Rýžový odvar

748
10.3.06 08:28

rýžový odvar sos

Holky prosím vás jak se dělá rýžový odvar? Malá mě zvrací a já volala doktroce a blbec jsem jí řekla že vím jak se dělá, teď už mi je blbý tam volat ještě jednou. Tak dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1817
10.3.06 08:41

ahoj,

ja ho delavala psovi, kdyz byl po otrave, je vyborny na spraveni traveni. normalne das rozvarit ryzi až do takoveho šlemu (bily jakoby hlen) a ten pak budes davat po malych lzickach pit. fakt po malych lzickach, abys vyzkousela, jestli to v sobe udrzi. myslim, ze bys to nemela ani doslazovat ani solit, proste nic.
drzim palec, at je male co nejdriv dobre.

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.06 09:17

rýžový odvar z krupičky

Jestli máš koho poslat do obchodu, dá se koupit Nestlé -Dětská krupička - rýžová - instantní (je to v pytlíku, s modrým medvídkem, normálně se dává do mléka). V případě průjmu nebo zvracení se ale 1 lžíce rozmíchá v 200 ml vody. Je to hned hotové. (Je to napsané i vzadu v návodu).
U nás ji mají v Bille a dalších super-hyper.
Já jí mám pro tyto účely stále doma.

• Nahlásit
  • Citovat
914
10.3.06 09:47

Ahoj Katkob!

Jinak ta rýže se vaří opravdu dost dlouho,až se úplně rozvaří . :roll:

Tak se neděs,že to hned není (jako já předminulý týden :lol: )

Tak ať je Lucinka brzo v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
10.3.06 10:24

Pokud máš strach z dlouhého vaření rýže, v Kaufu jdou koupit rýžové vločky.Stojí pár korun a rozvařit je je otázkou několika minut. Nasypeš do horké vody a pak krátce povaříš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
10.3.06 10:40

1/ Rýžový odvar:

2,5 dkg rýže /pozor - rýže typu parboiled se nerozvařují/
500 ml kojenecké vody

Rýži rozvařit do měkka a rozmixovat. Doplnit převař. koj. vodou do 500 ml.

2/ z instantní nemléčné rýžové kaše

Odvar je vhodný při průjmu - !! píšeš, že zvracíte??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
7.4.12 11:49

Holky, pls radu. Včera jsem udělala malýmu rýžový odvar, dnes taky. Ale vubec mě nenapadlo se zamyslet, kolik ho mám dát? Včera vypil dvě naředěný flaštičky 150 ml. Dneska jsem zase navařila, ale bojím se, abych ho neucpala, když ještě jí rýžovou kaši a mrkev a pod. Zatím jsme přešli od vodový stolice ke kašovitý :think: V jakém množství jste ho podávaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
17.5.12 17:07

Já dělám podle doktorky:
Naplní se půlka čtvrtlitrového hrnku směsí rýže natural a mléčná v poměru 1:1. Namočí se to minimálně na dvě hodiny (já nechávám přes noc), rozvaří a pak přepasíruje. Pak už jen rozředí na potřebnou hustotu.
Přijde mi, že je to rychlejší, když dám míň vody a pak sem tam přileju do rozvaření. Dělá se to fakt dlouho. Jo a urychlila jsem to, že při přilití vody to prošlehám metličkou.
Instant bych na problémy nedala.

Malýmu je teď necelých jedenáct měsíců a dělám mu „odvarovou cestovní kaši“ (od té doby, co začal jíst). ..protože jak má víc podnětů (lidi, nové prostředí), tak málo jí a zvrací. Mno a stouhle kaší nazvrací a ani nemá zácpu. Dělám množství 3 vrchovaté lžíce rýže natural a 3 vrchovaté lžíce mléčné rýže. To rozvařím viz výše a nakonec přidám olej za studena lisovaný (slunečnicový). Vyjde to na čtyři skleničky od výživy 190g a konzistence něco mezi pudinkem a kaší. Vařím ráno před cestou. Ke snídani má s jablkem a pak už jen tu rýži. Co zbude spotřebuju druhý max. třetí den. Jinak jíme třikrát denně, plus čtyřikrát až pětkrát kojení. V noci nekojím a ani nejíme.

Mléčnou rýži kupuji v DM. Natural tam taky mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1326
29.8.16 09:08

Ahoj, obnovuju diskuzi a předem se omlouvám za dotaz, protože ho sem vkládám jen ze zvědavosti, ale… opravdu je normální, když dr. doporučí rýžový odvar ani ne měsíčnímu miminku jen proto, aby bylo sytější, lépe přibíralo a spalo? Není to brzy? Se mi to nějak nezdá, ale teď jsem se s tím v rodině setkala u 25denního novorozence a nestačím zírat. Neměla by dotyčná spíš častěji a víc kojit? Jsem z toho „voľaká zmätaná“, páč mám doma o něco starší dítko, které chce POŘÁD pít, vypadá taky úplně nenasytně, ale takovouhle radu jsme teda od pediatričky jaktěživ nedostali… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
29.8.16 09:26

Dobrý den, to jsem Teda také ještě neslyšela :-/ nám řekli dávat ryzovy odvar když bylo dcerce šest neděl, ale z důvodu diety, protoze mela střevní chripku. A stejne mi to vždycky vyzvracela..Po tomhle jestli má někdo přibrat se mi Teda nezdá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
29.8.16 10:16
@robinka píše:
Ahoj, obnovuju diskuzi a předem se omlouvám za dotaz, protože ho sem vkládám jen ze zvědavosti, ale… opravdu je normální, když dr. doporučí rýžový odvar ani ne měsíčnímu miminku jen proto, aby bylo sytější, lépe přibíralo a spalo? Není to brzy? Se mi to nějak nezdá, ale teď jsem se s tím v rodině setkala u 25denního novorozence a nestačím zírat. Neměla by dotyčná spíš častěji a víc kojit? Jsem z toho „voľaká zmätaná“, páč mám doma o něco starší dítko, které chce POŘÁD pít, vypadá taky úplně nenasytně, ale takovouhle radu jsme teda od pediatričky jaktěživ nedostali… :nevim:

Malá měla rýžový odvar jako novorozenec při rotavirech. A naopak, my měli problém ten, že nemohla jakékoliv mléko (trvalo skoro 2 týdny, než lékaři trefili něco, co jí nezpůspbuje křeče), jediné co jí „dělalo dobře“ byl rýžový odvar, ale dle lékařů na něm nemohla být, jelikož by z něj neměla šanci přibrat(spíš by hubla) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama