RP na listopad navýšit, v prosinci snížit

17
30.10.20 20:59

RP na listopad navýšit, v prosinci snížit

Zdravím děvčata, leží mi to momentálně v hlavě tak budu ráda pokud má někdo zkušenost nebo je z oboru mi odpovědět, jsem na rodicaku a mám ho daný do konce prosince, začátkem ledna mám termín druhého porodu, na úřadě jsme to tak řešili v létě že si mám navýšit do konce prosince, ale teď mi jaksi dochází že možná porodim koncem prosince, že jsem si měla navýšit co nejvíc do listopadu a za prosinec jen nějakou čast abych to stihla vybrat, jelikož jsem četla že při narození druhého dítka ten první RP zaniká ale já myslela že to bude jako vypočítane na dny že třeba se narodí 28.12. A do té doby budu mít stary RP a od 28. Mi najede nový, a tak to nefunguje bohužel, tak moje otázka zní, můžu si ještě na začátku listopadu navýšit RP na listopad co nejvíce a zbytek nechat na prosinec? Nebo to nejde. Jinak přecházím z rodicaku na rodicak, smlouvu mi vypověděli a lhůtu 180 dní ta mi vypršela. Díky za přečtení a odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19619
30.10.20 21:03

Muzes si zmenit vysi rp pokud jsi ji nemenila v předchozích 3 měsících, maximální částku ti povi podle dvz. Jestli stihneš dojit na urad nez ten rp odeslou, tak to zmenit muzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4615
30.10.20 21:18

A hlavně pokud RP je za celý měsíc a pokud tedy porodila do konce prosince, tak již za prosinec bude RP na mladší dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
30.10.20 21:19
@Kriss Tina píše:
Muzes si zmenit vysi rp pokud jsi ji nemenila v předchozích 3 měsících, maximální částku ti povi podle dvz. Jestli stihneš dojit na urad nez ten rp odeslou, tak to zmenit muzes.

To vím mě jde o to zda jde dát jiná částka na listopad a jiná na prosinec, zkusím tam skočit v pondělí ale tak mě to vrtá hlavou momentálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19619
30.10.20 21:25

@sarik.7 to se neda, to co so nastavis na listopad ti pride za prosinec taky, leda bys tam mela mensi castku, nez budes mit v tom listopadu, pak by ti prislo v listopadu co si ted nastavis a v prosinci zbytek (nebo ti prijde vse v listopadu protoze nekdy ty posledni 2 slouci, kdyz je posledni nizsi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
30.10.20 21:28

@sarik.7 Nejde to udělat. Při změně si určuješ jednu částku a další změna jde až za 3 měsíce. Vyčerpej všechno v listopadu a na prosinec se nahlaš na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let (dítě nesmí být ve školce víc než 4 hodiny denně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
30.10.20 21:29
@Kriss Tina píše:
@sarik.7 to se neda, to co so nastavis na listopad ti pride za prosinec taky, leda bys tam mela mensi castku, nez budes mit v tom listopadu, pak by ti prislo v listopadu co si ted nastavis a v prosinci zbytek (nebo ti prijde vse v listopadu protoze nekdy ty posledni 2 slouci, kdyz je posledni nizsi).

Vždy to sloučí, když vychází zbytek nižší než zvolená částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
30.10.20 21:33

@sarik.7 myslím, že ne. Že můžeš měnit 1× za tři měsíce. Ale když si dáš maximální částku, tak ti za prosinec automaticky dojde ten zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
31.10.20 09:44

Díky za odpovědi v pondělí to zkusím a dám vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
2.11.20 11:39

Tak jsem si nastavila za listopad nejvyšší částku a bylo mi řečeno že mi ten zbytek slouci a dostanu v podstatě vše v prosinci, ptala jsem se dvakrát tak snad to tak je, a v prosinci se mám nahlásit na zdravotní pojišťovně že pečují o dítě do 7 let, takže děkuji Všem za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama