Rozvod (rozchod) a manipulátor

Anonymní
3.6.21 11:37

Rozvod (rozchod) a manipulátor

Chtěla bych se zeptat, zda se Vám podařilo se rozvést (rozejít se) s manipulátorem a jak jste ho „donutili“?
Jde mi o to, že když už jsem rozhodnuta náš vztah (jsme spolu 17 let, 2 děti) ukončit, vždycky mě přemluví svými argumenty, že bez nás nemůže žít, že nás úplně odstřihne, včetně dětí… Je mi ho svým způsobem líto…
Nejsem dlouhodobě ve vztahu šťastná, ale jsem v jeho sítích tak zamotaná, že mám pocit, že takhle budu muset žít až do smrti :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8092
3.6.21 11:42

Vubec bych se s nim nemazala, postavit pred hotovou vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 11:57
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, zda se Vám podařilo se rozvést (rozejít se) s manipulátorem a jak jste ho „donutili“?
Jde mi o to, že když už jsem rozhodnuta náš vztah (jsme spolu 17 let, 2 děti) ukončit, vždycky mě přemluví svými argumenty, že bez nás nemůže žít, že nás úplně odstřihne, včetně dětí… Je mi ho svým způsobem líto…
Nejsem dlouhodobě ve vztahu šťastná, ale jsem v jeho sítích tak zamotaná, že mám pocit, že takhle budu muset žít až do smrti :(

Upřímně, kdyby mi řekl, že i mě a děti úplně odstříhne, budu šťastná.

• Citovat
  • Nahlásit
443
3.6.21 12:06

Já taky nedokázal odejít nejdříve od manželky. Když jsem navrhl rozvod, tak řekla že ona se rozvadět nebude.
A pak mi došlo, že je to můj život, moje rozhodnutí a nikoho do toho nic.
A pak už bylo jednoduché se rozejít (jednoduše jsem odešel)a v rámci toho se snažit o nejhladší možné řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24517
3.6.21 12:11

Osamostatni se tak, že tě nějakýma výhružkama o odstrihnutí tak maximálně pobaví…
Základ je podle mě se rozhodnout a neustoupit. On vyhrožuje a tlačí, protože to na tebe platí.
Až mu jednou řekneš „tak jdi, já to dám i bez tebe“, tak bude koukat. Ono je ve finále mnohem jednodušší to zvládnout, když vás odstřihne než když vás naopak nepustí (dělá dětem bordel v hlavě a přes děti tebou manipuluje dalších deset let)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
3.6.21 12:23

Je úplně jedno co říká, to rozhodnutí je na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7383
3.6.21 12:38

Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
3.6.21 12:56

Trochu protichůdné argumenty. Nemůže bez vás žít a chce vás po rozvodu odstřihnout?
Pokud bude platit ať se odstřihne. Aspoň děti uvidí co je zač a lehčeji přijmou eventuálně jiného partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 12:57
@salubriter píše:
Já taky nedokázal odejít nejdříve od manželky. Když jsem navrhl rozvod, tak řekla že ona se rozvadět nebude.
A pak mi došlo, že je to můj život, moje rozhodnutí a nikoho do toho nic.
A pak už bylo jednoduché se rozejít (jednoduše jsem odešel)a v rámci toho se snažit o nejhladší možné řešení

Asi ještě nejsem natolik silná, abych si řekla, že si můžu se svým životem dělat, co chci a ne ho pořád žít podle ostatních. Máte spolu děti?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 12:59

@pikola
Ano, já vím, že to za mě nikdo neudělá. Jen je složité vymazat z hlavy pocit, že mu ublížím (přestože on ubližoval nevědomě dlouhou dobu mně) a že jsme spolu žili kus života a teď to zahodím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 13:00

@mackA159
10 a 12 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 13:01
@Romeon píše:
Trochu protichůdné argumenty. Nemůže bez vás žít a chce vás po rozvodu odstřihnout?
Pokud bude platit ať se odstřihne. Aspoň děti uvidí co je zač a lehčeji přijmou eventuálně jiného partnera.

No, prý nemůže bez nás žít, ale kdybych to rozštípla tak, že odejdeme, on se odstřihne, protože by nesnesl představu, že jsem šťastná bez něj, nebo žiji s někým jiným.

• Citovat
  • Nahlásit
6189
3.6.21 13:14
@Anonymní píše:
Nejsem dlouhodobě ve vztahu šťastná, ale jsem v jeho sítích tak zamotaná, že mám pocit, že takhle budu muset žít až do smrti :(

V čem je ta manipulace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7383
3.6.21 13:14
@Anonymní píše:
@mackA159
10 a 12 let.

Tak to už neřeš. Prostě odejdi, dětem vysvětlíš co je jejich tata zač. Jak se na ně vysra..z ješitnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
3.6.21 13:20

Buď je to blbec co manipuluje, nebo je tam narcistní porucha osobnosti, v druhém případě je potřeba si vše pořádně systematicky promyslet a činit kroky… ale nevíme víc, nerozepsala jsi se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat