Samostudium AJ na RD začátečník. Najdu parťačku?

Lucieus
5.3.16 21:39

Samostudium AJ na RD začátečník. Najdu parťačku?

Ahoj všem :mavam:, co chtějí a nebo studují Angličtinu doma. Jsem tedy věčný začátečník a ráda bych k sobě někoho, kdo má stejný problém a nebo chce začít ;) Uvítám jakou koliv radu ohledně učení doma. Kurzy nenavštěvuji.

Já začala gramatikou, kterou používám i v příkladových větách. Dělám si výpisky a opakuji si to nahlas. Učím se podle internetové stránky Help for English :pankac: Nějaké menší základy mám :oops: ale takové, abych mohla bez problému mluvit. Zatím bych to chtěla dotáhnout na maturitní úroveň a po tom se uvidí co dál :lol:

Je tu někdo takový, co by si rád psal a radil co a jak dál?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

11942
5.3.16 23:19

Ja uz umim, ale mam radu - mne hodne pomahaly pisnicky - nejdriv poslouchat s textem, pak kdyz jsem umela lepe jsem si je poustela a pokousela se text napsat, pak dohledala neznama slovicka… Ucis se tak slova i gramaticke jevy v kontextu, navic ta hudba k tomu podle me pomaha si je pamatovat, trenujes posluch, porozumeni…a pak samozrejme zpivat a zpivat, na procviceni vyslovnosti a ohebnosti jazyka :D Akorat to chce vybrat nejake rozumnejsi, tvrdy rap plny slangu asi nebude uplne ono :D A jako obcas ta gramatika pisnickach dostava na frak, ale jsou i vyborne na urcite gramaticke jevy… Nas tak ucila i ucitelka na jazykovce, treba Beatles maji vybornou pisnicku na 2. kondicional :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
5.3.16 23:27

Ahoj, já tedanejsu úplný začátečník a ani zatím nejsem na rd, ale i tak už sem asi skoro všechno zapomněla. Nakonec nikdy sem anglicky neuměla nějak perfektně a letos sem se rozhodla s tim něco udělat. Začala sem s aplikací duo lingo, je to super. Pracuju s tim jak na netu na počítači tak i v tabletu. Můžeš si aplikaci stáhnout do chytrého telefonu. Příjde mi, že je fajn, že si stanovíš nějaký denní cíl a docela tě to nutí něco dělat. Taky nemusíš vše udělat najednou, můžeš si to rozložit do nějakých pauziček během dne. Myslím píší, že jedna lekce nebo procvičování má trvat max 10 minut. Učí tě to jak překládat, oboustranně, tak i vyslovovat. Navíc furt posloucháš angličtinu, vše co máš překládat ti vyslovuje taková milá paní. :-) Nenaučí tě to asi angličtinu na maturitní úroveň, ale jako základ je to myslim dost dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucieus
6.3.16 08:46

@Kirsi :palec: díky. Pokusím se to stáhnout. Jsem se přihlásila na landigo angličtina a každý den mi chodí email s příklady. Jedu teda jen zatím začátečníka, ale na slovíčka, překlad a čtení je to fajn :lol: a začalo mě to učení i bavit. Nikdy jsem moc na jazyky nebyla a zřejmě chybí i buňky :zed: ale myslím si, že se to naučit dá, pomalu, ale půjde to. Jak dlouho máš celkově anglinu?

• Citovat
  • Upravit
15
6.3.16 18:51

Dělala sem jina gymplu, ale furt sem doháněla brutální nedostatky ze základky. Učila nás nějaká učitelka z ukrajiny co původně učila francouzštinu. Takže tak. No a nikdy sem se to prostě pořádně nenaučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucieus
6.3.16 19:41

@Kirsi Též mám špatné zkušenosti ze základky :zed: Ve 4 třídě jsme si o angličtině jen hráli a koukali na obrázky. Od 5 třídy to bylo lepší, ale učitelka se spíše věnovala dětem, kteří to uměli a na ty co to nechápali, prostě kašlala a jela si podle svýho :pocitac: Takže já na stará kolena opakuji základy a už se chci pohnout dál :oops: Aplikaci jsem si stáhla a je to super. Píšu, překladám, mluvím, skládám slovíčka… Dost dobrá aplikace, ještě jsem si stáhla e-book v angličtině a taky dobrý. Sice tomu zatím moc nerozumím, ale to nevadí, hlavně že poslouchám :lol:

• Citovat
  • Upravit
15
14.3.16 17:21

Ahoj, ahoj, tak jak pokračuješ? Hele a jakou knihu sis stáhla na poslech? Já nechcinic složitého, abych tomu trochu rozumněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucieus
14.3.16 21:21

@Kirsi Ahoj, celkem to jde, ale asi tak tyden jsem to trochu flakala, dcerka je uplakana, asi rostou další zuby, do toho byla na antibiotikach :,( takže nebyla ani chuť se učit. Ale už jsem v tom zase zpět :lol: stáhla jsem si Audiobooks. Je tam toho hodně. Poslouchám ji při vaření, i když zatím prd rozumim :roll: mam tu ještě pujcenou knížku Angličtina - otázky a odpovědi od INFOA zrcadlový text. Velice pěkně napsane jak anglicky tak česky :lol: jsou to spíše maturitní témata…

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama