Septabene v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hazentla
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 27.10.18 08:58
Septabene a těhotenství

Ahojky, hormony jedou, nervy trochu pracujou a je sobota, tak píšu sem :lol:
Jsem 34+1 tt, v noci mě začalo bolet v krku a rozespalá jsem si vzala ze šuplíku pastilku Septabene. Nad tabletou bych se zamyslela, ale „bonbón na krk“ jsem prostě zbaštila :roll: Navíc fakt rozespalá no.
Napadlo mě až ráno, jestli pak se tyhle pastilky smí v těhotenství. No a podle příbaláku se má těhotná poradit s lékařem a v těhotenství se nedoporučují. Na jednu stranu tam není striktně " nesmí se, není vhodné" a chápu, jak se farmaceutické firmy chrání. Na druhé straně to ve mně hlodá :oops: Byla to jen ta jedna pastilka a navíc už je prcek skoro hotový…
Jasně že se zeptám Dr., ale na pohotovost kvůli tomu o víkendu volat nebudu, stejně už se stalo.
Myslíte, že to mohlo prcka nějak ohrozit? :nevim: Díky.

Přečtěte si článek: Povolené a zakázané léky v těhotenství

Reakce:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 27.10.18 09:09

Nejsem doktor. Jen moje doktorka mi říkala, jak jsem byla těhotná, že oni tohle píší skoro všude, že se tak chrání. Říkala Ibalgin ani třeba stoptusin vadit nemůže. Stoptusin vadí třeba jen kvůli alkoholu :nevim: . Teď kojim a po trhání zubů mi napsali Aulin. Vzala jsem ho, a pak četla leták, že se nesmí při kojení. Volala jsem tam a znova mi řekli, že je to ok, volala jsem i laktační poradkyni, jaká mi to taky potrvdila. Různé léky jsou na uvolňování hlenu při nachlazení, tak ty prej v těhotenství vadí. Jinak bonbón podle mě uškodit nemůže :nevim: .

Sůvička80
Kecalka 163 příspěvků 27.10.18 09:33

Nebála bych se. Jeden bonbon by neměl ublížit. Stejně se celá dávka k dítěti nedostane. V příbalovém letáku je psané nevhodné pro těhotné a kojící, protože to na těchto skupinách není testované, což je logické.

milwinka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 13 inzerátů 27.10.18 09:52

Jedna pastilka mu určitě nic neudělala, jinak příště je lepší v těhotenství cumlat Septilen - to se může v těhotenství i při kojení.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 27.10.18 10:20
@milwinka píše:
Jedna pastilka mu určitě nic neudělala, jinak příště je lepší v těhotenství cumlat Septilen - to se může v těhotenství i při kojení.

Díky za tip, koupím ho dám do šuplíku místo Septabene :palec: Taky si říkám, že to nemůže být takový dryják, aby se z jedné pastilky něco stalo, ale možná to znáte- jsem prvorodička :oops:

Layana
Stálice 72 příspěvků 27.10.18 18:20

Jsem lékárník, pastilka septabene ti nic neudělá, zrovna septabene nema ani lokalni anestetikum typu lidokain, muzes byt naprosto klidná, jen se na ně prostě nedělali studie ;) ale padl tu i ibalgin na to pozor ten pred porodem muze udelat velky pruser, zpusobuje predcasny uzaver ductus arteriosus v srdci, coz je fakt blbe…

Hazentla
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 27.10.18 19:15
@Layana píše:
Jsem lékárník, pastilka septabene ti nic neudělá, zrovna septabene nema ani lokalni anestetikum typu lidokain, muzes byt naprosto klidná, jen se na ně prostě nedělali studie ;) ale padl tu i ibalgin na to pozor ten pred porodem muze udelat velky pruser, zpusobuje predcasny uzaver ductus arteriosus v srdci, coz je fakt blbe…

Jé, moc díky, to je super slyšet to od odborníka ;) Prášky celé těhotenství lustruju pečlivě, když už nějaký musím brát, ale tady jak je to „bonbón“, tak mi to nějak neseplo, navíc jsem fakt byla rozespalá no.
Na bolest a teplotu se smí snad jen paralen, ne? Ještě jednou moc díky za uklidnění :hug:

Layana
Stálice 72 příspěvků 27.10.18 21:59

Joo paralen je úplně ok ;) pokud nemáš výrazně nemocná játra ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >