Rvačka a pojistka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivana 85
Závislačka 3443 příspěvků 25.02.19 20:09
Rvačka a pojistka

Ahoj, prosim nejlepe ty kteri maji opravdu zkusenost.Syn se porval se spoluzakem, spoluzak to prehnal a muj syn ted lezi v nemocnici s otresem mozku.Mame pojistku, ktera otres mozku proplaci, ale ted mi jedna znama tvrdi, ze pojistovna bude chtit jmeno druheho kluka a vymahat penize po jeho rodicich.Mate nekdo zkusenost, ze bych opravdu musela udat jmeno druheho kluka? Mne to prijde jako blbost.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hroznej puberťák
Kelišová 6590 příspěvků 25.02.19 20:11

No jasně že bude.

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 25.02.19 20:12

bude chtít jméno a budou to řešit s jeho pojištovnou pokud mají pojistku pokud ne tak myslím že po jeho rodičích

Ivana 85
Závislačka 3443 příspěvků 25.02.19 20:19

A duvod?Vzdyt od toho si prece platim pojistku ne,tak na co to budou chtit po jeho rodicich?A dalsi vec,vite to urcite nebo tipujete?

wewa
Ukecaná baba ;) 2371 příspěvků 25.02.19 20:25

@Ivana 85 jak jste to vysvětlili v nemocnici?Jak máš definováno proplacení u úrazu v pojistných podmínkách?Ono pokud je tam cizí zavinění tak to není na vaší pojistku,to je jak s bouračkou aut.Je možné že to proplatíz vaší pojistky ale budou to chtít po rodičích ,,pachatele".

Ivana 85
Závislačka 3443 příspěvků 25.02.19 20:29

@wewa ze se popral,vic je nezajmalo.Tak to se budu muset mrknout do tech podminek,myslela jsem jestli to neni nejaky vseobecny.

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 25.02.19 20:31

Já bych se podívala do podmínek tvé pojistky, a nespoléhala na známou. Že byl napaden někým jiným může mít vliv na plnění. Dám příklad, můj kolega měl pojištěný dům proti vloupání, vykradli ho. Nedostal vůbec nic, protože byl v době vloupání doma, spal. A na to se podmínky pojistky z nějakého důvodu nevztahovaly.

Prof. Farnsworth
Kelišová 7131 příspěvků 25.02.19 20:33

Lékař vyplňuje vždy hlášení úrazu, kde se zadavá, zda šlo o pracovní úraz, dopravní nehodu, napadení, zda byl zraněný pod vlivem alkoholu nebo drog, okolnosti úrazu. Lékař je povinnen tento doklad vyplnit a předat zdravotní pojišťovně zraněného. Na základě tohoto dokladu pak pojišťovna může vymáhat náklady vynaložené na zdrvaotní péči (po zaměstnavateli u pracovního úrazu, po pojištěnci při alkoholu/drogách, po pachateli při napadení).

Létavice1992
Kecalka 122 příspěvků 25.02.19 20:47

Ano, je to logické. Když řekneš jméno toho kluka, tak to není udání, pod pojmem udání si představuji úplně něco jiného. Docela mě překvapuje tvůj postoj. Kdyby se jednalo o mé dítě, tak bych si to s tím klukem i s rodiči pěkně vyřídila. Přece nenecháš, aby někdo ubližoval tvému dítěti, zvlášť, když leží v nemocnici. Je to i výchovné, příště si jeho spolužák rozmyslí, jestli si bude dovolovat na slabší nebo ne.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 25.02.19 21:03

Tak pokud jste v nemocnici udali přesný důvod jak se to stalo ,tak.urcite budou chtít jméno.Si jako myslíš že to bude platit vaše pojišťovna když to nezavinil jejich klient?

Ivana 85
Závislačka 3443 příspěvků 25.02.19 21:08

@Létavice1992 samozrejme ze s jeho rodici to resime,ale rozhodne to fakt nechci resit stylem at nam zaplatej pojistku. @Ennny v nemocnici jsme rekli ze se kluci poprali,na jmeno druheho kluka se nikdo neptal.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 25.02.19 21:11

@Ivana 85 ale na to se tě může zeptat až ta pojišťovna. Čistě logicky v papírech uvidí cizí zavinění , proč by to mělo jít z jejich peněz když to může jít z peněz někoho jiného?

jezz1e
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 25.02.19 21:20

Že bude mít pojišťovna snahu vymáhat uhrazenou částku zpátky se dá čekat, a to jak přímo zdravotní pojišťovna, která platí léčení (ta to ale většinou zas tolik nehrotí), tak úrazová pojišťovna- ta obvykle chce dost podrobný popis události už proto, aby se mohla placení vyhnout, kdyby tam třeba našla spoluzavinění poškozeného.

Havlova
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 25.02.19 21:49

@Létavice1992 Můj bratr také jednou způsobil jako dítě úraz spolužákovi. Paradoxem bylo, že si nezačal, jen se bránil a neodhadl sílu. Proč se kluci nemohli jen tak poprat, proč hned dovolování si na slabší?

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 25.02.19 21:55

@Havlova přesně , na mého bráchu začal dorážet jedna „známá firma“,brácha ho igonorval do té doby než na něj hodil židli,to už brácha nevydržel ,,vzal papuč a šlehl ho přes tvář ,ten hajzlík mel zlomenou čelist ,tak z něj dělali rodiče chudáčka ,ale jim tehda spolužaci dosvědčili že si začal ten hajzlík a ne brácha.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama