Růstový spurt - 7 týdenní holčička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 14:43
Růstový spurt - 7 týdenní holčička

Mám 7 týdenní dvojčata, ale holčička nám začala více plakat, většinou teda po jídle (je plně na UM) a hlavně, když jí položím do košíku. Když jí dám dudlík, tak ho strašně tahá jakoby se snažila z něj něco dostat, když zjistí, že nic neteče, tak pláče. Tím pádem je jasné, že má hlad.
Ale jde mi o to, že v noci a vlastně ani přes den se nebudí dřív než po 3-4 hodinách, co je zvyklá a mezi příznaky patří i to, že se mimča budí hlady dřív.
Proto má otázka zní, zda si myslíte, že se i tak jedná o růstový spurt? Máte někdo takovou zkušenost?
A ano, vím, že každé mimčo je jiné, jen mě zajímá názor :)

Reakce:
Freya10
Kecalka 447 příspěvků 14.08.19 14:51

A kolik ml UM dáváš na jednu dávku?
Prostě jí dej víc a uvidíš, zda vypije víc, zda jí to sedne, zda se potom nepoblinká…třeba bude spokojená ;)
Dcera v 7 týdnech pila 180 ml UM na jedno krmení, kamarádky dítě zase ve stejném věku 90 ml na krmení…prostě každé dítě to má jinak…
Na druhou stranu - nemusí to vůbec být hlad, třeba chce být jen chovaná…prostě vypozorovat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 15:05

@Freya10
Na jednu dávku jí dávám 70ml. No právě pláče i když jí mám v náručí, zabere jen flaška s mlíkem :D
180ml a kolik vážila, jestli se můžu zeptat?

Freya10
Kecalka 447 příspěvků 14.08.19 15:30

Jéj - tak to má třeba vážně hlad…dcera vážila v té době myslím něco kolem 4,5-5kg (porodní váha 3740g)…
Zkusila bych dát víc - dala bych, kolik si vezme a uvidíte. Pokud to zase vyblinká, tak to bylo moc ;)

Zizzi
Nováček 1 příspěvek 14.08.19 15:42

Se nedivte ze place, kdyz ji davate jen 70ml :think:, proboha vzdyt ma hlad, to nas maly pil od narozeni, dejte ji vic mleka.

tumpach
Kelišová 6658 příspěvků 14.08.19 16:09
@Anonymní píše:
@Freya10
Na jednu dávku jí dávám 70ml. No právě pláče i když jí mám v náručí, zabere jen flaška s mlíkem :D
180ml a kolik vážila, jestli se můžu zeptat?

kurňa, sakra to dítě potřebuje více daleko daleko více mléka,
70 ml. je tak pro pro rok maximálně dva týdny staré dítě,
tady máš kolik má mít malá dohromady um: daná váha dítěte X 150ml = xxx ml/den

Denní potřeba celkových tekutin pro dítě se uvádí kolem 150ml/kg jeho tělesné hmotnosti v prvním půl roce života.
V druhé polovině roku se tato celková potřeba tekutin snižuje asi na 120 ml/kg tělesné hmotnosti.
kam ty matky dávají mozek, :pocitac: :pocitac: :pocitac: Ps: samozejmě, že může vypít méně, či více :) :), spíš někdy je to méně o malilinko, ale pro vás to bude užitéčá informace :) :),**

Omlouvám se, já vím, začátky u dětí jsou těžké, hafo věcí, co se naučit, ale přece dítě při tak malé dávce má hlad, dává najevo a vy nic?? Tak fajn, omlouvám se, radši potichu odcházím

jannina1
Závislačka 4824 příspěvků 14.08.19 20:40

To je vtip? 70 ml je strasne malo! Jak jste na ty pocty prisla?

Váš příspěvek
Reklama