Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj těhulky, jdu si pro radu jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Jsem skoro ve 37tt a již třetí den trpím na velké, bolestivé vyhřezlé hemeroidy
Je to taková bolest, že už jsem zoufale brečela a dojela si do nemocnice. Tam mi bylo řečeno, že s tím takhle před porodem nic moc neudělají a že si mám koupit mastičku v lékárně. I přes to všechno mám neustále veliké bolesti a už si vážně nevím rady
Zabral Vám třeba i Paralen nebo Algifenové kapky? Nebo jak jste s tím bojovaly a jak dlouho? Mám díky tomu hrozný strach z porodu, protože si nedokážu představit v tomhle stavu tlačit
Děkuji za rady
Taky jsem to mela.. Sedaci koupele v dubove kure a studený obklad. Kostky ledu do uterky a prikladat si to tam. Ted s tim zadny zazrak nezmuzes no
Po porodu se ti to zase stahne.. Nech si pak napsat lek Detralex u obvodaka. Zazrak na hemeroidy a muzes to i pri kojeni.
Ja brala Detralex i v tehotenstvi ale moc to nepomahalo. Zkus Faktu. Je to hnus.
Mě včera na pohotovosti řekli, že Detralex už těhotným nepředepisují
Takže mám dubovou kůru a procto-glyvenol.. Stejně šílím bolestí
![]()
@XxxSábaxxX mne ho dr predepsal uz je to tedy 2 roky no
ale stejne to nepomohlo vubec. Ulevilo se mi az po porodu.
Prý je to tak zhruba půl roku zpět co to přestali předepisovat.. No já mám pocit, že už to jen tak nezmizí, protože je mám opravdu velké a fakt trpím
Už jsem opravdu zoufalá.. A ta představa, že bych teď měla tlačit mě úplně děsí, když si s tím sotva sednu na wc.. Hrozně to bolí ať sedím, stojím, ležím, sprchuju.. No děs.. Tohle nikomu nepřeju
@XxxSábaxxX po porodu to prestane to byt tak prekrvene a natekle a prestane bolet. Zkus si je zastrcit jakoby zpet jestli ti to pujde, treba ve sprse.
Zkuste preparation H a mýt a mýt i když to bolí opravdu pečlivě intimním mydlem. Ten preparation H se může i v těhotenství mírně to umrtvuje a tak se to může dát i před velkou potřebou. Jinak mazat mazat a mýt třeba každé 2-3 hodiny.
Držím palce, ať to pomůže místo Detralexu se může v těhotenství ascorutin, je to než předpisu a je to skoro to samé.
Právě že zastrčit nešly a teď jsou tak velké a bolestivé, že si na to pomalu nemohu ani sáhnout.. Úplně jak beton.. I sprcha je už hodně nepříjemná
Teď jsem ještě volala na chíru a mám prý zkusit ještě sudocream, že jí to na hemeroidy pomáhá, tak uvidíme.. Jinak všem děkuji za rady
@XxxSábaxxX Ahojky, hele mně doktorka Detralex předepisovala i v těhu, a to i praktická, i na gyndě, když si jí řeknu, tak nevím
Možná neřeš pohotovost a ozvi se jinam. Pomáhal mi teda i na křeče v nohách noční.
@KamiNemecek
Tak mi ho moje gyndařka nakonec taky napsala
Po porodu se to samozřejmě zhoršilo, ale snad se to dá zase brzy dokupy ![]()