Sebevražda - a co duše?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 04.03.15 20:46
@BookLover píše:
Ahoj, měla bych otázku… četla jsem nějakou knihu o posmrtném životě a psalo se tam, že duše, které třeba odejdou ze světa dřív než by měli, jako je sebevražda, že nedojdou klidu a chodí tady mezi námi. Nebo tak nějak no… nevím jak to lépe říci. Mě by zajímalo, jak je to s dušema, které odejdou takzvaně za někým. Myslím, když vám umře někdo, koho milujete a vy se rozhodnete odejít za ním. Co se stane? To zůstanete bloudit někde mezi?

nečetla jsem diskuzi, tak se omlouvám pokud se opakuji :oops:

S duší sebevrahů je to následující. Duše na zemi přišla za nějakým účelem, zvolila si něco, co se chtěla naučit. Tím, že člověk spáchá sebevraždu, zabrání dušiv dokončení úkolu, což znamená, že se duše nemůže posunout dál a učit se dalším věcem, růst, zdokonalovat se a tak se musí narodit znovu, do podobných podmínek se stejným úkolem, aby ho mohla splnit. Což ovšem znamená, že si budemuset opět projít těmi problémy a bolestí, které ji k sebevraždě dohnali, postavit se jim, čelit jim, překonat je a dožít, naučit se tak jak to mělo být, jak to bylo plánováno před narozením. Takže sebevrazi se sice vykoupí z utrpení, ale jen na chvilku.

bozska-mrcha
Extra třída :D 10160 příspěvků 05.03.15 14:44
@Menora píše:
K tomuhle mě napadlo. Můj děda byl před válkou ateista, po válce se vrátil jako věřící člověk. A to prošel peklem.

babička byla vychovaná jako katolička a jak sama říkala v prvním koncentráku jí dávalo sílu v tom druhém věděla, že je to všechno jen jedna velká lež :nevim: Ať se nám to líbí nebo ne, život a vše co je sním spojené je jen otázka nahodilosti a štěstí, jen máme stále tendenci si to nějakým způsobem malovat na růžovo

Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 05.03.15 15:17

@bozska-mrcha @Paradise
Holky, vy to tu ale předkládáte jako nějaká fakta, což je prostě nesmysl, je to něco, anebo nic, ale stejně, jak nikdo nedokáže, že je něco, tak nikdo nedokáže že nic není a je to na každém.
Já respektuju úplně všechny pohledy, ať už se mi zdají sebedivnější, ale tak nedá se říct:
S dušemi, Bohem, karmou… je to takto. Ne, to si jenom myslím a věřím tomu, že to takhle je, že je to tak, jak tomu věřím já, anebo že to není nijak.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 05.03.15 21:33

@Virginia ano je to tak jak píšeš, věřím tomu, mám k tomu své důvody a předkládám to, čemu říkám „moje pravda“,ale přesně jak píšeš, každý má tu svoji pravdu někde jinde a je to naprosto v pořádku. Pokud někdo s moji pravdou nesouhlasí, respektuji to, každý má právo na názor. A já jsem ochotna diskutovat ne přesvědčovat, to v žádném případě, to se mi příčí.

Ale prostě k tomu přistupuji, tak, že když si budu myslet, že 2+2=5,tak to budu prezentovat jako něco, co vím, protože tomu budu věřit.

Zakladatelka chtěla znát názory, aby ji pomohli najít tu její pravdu, záleží nyní jen a jen na ní, co si z celé diskuze vezme nebo nevezme. :kytka:

Lonette
Závislačka 2697 příspěvků 7 inzerátů 05.03.15 21:38

Ja doufam, ze i tito lide naleznou klid.Ma kamaradka spachala sebevrazdu, byla psychicky nemocna, tak moc doufam, ze nasla klid.

Zrzavaribstole
Povídálka 20 příspěvků 08.03.15 12:18

Osobne se priklanim k tomu, ze smrt je konec a potom jiz nic neni. Proc si nepamatujeme nic pred narozenim a kdy se dostane do cloveka udajne duse? Duse uz je ve spermii v tom pripade lituju ty duse ktere jdou jinam nez do vajicka

Lenon
Kecalka 331 příspěvků 08.03.15 15:58

@Zrzavaribstole

některé děti si pamatují věci před narozením, ale nevím, jestli se tomu dá věřit. Od kamarádky syn říká-já vím, já si to pamatuji, jak to bylo u Tebe v bříšku :nevim:

Zrzavaribstole
Povídálka 20 příspěvků 08.03.15 16:08

Pravě jestli se tomu da verit a tehotenstvi by se dalo jeste mozna pochopit, ale to dite si to muze myslet, ale mohlo se jednat o uplne jinou vec co se mu stala nebo jen fantazie. Omlouvam se, ale ja jsem skepticka.

Reginaa
Kecalka 396 příspěvků 17.03.15 20:08
@BlueFairy píše:
Tady bych se spíš obrátila k věřícím a zeptala se - kde byl bůh když tohle dopustí… :poblion:
Čekala jsem, kdy padne taková, nebo podobná otázka. Nevím, jestli jste věřící.
Bylo by to opravdu na dlouho. Zkusím to jenom ve zkratce:Tato planeta je ve vzpouře vůči svému Stvořiteli. Probíhá tady současně boj dvou duchovních světů - Dobra a zla. Kdysi tady byl Ráj, ale lidstvo bylo do toho vtaženo. Bůh, Stvořitel, aby nemusel zničit nás všechny, tak stanovil jako plán záchrany lidstva zástupnou oběť Ježíše Krista na kříži. Je to Boží milost/amnestie/ pro každého, kdo to přijme skrze víru, aby jsme po smrti mohli být s Ním v nebi, v Jeho království. Ježíš na konci věků přijde znova na tuto zemi, jako Spravedlivý Soudce. Pak bude i vzkříšení mrtvých. Doporučuji přečíst si Nový zákon, tam je všechno. Ještě posílám odkaz ohledně sebevraždy:
 http://www.gotquestions.org/…a-Bible.html

luciifer
Kecalka 210 příspěvků 21.05.16 07:34

Muzu doporucit knihu od Concetta Bertoldiova Jake je to v nebi tam najdes odpoved na tvou otazku a jine otazky kdy clovek pochopi smrt a zivot po ni

Veru021
Povídálka 11 příspěvků 19.05.17 20:46
Sebevražda partnera

Ahoj, můj partner spáchal sebevraždu, byl moc nemocný. Jak je to s jeho duší? Stalo se tohle taky některé z vás? Jak jste se s tím vyrovnávaly?

Alkata
Kecalka 220 příspěvků 1 inzerát 19.05.17 21:19

S jakou dusi? Clovek neni pneumatika, žádnou dusi nema.

jahuhudka
Echt Kelišová 9293 příspěvků 19.05.17 21:24
@Alkata píše:
S jakou dusi? Clovek neni pneumatika, žádnou dusi nema.
:zed: i

Imkova
Kecalka 144 příspěvků 19.05.17 21:28

@Alkata :potlesk: skvela odpoved, plna empatie a rozumu :zed: a hlavne ta istota, ze viete ako to s dusami/nedusami vlastne je :potlesk:

bublinek
Závislačka 3780 příspěvků 19.05.17 21:31

Tady bude ještě sranda.
S bratrem neporadím, na toto nevěřím.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nevěru jsem mu odpustila, ale nezapomenu, řekla Kristýna ve Výměně

Terezu s Pavlem spojuje podobný osud. Pořídili si děti, ale partneři je... číst dále >

Baculky mají novou královnu. Miss Prima křivky je Libuše Dvořáková

Téměř čtyři hodiny trvala v úterý volba nové Miss Prima křivky v Branickém... číst dále >

Reklama