Poradna na téma rodinné právo
Mgr. Zoltán Duna
Proč nemá snahu? A on ji někdy měl? Já myslím, že nikdy skutečnou neměl. Ale vy jste to neviděla, protože jste ten vztah udržovala svou snahou. Na té jediné stál. A když už nemáte sílu to dál táhnout a potřebujete, aby se začal snažit i on, tak to nedělá. Kdybyste se mu nesnažila celou dobu zavděčit tím, jak jste kolem něj skákala a dělala věci nad rámec, přepínala se - jen, aby byl spokojený a fungovalo to, tak byste pravděpodobně už po několika týdnech, maximálně měsících vztahu zjistila, že je vlastně nefunkční, protože vedle vás je někdo, kdo se nikdy nebude sám snažit. Tohle dělá spousta mužů. Jsou ve vztahu jen proto, že se nemusí snažit. Kdyby museli, vztah se rozpadne. Nejsou tam, protože vás tak hrozně milují a protože jste to zrovna vy. Jsou tam, protože to je snadné. Nemilují vás, milují jak vy všechno zařídíte, aby oni nemuseli nic. Jsou jako zpovykané malé děti a nic jim není dost. Muž, který vás miluje, se bude namáhat, bude budovat a bude se vztahu aktivně účastnit. Bude chtít, aby vám s ním bylo dobře a uvidí na vás všechno to dobré. Nebudete se muset dožadovat absolutně samozřejmých věcí (jako je péče o vlastní dítě, odnos těžkých vod atd.) a pak ještě poslouchat, že jste moc náročná a neschopná… Ten vztah trval, protože jste nic nežádala a nabízela všechno. A může fungovat pouze pokud tak budete ochotná žít i dál. Myslím, že rozvod je nejlepší řešení. Nejste ta špatná a nechtěla jste nic, co by nedávalo smysl a nebylo to oprávněné. Bohužel jste to chtěla po někom, kdo vám to prostě není ochotný dát a raději zdrhne. Příště už od začátku nedělejte ve vztahu to, co ve skutečnosti nechcete a hned si říkejte o to, co od něj potřebujete. Prostě buďte sama sebou. Vytřídí to typy jako je váš muž a zůstane ten, se kterým to opravdu půjde…