Šílené padání vlasů

22
6.12.19 16:15

Šílené padání vlasů

Ahoj holky nedávno jsem byla u kadeřnice která mi dělala melíry a od té doby mi začaly vlasy nezkutečně vypadávat.. již antikoncepci neberu zhruba půl roku což je možná jedno k druhýmu.. Mam tak o půlku vlasů míň než co jsem měla před dvěma měsícema..Ale teď k tomu k čemu jsem se chtěla dostat.. Nevíte o něčem co zabrání vypadávání vlasů? Používám vitamíny na vlasy z D&M, ale nepřijde mi že by to nějak pomáhalo, ještě jsem slyšela o šampónu Apelcin vyplatí se koupit? Pomáhá?.. Budu moc ráda když sem napíšete co třeba pomohlo vám, jestli jste s tím taky nějaká měla problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

302
6.12.19 16:19

Taky mi hodne padaji, kadernice mi rekla ze je to obdobim. Nekdy mi padaj silene a nekdy skoro vubec.
Jinak ja brala veniru, neni to primo na padani vlasu ale podporuje to rust a kvalitu vlasu+nehtu a pleti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:29

Ahoj já používám alpecin a zabírá od jara ho používám než sem začla tak při vyčesání houf vlasů na obě dlaně a těd tak na půl dlane.do toho jsem zkusila šampon od tiande a myslím si, že ten alpecin je lepší. nechtela sem žádný tabletky jen šampon měla sem i lysiny a už je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11633
6.12.19 16:33

Jediné co skutečně pomáhá je vyvážená strava. Dostatek tekutin, hlavně čisté vody a žádný stres.

Všechno ostatní je na prt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10777
6.12.19 16:38

Pokud začaly padat hned po návštěvě kadeřnice, tak ti to nejspíš spálila pří barvení a ted se ty poničené vlasy lámou. Vezmi nějaký vlas co ti vypadl - pokud je na obou stranách stejný, tak se lámou a je to špatnou péčí o vlasy.

V takovém případě napíš kadeřnici špatné hodnocení (a případně zkus reklamovat, že ti zničila vlasy), zajdi někam do výrazně lepšího kadeřnictví a poničené vlasy si nech ostříhat. Případně můžeš zkusit experimentovat, jestli je zachrání třeba kreatin, ale pokud by ti to dělal zase někdo kdo to neumí hodně dobře, tak ti dorasuje ten zbytek. Jednodušší je opravdu se smířit s obdobím kratších vlasů a už je moc neničit a počkat až dorostou do nějaké lepší délky.

Pokud je na jednom konci je kořínek, tak skutečně vypadávají a pokud nejsi těsně po porodu a nebo neproděláváš chemoterapii, tak by ti padat neměly a má to nějakou příčinu, kteoru potřebuješ odhalit. Tedy musíš oběhnout kolečko vyšetření, protože samodoma to nezjistíš.

Zajdi k praktikovi, nech si vyšetřit štítnou žlázu a anémii a případně k tomu přihoď i rozbor vitamínů a minerálů v krvi. Případně i hormonální panel, zejména pokud by se našly nějaké gynekologické obtíže, akné a tak.

Podle toho co vyjde tak začít brát léky, upravit životsprávu, suplementovat chybějící živiny a podobně. Ale pokud nevíš co řešíš, tak nemá smysl jen taknáhodn něco užívat.

Případně zejména pokud tě hlava svědí, tak zajdi na kožní a nech to zkontrolvat i zvenčí - je možné že máš třeba problém s mykozou/sebroreou/nějakým jiným zánětem na pokožce a proto vlasy padají - klidně to mohlo spustit i to barvení. Pak potřebuješ zánět vyléčit a změnit způsob péče o vlasy a pokožku hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
6.12.19 17:52
@Netopirek píše:
Jediné co skutečně pomáhá je vyvážená strava. Dostatek tekutin, hlavně čisté vody a žádný stres.Všechno ostatní je na prt

Souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
6.12.19 21:28

Ahoj zakladatelko, jsem kadeřnice a opravdu můžu říct, že je to dané i obdobím. Spoustu mých zakaznic má stejný problém, mám ho i já a dokonce si troufnu říct, že letos mi padají daleko víc než kdy jindy předtím. Ono padaní vlasů je normální věc, ale ovšem záleží v jakém množství.. Může to být chyba kadeřnice, ale taky nemusí. Každopádně ti pomůže strava, na tablety bych moc nespoléhala.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
7.12.19 08:14

@Arsenia Děkuji moc, každopádně ještě vyzkouším šampón a vodičku od Alpecinu ;) Jsem z toho hodně špatná vlasy jsem měla dlouhé a velmi husté a najednou jsou řídké :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama