Růstová restrikce

21
3.2.21 12:35

Růstová restrikce

Ahoj, již od 31 tt malá neodpovídá. 30+4 odhad cca 1300 g, 33+4 odhad 1670g a dnes 35+4 odhad 2000g. Percentil 3. Bříško má prý ještě menší, tam mluvila jen o 1…Průtoky ale v normě. Již mě předali do porodnice, kam jdu příští týden, 36+4 na měření a co bude dal. Mate někdo zkušenost, zda mi porod budou vyvolávat dříve? Nebo jen častěji sledovat a rodit v termínu? Doktorka mi tvrdila ze doporučuje ukončení do 37+5 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
122
3.2.21 12:48

Take jsem to tak mela, porod se vyvolaval aby malej nestradal. V porodnici se o tebe postaraji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
3.2.21 13:00

Moje malá podle měření neodpovídala až o 3 týdny, už ve 20tt mě v Gennetu doktorka strašila tím, že bude muset jít ven dřív. Průtoky ale taky měla v pořádku. Nakonec se narodila sama ve 41+2 s porodní váhou 3300, takže žádný abnormální drobek… V porodnici mě hlídali, ale naštěstí mi nikdy neříkali nic o dřívějším porodu. Abych řekla pravdu, nakonec jsem z toho měla akorát stres, chodila jsem furt na ultrazvuk a furt poslouchala strašení…
Přijde mi, že pokud roste, tak je nesmysl jí nenechat co nejdéle u mámy v bříšku, kde má ještě šanci to krásně dohnat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 13:14

@sonagirl Taky jsem to tak měla. Průtoky ale byly v pořádku, takže jsem rodila v termínu bez jakýchkoli zásahů. Dítě mělo jen 45 cm a 2,5 kg, ale velmi rychle rostlo a přibíralo. Výškou je nyní na nějakém 90. percentilu, ovšem v poměru výšky a váhy stále na 3. Není hubené, ale velmi útlé. Proč jsem porodila hypotrofické miminko tedy dodnes nevím. Příčina se nezjistila. Placenta taky vypadala normálně. Mimochodem, já očekávala 4 kilového obra podle sebe a manžela. Pokud jsou průtoky v pořádku, nebála bych se. Všichni prostě podle tabulek nejsou.

Prosím zachovat anonym nebo smazat (pro mě citlivé informace).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 13:22

Taky jsem to tak měla. Porod byl vyvolávaný před termínem a skončil akutním císařem. Ale jsem ráda za to vyvolání, jinak bych se asi strachem, zda placenta nepřestane vyživovat mimčo úplně, už asi zbláznila :roll: anonym, jinak smazat - citlivé a zdravotní info.

• Citovat
  • Nahlásit
376
3.2.21 13:32

Já měla malé odhady od 30tt, z každé kontroly jsem odcházela s brekem. 37+3 jsem měla u chlapečka odhad 2100g a bříško menší o 3,5 týdne. Poslali mě do krajské nemocnice, že mimčo bude určitě potřebovat novorozeneckou JIP a ať si rozhodnou, co se mnou. V krajské nemocnici také naměřili 2 100g a rozhodlo se, že malý musí ven (dle krajské nemocnice měl i trošku horší ozvy, ale předchozí nemocnice mi nic neříkala).

No a za 8 hodin se narodil zdravý, krásný chlapeček s 2600g, takže váha na ten týden v normě. Bříško úplně normální, zůstal u mě, žádná JIP nebyla potřeba :andel:

Ještě doplním, že asi rok jsem doktorům vyvolaný porod vyčítala, přišlo mi to prostě zbytečné. S postupem času a seznámením s různými informacemi, jsem ráda, že nic nepodcenili a dopadlo to prostě všechno dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat