Šestá nemoc a růst zoubků

140
26.8.20 14:52

Šestá nemoc a růst zoubků

Ahoj, před 2 dny jsem sem přidavala příspevěk o tom, že má můj 9 měsíční syn horečky 38-39,5°C, s tím zda to jsou zoubky.. Po 3-4dnech se mi osypal, ten 3 den měl jen krk a bříško s tím, že se mu opravdu oběvil zoubek a dnes 4 den se mi zase osypal a tím, že má bříško, boky i záda a už mu to malinko jde na stehýnka, tak jsem se chtěla zeptat zda je možné, že prodělal zoubky i šestou nemoc zárověn? nebo se osypal jen s těch horeček ale včera ani dnes už horečky neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
186
26.8.20 16:05

Ano, vypadá to jako ta šestá nemoc. Naše děti to měli pravidelně na jaře a někdy i na podzim.Ono je toho víc druhů, tak mi to řekla doktorka. Vyrazka může trvat i týden. Muzes dát fenistyl kapky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
26.8.20 16:19

@elide Fenistyl kapky jsem mu dala právě včera na to bříško a dnes se mu to rozlezlo po zádech a boku, tak bych zrovna neřekla, že moc pomohl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
26.8.20 16:42
@Libuslibu píše:
@elide Fenistyl kapky jsem mu dala právě včera na to bříško a dnes se mu to rozlezlo po zádech a boku, tak bych zrovna neřekla, že moc pomohl :D

On ten fenistyl je spíš tlumící lék aby to nesvedelo, samotnou vyrážku to neléčí. Zkus zavolat své dětské doktorce, jestli máš obavy že je to něco horšího.3 dny teplota a pak výsev byla u nás 6nebo 5 nemoc. Jedno mají kojenci a batolata a druhý typ starší děti, školkove, cca myslím do 5-6 let.Tech vyrážek je hodně druhů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
26.8.20 16:53

@elide - právě, že ho to nesvědí, je tedy mírně protivný ale známky toho, že by ho to svědilo nemá. Jinak je ale hravý i úsměvavý, pak chvili protivný a pak zase úměvavý. Tu šestou nemoc jsem si právě googlila ale nějak si nejsem jistá, zda může být šestá nemoc + růst zoubků vzájemná? Jakože zda mohou tyto dvě „nemoci, události“ probíhat zároveň?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
26.8.20 17:01
@Libuslibu píše:
@elide - právě, že ho to nesvědí, je tedy mírně protivný ale známky toho, že by ho to svědilo nemá. Jinak je ale hravý i úsměvavý, pak chvili protivný a pak zase úměvavý. Tu šestou nemoc jsem si právě googlila ale nějak si nejsem jistá, zda může být šestá nemoc + růst zoubků vzájemná? Jakože zda mohou tyto dvě „nemoci, události“ probíhat zároveň?

Růst zubů není nemoc, takže myslím že jo, že to může probíhat současně. Každopádně to sleduj, kdyby se to nějak extrémně zhoršilo, nebo kdyby se ti to prostě nezdálo, tak samozřejmě JEDU!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
26.8.20 17:13

@elide - tak horečky už nemá, jen je více spavý ale to bych řekla, že jen dohání ty 3dny kdy moc nespal :D sleduji ho to si piš a on mě, mám i pocit, že poslední týden-14dní se na mě víc a víc fixuje, tak si i říkám, jestli neprochází i tou separační úzkostí.. Protože jakmile zmizím z dohledu, tak už brečí a jde s tím směrem aby mě dohnal. Má toho chudáček dost :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
26.8.20 19:07
@Libuslibu píše:
@elide - tak horečky už nemá, jen je více spavý ale to bych řekla, že jen dohání ty 3dny kdy moc nespal :D sleduji ho to si piš a on mě, mám i pocit, že poslední týden-14dní se na mě víc a víc fixuje, tak si i říkám, jestli neprochází i tou separační úzkostí.. Protože jakmile zmizím z dohledu, tak už brečí a jde s tím směrem aby mě dohnal. Má toho chudáček dost :(

Jojo, bude to jak píšeš, v těle to pořád probíhá, je unavený a chce tě mít u sebe. Vzhledem k jeho věku má na to ještě nárok.
Přeji brzké uzdravení 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7113
26.8.20 23:01

@Libuslibu To jr určitě ta šestá nemoc. Fenistil je c tomhle případě zbytečný, vyrážka nesvědí. Únava, nechutenství a větší fixace na mámu je normální. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
27.8.20 15:58

@Petule030 - děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu