RTG plic a případné těhotenství

Anonymní
8.2.21 12:07

RTG Plic a případné těhotenství

Prosím, máte někdo zkušenosti s RTG v těhotenství? Bylo vše v pořádku?
Mám podezření na zapal plic, zároveň ale mohu být těhotná. O mimi se snažíme dlouho, minulý měsíc operace a ted máme vysokou sanci na početí. Ovulace byla před 11 dny. Rtg je dle lékařů v mém případě nutný pro správnou léčbu, zároveň ale budu muset podepsat že těhotná nejsem. Tehotenske testy zatím negativni-je ještě brzy.
Máte někdo podobné zkušenosti? Bylo mimi v pořádku? Tak moc se bojím, miminko by se povedlo po takové době, bojím se.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
885
8.2.21 12:21
@Anonymní píše:
Mám podezření na zapal plic, zároveň ale mohu být těhotná. O mimi se snažíme dlouho, minulý měsíc operace a ted máme vysokou sanci na početí. Ovulace byla před 11 dny. Rtg je dle lékařů v mém případě nutný pro správnou léčbu, zároveň ale budu muset podepsat že těhotná nejsem. Tehotenske testy zatím negativni-je ještě brzy.
Máte někdo podobné zkušenosti? Bylo mimi v pořádku? Tak moc se bojím, miminko by se povedlo po takové době, bojím se.

Jdete na rtg plic, ne bricha.
A takhle se na to divat nemuzete. Kdyby kazda zena, ktera se snazi otehotnet odmitala rtg, protoze je “mozna” tehotna, tak se na rtg nikdy nedostane.
Teoreticky muzete byt tehotna kdykoliv.
Pokud je tehotenstvi prosperujici, tak rtg zvladne. Zvladne toho i mnohem vic nez jeden rentgen.
Neresila bych to a na rtg bych sla.
Uz jen proto, ze tehotenstvi proste potvrzene nemate, takze bych si pripadla jak blazen.

Plno zen na zacatku tehotenstvi kouri, piji alkohol a ziji uplne normalne, jako by tehotne nebyly, protoze o tom proste jeste nevi.

Chce to hlavne klid 🙃

A abych tedy odpovedela na otazku, kamaradka byla na rtg celisti (2×) a ramene v zacatku tehotenstvi a chlapecek se narodil naprosto zdravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 12:28
@janikema90 píše:
Jdete na rtg plic, ne bricha.
A takhle se na to divat nemuzete. Kdyby kazda zena, ktera se snazi otehotnet odmitala rtg, protoze je “mozna” tehotna, tak se na rtg nikdy nedostane.
Teoreticky muzete byt tehotna kdykoliv.
Pokud je tehotenstvi prosperujici, tak rtg zvladne. Zvladne toho i mnohem vic nez jeden rentgen.
Neresila bych to a na rtg bych sla.
Uz jen proto, ze tehotenstvi proste potvrzene nemate, takze bych si pripadla jak blazen.

Plno zen na zacatku tehotenstvi kouri, piji alkohol a ziji uplne normalne, jako by tehotne nebyly, protoze o tom proste jeste nevi.

Chce to hlavne klid 🙃

A abych tedy odpovedela na otazku, kamaradka byla na rtg celisti (2×) a ramene v zacatku tehotenstvi a chlapecek se narodil naprosto zdravy.

Děkuji. Vím jistě že vyšiluji, jen, snažíme se už tak dlouho a tenhle měsíc máme obrovskou naději a šanci že se to možná povedlo, bojím se abych to teď tímhle celé nezkazila… na druhou stranu, neléčený zápal plic může být pro mě a miminko mnohem horší než rtg. Plicar mi na rovinu řekl že rentgenem o mimi prijdu (pokud těhotná jsem).

• Citovat
  • Nahlásit
885
8.2.21 12:30
@Anonymní píše:
Děkuji. Vím jistě že vyšiluji, jen, snažíme se už tak dlouho a tenhle měsíc máme obrovskou naději a šanci že se to možná povedlo, bojím se abych to teď tímhle celé nezkazila… na druhou stranu, neléčený zápal plic může být pro mě a miminko mnohem horší než rtg. Plicar mi na rovinu řekl že rentgenem o mimi prijdu (pokud těhotná jsem).

To jsem chtela napsat taky, ze zapal plic je urcite nebezpecnejsi nez rtg.
Tak hodne stesti a nebojte 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 12:31

@janikema90 děkuji moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 12:32

RTG plic neni RTG zubů. Ta dávka uz je tam vetsi. Naplanovala bych si RTG v dobe MS nebo pred ovulací. Rozhodne bych tam nechodila pred očekávanou MS. Jsem zdravotník.

• Citovat
  • Nahlásit
28542
8.2.21 12:42
@Anonymní píše:
RTG plic neni RTG zubů. Ta dávka uz je tam vetsi. Naplanovala bych si RTG v dobe MS nebo pred ovulací. Rozhodne bych tam nechodila pred očekávanou MS. Jsem zdravotník.

To chces rict, ze pri podezření na zapal pluc klidně muzou cekat nekolik dni na rentgen?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:02

@vokishka a co víc rtg plic mi prý neudelaji dokud nebudu mít testy na covid. V pátek jsem byla na testech a stále čekám na vysledek… dřív mi ho neudelaji

Příspěvek upraven 08.02.21 v 13:04

• Citovat
  • Nahlásit
1746
8.2.21 13:03
@Anonymní píše:
Máte někdo podobné zkušenosti? Bylo mimi v pořádku? Tak moc se bojím, miminko by se povedlo po takové době, bojím se.

A nemůžeš si pořešit odběr HCG? Jako 11 dní po ovulaci už by nemuselo být úplně negativní. A je to za chvilku hotové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:04
@Anonymní píše:

Kdybys byla Dr., což jistě nejseš, odpověděla bys jinak. Pokud je podezření na zápal plic, sotva se bude rtg plánovat podle MS. Jsem pneumolog. Pokud je RTG nutné, dělá se i těhotným a riziko je naprosto minimální. Neléčený zápal plic může ohrozit matku i dítě. A léčba pneumonie je též jiná než bronchitidy či nachlazení.

• Citovat
  • Nahlásit
28542
8.2.21 13:08
@Anonymní píše:
@vokishka a co víc rtg plic mi prý neudelaji dokud nebudu mít testy na covid. V pátek jsem byla na testech a stále čekám na vysledek… dřív mi ho neudelajiPříspěvek upraven 08.02.21 v 13:04

Tak to je divne, tak dlouho uz to netrva asi nikde, ten výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:08
@Anonymní píše:
@vokishka a co víc rtg plic mi prý neudelaji dokud nebudu mít testy na covid. V pátek jsem byla na testech a stále čekám na vysledek… dřív mi ho neudelajiPříspěvek upraven 08.02.21 v 13:04

Co máš za obtíže? Jestli máš horečky a špatně se ti dýchá, vyšetření je na místě. Jinak test na covid není důvodem nemít rtg, když je třeba.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:18
@Anonymní píše:
Co máš za obtíže? Jestli máš horečky a špatně se ti dýchá, vyšetření je na místě. Jinak test na covid není důvodem nemít rtg, když je třeba.

Prochladla jsem a nadychala se studeného vzduchu. Mám astma takže celkově na prochladnutí reaguji špatně. Tentýž večer mě začalo bolet a pálit na hrudi. Druhý den se pridala bolest hlavy, vysoké teploty. Brala jsem klasické léky a vitamíny, bohužel žádné zlepšeni. U PL jsem dostala léky na zánět průdušek, od té doby stále žádné zlepšení, ba naopak. Proto je nutný rtg plic

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:29
@Anonymní píše:
Prochladla jsem a nadychala se studeného vzduchu. Mám astma takže celkově na prochladnutí reaguji špatně. Tentýž večer mě začalo bolet a pálit na hrudi. Druhý den se pridala bolest hlavy, vysoké teploty. Brala jsem klasické léky a vitamíny, bohužel žádné zlepšeni. U PL jsem dostala léky na zánět průdušek, od té doby stále žádné zlepšení, ba naopak. Proto je nutný rtg plic

RTG je na místě. A neboj se, že případnému plodu ublíží. Na klinice děláme RTG těhotným, když je to nutné. Bylo to konzultováno s gynekology i genetikem. Já sama měla před lety RTG plic pro zápal plic a brala 2 antibiotika a týden na to zjistila, že jsem těhotná. Genetik vyčíslil riziko minimální. Víc vadila daná antibiotika. Ale zanedbat zápal plic, vysoké horečky a infekce to problém je…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:32
@Anonymní píše:
RTG je na místě. A neboj se, že případnému plodu ublíží. Na klinice děláme RTG těhotným, když je to nutné. Bylo to konzultováno s gynekology i genetikem. Já sama měla před lety RTG plic pro zápal plic a brala 2 antibiotika a týden na to zjistila, že jsem těhotná. Genetik vyčíslil riziko minimální. Víc vadila daná antibiotika. Ale zanedbat zápal plic, vysoké horečky a infekce to problém je…

Mockrát děkuji za uklidnění. Pořád si opakuji že pokud tam miminko je a je zdravé, tak tohle zvládneme :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat