175 na chlapa taková katastrofa opravdu není…jinak na podporu chuti nám byl doporučený Multisanostol…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3608
26.3.21 08:05

@Zástavanda a při dvouleté ti řekla co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
26.3.21 08:08

Za chvili jdete na 3 letou prohlidku, tak to urcite pocka..92cm mi prijde ve dvou a pul letech normalni..11kg docela malo, ale ono neni dulezite, jestli je treba v grafu pod percentilem, ale jestli nejak pomerne soumerne stoupa…jinak 175 prusvih? :zed: hlavne to je uplne nesmysl resit ted…co se tyce vitaminu, ja nedam dopustit rakytnicky od Terezie, je tam psany od 3 let, ale muzou to deti vlastne od chvile, co umi kousat…a pak jsem videla v televizi reklamu na nejaky sirup, co ma u deti povzbudit chut k jidlu, ale vyzkousene to nemam..treba nekdo tady jo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
26.3.21 08:09

@JOHNDENVER Neříkala nic, jen, že je hubeňoučký, ale to byl vždy a o problémech s jídlem ví. K výšce se nevyjadřovala.
Já upřímně jsem to začala řešit úplně náhodou, kluky jsme měřili a dělali jsme čárky na futra a ta výška mě nějak zasekla, koukla jsem na graf a od tý doby na to myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
26.3.21 08:10
@JOHNDENVER píše:
@Zástavanda a při dvouleté ti řekla co?

Dvoulety prohlidky nejsou (aspon teda bezne nejsou) jsou 18m a pak az 3 roky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
26.3.21 08:12

@píďalka0484 Tak to to řešit asi budu muset v 18 měsících byl na 90percentilu a teď je na 25!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16022
26.3.21 08:13

Vydrž pul roku a 175cm fakt není průšvih

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
26.3.21 08:13

@Melodie91 jo vidíš myslela jsem 18 měsíční

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
26.3.21 08:17

A kruci syn má ve skoro 3 letech 95 cm a já si pochvaluji jaký je to velký kluk :lol: a 175 cm a průšvih? to snad ne. :? Já bych počkala na tříletou prohlídku. Teď už ten růst bude pomalejší než v prvním roce a půl a 7 cm za rok mi nepřijde zas tak málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat