Omylem podaný Ventolin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 2775 příspěvků 13.02.19 21:11
Omylem podaný Ventolin

Holky, podařilo se mi rok a půl staré dceři podat místo Aeriusu sirup Ventolin, který mám pro starší dceru. V příbaláku je, že se může podat až od 2 let. Myslíte, že je to velký průšvih? Máme těch léků teď hodně a už se v tom prostě ztrácím. :(

Reakce:
Nuníček
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 13.02.19 21:15

Nic se nestane.

Petra Z
Hvězda diskuse 52336 příspěvků 13.02.19 21:16

V pohodě, nic se nestane

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33911 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 21:17

Ne, vůbec nic se nestane. Příště dvakrát měř, jednou řež. :kytka:

Závislačka 2775 příspěvků 13.02.19 21:20

Tak jste mě uklidnily. Dík.

notburga
Povídálka 24 příspěvků 13.02.19 21:26

Jj. nic se nestane. Jinak doporučuju (podle vlastních zkušeností) vytvořit seznam léků, rozčleněný podle dětí, případně i s časy podávání, a ten někde vyvěsit na zeď - tam, kde ho máš na očích. Ušetřilo mě to hodně přešlapů,navíc tak lze snadno instruovat hlídací osobu, kdyby bylo třeba :)

tulipán
Závislačka 3724 příspěvků 13.02.19 21:48

@cverunka Ja bych si zavolala na linku, kde radi, co delat po poziti nespravneho leku. Toxikologicke informacni centrum.

Závislačka 2775 příspěvků 13.02.19 21:51
@notburga píše:
Jj. nic se nestane. Jinak doporučuju (podle vlastních zkušeností) vytvořit seznam léků, rozčleněný podle dětí, případně i s časy podávání, a ten někde vyvěsit na zeď - tam, kde ho máš na očích. Ušetřilo mě to hodně přešlapů,navíc tak lze snadno instruovat hlídací osobu, kdyby bylo třeba :)

No je to děs, všechny ty časy, dávky, léky… Jde mi z toho hlava kolem a trvá to už 2 týdny. Asi to fakt musím začít psát.

bjitka123
Kecalka 237 příspěvků 13.02.19 21:54

Naše děti mají na léky každé svojí kosmetickou taštičku na zip se jmenovkou a na každé máme nalepený seznam léků s údajem, kdy podávat. Taky jsme se v tom špatně orientovali. Jinak ventolin určitě jednou neublíží.

tereza12345
Extra třída :D 10966 příspěvků 13.02.19 22:25
@cverunka píše:
No je to děs, všechny ty časy, dávky, léky… Jde mi z toho hlava kolem a trvá to už 2 týdny. Asi to fakt musím začít psát.

Kdyz toho mame vic, tak si taky delam rozpis, kdy, kdo a co.. Kdyz se sejdou dvoje antibiotika a k tomu treba nejakej prednison s ventolinem.. Je v tom guláš jako blazen.
Jeden ventolin urcite neublizi a ted jsem si vzpomnela, ze mi ho mudr predepsala i pro 15 mesicniho prcka, takze to bude ok.

tini
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 13.02.19 22:37

Take bych se nebala.Ja podobne resila 3 tydny zpet.Vsichni doma chripku,takovou tu pravou,jak nejde vstat a cele telo neskutecne boli.A dcerka horecky,stridala jsem nurofen s paralenem a v noci volala,ze je ji zle,mela pres 39 po 4,5hod od podani paralenu a ja to popletla a vrazila ji ho znova,a to jsem si to psala,ale proste se stalo.Clovek je na sebe nastvanej.Pro jednou se snad nic nestane

notburga
Povídálka 24 příspěvků 14.02.19 07:44

Vůbec ne :) manžel dělal devět let na urgentu, ta mě dobrými radami zásobuje. U těch dětských sirupů proti horečce by prý dětem neublížila ani celá lahvička, kdyby ji vyzunkly najednou - spíše by se pozvracely. Netestovala jsem, hláška od sloužícího doktora :)… Takže tak :)

Jinak když je problém, používáme vlažné (ne studené) obklady na kotníčky, zápěstí a stehna (střídáme). prckové to líp snášejí a teplota jde dolu :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >