Jak správně miminku dávat um?

26.8.20 07:54

Jak správně miminku dávat um?

Zdravím maminky,
Jestli máte některá z vás stejnou zkušenost budu ráda za jakoukoliv radu. Malý má 7 týdnu a už jsme týden jen na UM, ale nějak nám to nejde malý vypije strašně málo třeba 50ml někdy i min a za chvilku třeba i půl hodku by chtěl zase takže máme jednu flašku třeba i na 3krat pije na etapy což je špatně jelikož by se mělo aspoň ty dvě hodky počkat, jenže já nevím jak mám do něho dostat 120ctku aby mi aspoň ty dvě nebo 3 hodky vydržel a aby byl spokojeny chci nam nastavit nějakou pravidelnost co se jídla týče, ale bohužel se nám to zatím nedaří. Budu ráda za každou radu protoze už jsem fakt zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
872
26.8.20 07:58

Ja bych to probrala s pediatrem. jak pribira?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
26.8.20 08:02

@MICHAELAAlex Ahoj toho muže byt vic, přešla si z jakého důvodu na um? A přešla si na um ze dne na den? V teto době muže mit růstový spurt, tak ze proto u toho muže dělat takové cavyky. Taky to muže byt moc studeny nebo moc teplý, muže to byt moc hustý nebo mu to proste nesedí. Stačilo by do nej dostat aspon 90. Kazdopadne ted v lete děti pijí mnohem vic a treba po troskách. Pokud mas jeste trochu svojeho mléka zkus mu to do toho odstrikat, at si tu chuť navykne postupně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
26.8.20 08:34

120 mi pije 4 měsíční. Jinak my to tak taky měli. Pila míň a častěji. Jasně říká se rozestup po 3h, ale nijak to nezařídíš, když do něj nacpeš víc násilim tak to vyzvrací a hlady ho řvát taky nenecháš. Jinak mi to dcera dělá i teď…vypije třeba 80 pak si dá 10min. pauzu a dopije si zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
26.8.20 08:38

@MICHAELAAlex Je docela možné, že třeba je to mlíko pro něj moc „hladové“. Tohle se u nás dělo, když jsem malému dávala Hipp. Vypil trochu (asi mu to ani nechutnalo) a po půl hodině už řval znova hlady. Tak jsem přešla na jinou značku a bylo po problému.
Zkus třeba koupit nějaký vzorek jiného mléka a zkusit to s ním - ale opatrně, u tak malých dětí je to na dlouhé lokte.
A ještě: u tak malých dětí je 3 hodiny celkem dost, ještě když může zrovna mít období růstového spurtu. Ale 1,5 - 2 hodiny by to vydržet už mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6551
26.8.20 08:42

Když jsem měla na um tak dostávala jak chtěla, i na krabici bylo napsáno ze muže dostat kdy chce. Moje nikdy celou dávku nezvládla, to až když ji bylo kolem roku. Jsou to mini mimina ta byla zvykla jist kdy se jim chtělo a ne ze tady mas a dřív jak za dvě hodiny po mě nic nechtěj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4668
26.8.20 08:55

120ml???to mi pila dcera az v 6ti měsících. Zkus ho vyměnit, třeba mu nechutná. Jinak to do něj za každou cenu necpi, děti nevypiji pokaždé stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
26.8.20 08:56

@MICHAELAAlex no tak s tímhle jsem bojovala prvnich šest mesicu. Ohrivacka lahví se nezastavila. Zlepšení přišlo pak samo od sebe časem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3143
26.8.20 11:58

Moje dcera taky pila po 30 ml strašně dlouho. Mají maličký žaludek, prostě se jim tam víc nevejde. Blinka nebo ho trápí bříško? Jestli ne, dávala bych, jak si řekne. Jen bych teda takhle malému UM neohrivala na víckrát, ale dělala čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama