Sestřičky které odešly ze zdravotnictví - litujete?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Lucie_Sx píše:
Ale urcite tam pak maji jeste ty bezne sestricky na nasi urovni, ne..?
Nekdo ty lidi osetrovat musi.
Ony se o pacienty starají velmi dobře. Nicméně ano, je tam ještě i nižší zdravotní personál, něco jako sanitáři v Česku. Ale ty sestřičky tam dělají hodně, plus tedy mají vysoké pravomoce a velkou zodpovědnost, vyšší než v ČR. To vyplývá z náročnosti studia a výrazně vyšších znalostí, pochopitelně.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lucie_Sx píše:Že jo…podat infúzi, píchnout i. m.. Určitě jsou různé stupně. Je zase pravda, že i vysokoškolsky vzdělané sestry tady mají stejné pravomoci jako jakékoli jiné všeobecné sestry, i ty staré se střední školou.
Ale urcite tam pak maji jeste ty bezne sestricky na nasi urovni, ne..?
Nekdo ty lidi osetrovat musi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Markétka111 Já jsem momentálně zaměstnaná jako sestra v Dětském domově. S prací v nemocnici se to srovnávat nedá. Pracovala jsem na poměrně těžkém oddělení a odešla jsem kvůli stěhování, jinak bych asi zůstala. Nejprve jsem přešla do domova pro seniory, odtamtud jsem odcházela s tím, že ze zdravotnictví odcházím. Zkusila jsem i práci na ambulanci, to byla taky docela pohoda oproti špitálu. A teď ty dětičky. Taky bývám po 3 denních úplně vyflusla, ale jinak a pořád mi to přijde méně náročné. Jsem tam spokojená.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já tedy abych to uvedla na pravou míru, mám voš zdravitnického záchranáře, ne všeobecnou sestru, ale ve chvíli, kdy jsem na oddělení, tak jsem prostě na pozici sestry, nic víc, nic míň. Jen škola je o něco těžší a větší příprava na urgent a samozřejmě hlavně přednemocniční péče, na zzs jsem též pracovala dva roky.
Byl to sen, zkusila jsem si to a teď se chci usadit u nějaké klidnější práce, asi na to prostě nejsem.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@citlivaduse ty děti mě lákají čím dál víc, asi jak mám teď orcka doma a vidím, že to má nějaký smysl. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Markétka111 Já mám v práci děti věkově od 1 roku do 6 let resp. než jdou do školy. Syna předškoláka, tak z toho nevyjdu ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Markétka111 Já tě chápu, mě moje práce v nemocnici naplnovala a po mateřský už to najednou nebyla priorita. Resp. na některé věci jsem určitě citlivější.
Příspěvek upraven 14.04.22 v 20:52
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lucie_Sx píše:
Ale urcite tam pak maji jeste ty bezne sestricky na nasi urovni, ne..?
Nekdo ty lidi osetrovat musi.
Ale i naše sestry, zejména pak vzdělané specialistky, mají poměrně vysokou úroveň i znalosti. Akorát mají oproti západním sestrám velmi nízké kompetence. Jinak i evropské sestry (ze zmiňované USA nemám zkušenosti), provádí odbornou ošetřovatelkou péči, jen na pomocné práce je zkrátka patřičný personál.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Sunlight515 prosím a jak je to tam tedy personálně? Myslím zdravotnický personál. Jak se nazývají a jaké mají kompetence?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Markétka111 píše:
@citlivaduse ty děti mě lákají čím dál víc, asi jak mám teď orcka doma a vidím, že to má nějaký smysl.
A na dětské oddělení jít nemůžeš? Nebo někam jako ambulantní sestra…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Markétka111 po dobu rodičovské jsem dělala účetnictví. převážně pro (dnes už) exmanželovu firmu, ale zpočátku i pro cizí (to mi pak zatípli, protože se zpřísnily požadavky na živnosťák a já mohla účto už dělat jenom jako zaměstnanec). jako po těch osmi letech, co jsem se měla vrátit do své původní práce jsem zvažovala, jestli se vrátit, nebo pokračovat v účtu (měla jsem nabídky na zkrácený úvazek), ale zdravotnictví vyhrálo, už mi z těch čísel cvakalo v hlavě ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Markétka111 píše:
Já tedy abych to uvedla na pravou míru, mám voš zdravitnického záchranáře, ne všeobecnou sestru, ale ve chvíli, kdy jsem na oddělení, tak jsem prostě na pozici sestry, nic víc, nic míň. Jen škola je o něco těžší a větší příprava na urgent a samozřejmě hlavně přednemocniční péče, na zzs jsem též pracovala dva roky.
Byl to sen, zkusila jsem si to a teď se chci usadit u nějaké klidnější práce, asi na to prostě nejsem.
Já jsem pracovala v ambulanci. Většinou tam šly sestry z nemocnic, kde sice měly vyšší platy, ale také služby a větší zápřah. Když si pořídily děti, tak chtěly něco klidnějšího a časově přijatelnějšího, tak šly do ambulancí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit