Sbaleno do porodnice

217
7.11.19 15:29

Sbaleno do porodnice

Ahoj holky. Tam mám sbaleno a chci se ujistit že nic nechybí u zkušených.
Pro mě mám 2× ručník, noční košili s knoflíky, pantofle do sprchy, pak mám šampon, tekutý mýdlo, pastu hyg. potřeby prostě pro sebe. Ještě jsem pribalila kalhotky a vložky - 1× balení a taky do podprsenky. Žádnou kojící teda nemám, ale snad nepotřebuju nutně, blbě se shání a po netu mi určitě nesedne až přijde, s tím mám blbý zkušenosti. Jo a jak je to prosím s civilním oblečením pro mě?
Pro miminko mám s sebou rybilku, borovou vodu, líh, dudlíky kdyby náhodou, 1 x vlhčené ubrousky, 1× ručník a balení plen, zásyp na zadek. Dětské sampony apod jsem nebrala, nechám doma. Mám zatím jen 1 a 2 ky. Nekupovala jsem víc, kdyžtak přivezou, ale nevím který vzít :D
A oblečení mám připravené až na cestu domů, ale to mi může přivézt přítel nebo někdo příbuzný během pobytu.
Seznam, jaký má porodnice mi přijde tahat zbytečně moc věcí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2685
7.11.19 15:36

Rucniky jsem mela 3 - oblicej, vrsek a spodek. Poporodni kalhotky (jednorazove) nekolikery. Vlozky jsem nepotrebovala - davala je porodnice. Pleny dite take dostavalo. Rucnik pro dite nebyl treba - koupani mi ukazala sestra a dite utrela do jejich pleny. Jo, latkove pleny asi 2 jsem mela. Hodi se take neco ke cteni a piti. Ale navsteva muze hned neco privezt, to dneska uz neni zadny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17177
7.11.19 15:37

Já teda nevím, tahnes toho moc základ jako kojící podprsenku nemáš a porodnice má dlouhý seznam jo'? :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2685
7.11.19 15:37

Jeste bych pribalila nabijecku a telefon ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
7.11.19 15:43

Ještě jsem měla jednorázové přebalovací podložky a dětský olejíček na sundavání lepidla po náplastech, když vyndavali kapajdy ze žíly, ničím jiným to nešlo dolů. Taky si vezmi jelení lůj, po porodu strašně praskají rty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
7.11.19 15:45

Zjisti si co vse ma porodnice k dispozcici pro miminko, z toho co pises tam mozna vse budou mit - obleceni, lih, plenky atd, tak at to netahnes zbytecne.

Jeste bych doporucila jednorazove prebalovaci podlozky, krem na bradavky, vicero kalhotek a nejaky sladkosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
7.11.19 15:47

Kup si jako kojící podprsenku tu „na spaní“. Pak uvidíš. Pantofle do sprchy já nebrala, přišlo mi to jako blbost. Ručníky jsem měla 3 - ruce, vršek, spodek. Tekuté mýdlo na co? To tam samozřejmě bude. U nás je na miminka krom plenek (ty jsou na příděl a nemusí stačit) komplet výbava. Borová voda je podle mě už trochu úlet, líh nech taky doma. Civil až na cestu domů. Normální přezůvky nemáš? Nepíšeš ani doklady nebo nabíječku, tak to beru jako že to je standard a nerozepisuješ. To tak ve zkratce… Ta podprsenka by ti ale fakt mohla chybět. Good luck! 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11499
7.11.19 15:53

Tak u nás tekute mydlo pro matku k dispozici není.
Pantofle do sprchy jsou nutnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
7.11.19 15:55

U nás v porodnici nebylo nic.Ani WC papír natož mýdlo či vložky. Ale kojící podprda je základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11499
7.11.19 15:59

Nojo, toaletní papír papírové kapesníky.
Určitě na spodek lacracyd nebo chilly intima, tolik to nepali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
7.11.19 16:09

Zrovna ta kojici podprsenka mi prijde jako dobry napad. Ja ji kupovala normalne v H&M ;) nebo i obycejna latkova lambada kterou pres prso pretahnes je ok. Zadny zasyp ani olejicek bych nebrala, to mi prijde zbytecne, obzvlast na novorozence, jakakoliv kosmetika ho zbytecne bude drazdit. Hlavne si vem velke kalhotky (hodne, kdybys protekla) a silne vlozky (to krvaceni je silne), par oblecku pro miminko, cepicku, a setrne papirove plinky. Jo a vzala bych i par latkovych plen, kdyz se na tebe poblije a tak, hodi se na vsechno. Na spodek doporucuju zadne mydlo nebrat, oplachuj jen cistou vodou. Hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
7.11.19 16:12

Jo a vzala bych si lahev s vodou, k porodu, ja ji mela hned vedle sebe a porad popijela. A taky bych si sbalila nejakou svacinku, treba musli tycinky nebo takovy ty ovocny pyre v sacku. Muzes rodit dlouho a maly obcerstveni se hodi. A lepsi nez nejaka cokoladova tycinka z automatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
7.11.19 16:12
@Crystal87 píše:
U nás v porodnici nebylo nic.Ani WC papír natož mýdlo či vložky. Ale kojící podprda je základ.

Horor. Doufám, že jsi rodila před 30 lety v Rumunsku. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
7.11.19 16:49

Co budes nosit misto kojici podprsenky? ja jsem teda sla koupit az v sestinedeli, protoze jsem lezela dlouho pred porodem doma a v porodnici a
pres net jsem taky nechtela kupovat, ze by nesedela. po porodu se mi nalily prsa, ze jsem nic jinyho neoblekla-ani klasickou podprsenku ani sportovni bez kostic. chodit na ostro neni dobry na bradavky (jsou ze zacatku kojeni nekdy cilive) a kdyz ti potece mliko, tak budes potrebovat vlozky do podprsenky at nemas mokrou kosilku. po porodu jsem lezela dlouho v porodnici se synem a sestry nas vyhanely na prochazku a mimca hlidaly, tak jsem bezela do kojici podprsenku koupit.
jednorazove sitovane kalhotky jsou super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
7.11.19 19:13
@TRG píše:
Horor. Doufám, že jsi rodila před 30 lety v Rumunsku. :mrgreen:

Ani jedno. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek