Podomní prodejci - nátura člověka

2208
6.12.19 11:35

Podomní prodejci - nátura člověka

Ahoj, můžete mi říct, co je to za člověka, který se živí jako podomní prodejce energií? Na to musí mít člověk nějakou speciální náturu, jinak nevím.

Dnes jsem byla u mamky a ozval se zvonek. Jdu otevřít a za dveřma dva chlapi, bez pozdravu nebo nějakého představení se, hned jeden z nich spustil, že mu mám předložit smlouvu k elektroměru atd. atd., vodopád slov. Tak mu slušně říkám, že nemám zájem, na shledanou a zavírám dveře. On strčil nohu do dveří, abych nemohla zavřít a pořád mlel o té smlouvě. Tak jsem mu důrazně doporučila aby si odklidil tu nohu a že podomní prodej je v našem městě zakázaný a zavřela jsem dveře. Ten blb zvonil a bouchal, možná i kopal, na dveře ještě asi pět minut. Já mezitím volala měšťáky. Ti za chvíli přijeli a u vedlejšího vchodu si je odchytli a řešili to s nima.

Ale jde mi o to, kdo tuhle „práci“ může dělat? Ti lidé jsou vždy vesměs stejní, jak přes kopírák, chování řeznického psa, arogantní, vlezlí a já nevím jak to ještě nazvat. To jim pumpují do hlavy na nějakém školení, že se mají chovat jak hovada? Je to tak super placená práce, že jim nevadí, že je ve městě vyhláška a můžou dostat pokutu? Pokud jste to někdo někdy dělal, můžete sem napsat, jak to vlastně chodí? Klidně anonymně, samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2681
6.12.19 11:43

Ve většině měst a obcí je podomní prodej zakázán vyhláškou. Tak se přesunuli na telefon. Jelikož když si napřed domluví schůzku, tak už u vás můžou otravovat a vyzvánět.

Jinak je to ojb, na školeních vám vypláchnou hlavu a táhnout vás ti zkušení a hodně otrkaní. Samo, že všechno je podáváno stylem „vy jim ušetříte peníze, oni jsou bbí že vás nechcou pustit dovnitř“ atd. atd.)

Obyč běhač, když je šikovnej, tak si dokáže vydělat průměrnou mzdu i víc. Záleží kolik ti nad ním jsou ochotní pustit. Nejvíc se pakují ti na vrchu pyramidy, co už jen sedí a vozí si pr*el v drahým autě, jelikož ti pod ním vydělávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 11:46

Mají provize z prodeje - dělala to známá (ona teda u pojišťovny, ale je to v podstatě totéž), plat mají minimální ale čím víc prodají, tím víc peněz pro ně - takže velkou motivaci vnutit se vám prostě za každou cenu. Já bych na to taky neměla, ani nervy ani žaludek, takhle otravovat lidi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
6.12.19 11:47

@Murka Ahoj, já chápu že každý člověk si potřebuje nějak vydělávat, ale na tuhle práci musí mít člověk opravdu povahu. Typy těchhle prodejů jsou většinou podvody, nebo velice nevýhodné. Takže tito lidé se živý dá se říct na úkor ostatních. Za mě teda hnus, já bych to nemohla dělat. A všimni si že to jsou většinou mladí kluci, kteří místo aby šli radši dělat někde do Fabriky tak radši okrádají a klamou ostatní. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
6.12.19 11:57

Každý se musí nějak živit, já to neodsuzuji, ale ve většině měst je už podomní prodej zakázaný.
Obchoďáci jsou všeobecně lidi, které člověk vyhodí dvěřma a oni přilezou oknem, tak to bylo vždy, to s tou nohou a opakovaným vtírání už bylo za hranou, to by se mi nelíbilo, je to o povaze člověka, takové chování je jistě na školení neučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 12:38

Jednou by mi někdo takto srčil nohu do domu a tu hnátu bych mu těmi dveřmi přerazila. O nátuře těchto lidí napsaly holky výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
6.12.19 12:38

Mě přijde, že jsou všichni na stejné brdo. Nepamatuju slušného dealera, vždy je to na ránu. Mě „jenom“ hnul žlučí, ale umím si představit starého člověka, který mu radši všechno podepíše, jen aby měl už klid.

@Lucie1906 píše:
A všimni si že to jsou většinou mladí kluci, kteří místo aby šli radši dělat někde do Fabriky tak radši okrádají a klamou ostatní. :pocitac:

Přesně. Tohle byli dva, kolem pětadvaceti, pěkně oblečení, dost navonění, ten drzej byl rom, navíc mluvil s přízvukem. Ti by do fabriky nešli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
6.12.19 12:39

@Murka Proč jsi nevolala policii? Takové jednání je silně přes čáru, kdo ví, co to bylo za podvodníky. A ano, podomní prodej je ve většině měst zakázaný, já takovým dobrákům ani neotvírám. Komunikuji s nimi z okna a jsme rychle hotoví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 12:45

@Murka Ahoj, jo, máš pravdu, musí na to mít člověk zvláštní vnitřní nastavení. Takových profesí najdeš víc. Oni upřednostní ten svůj výdělek za každou ulovenou duši a nemají tam ten přesah, že v drtivé většině případů ta nová smlouva znamená vyšší výdaje toho, kdo ji podepsal.
Ale jsou i další takové profese, často v prodeji finančních produktů, MLM, ale i novináři. Kolikrát zničí svými články něčí život, aniž by za to cítili nějakou zodpovědnost nebo si vůbec alespoň uvědomili, jak jeden článek dokáže ovlivnit život člověka. Čest výjimkám. V každé profesi narazíš na slušné lidi i na hajzly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
6.12.19 12:48
@Cenarius píše:
Ve většině měst a obcí je podomní prodej zakázán vyhláškou. Tak se přesunuli na telefon. Jelikož když si napřed domluví schůzku, tak už u vás můžou otravovat a vyzvánět.

Jinak je to ojb, na školeních vám vypláchnou hlavu a táhnout vás ti zkušení a hodně otrkaní. Samo, že všechno je podáváno stylem „vy jim ušetříte peníze, oni jsou bbí že vás nechcou pustit dovnitř“ atd. atd.)

Obyč běhač, když je šikovnej, tak si dokáže vydělat průměrnou mzdu i víc. Záleží kolik ti nad ním jsou ochotní pustit. Nejvíc se pakují ti na vrchu pyramidy, co už jen sedí a vozí si pr*el v drahým autě, jelikož ti pod ním vydělávají.

je to tak…Kdysi si odchytli na jakési školení pojištováci společnosti Pa…rs (většina se dovtípí) naši sotva zletilou dceru, skrze její zmanipulovanou kamarádku. Valili tam do ní dosti manipulativně, vydírali skrze tu neštastnou kámošku, no hnus…Doma to pak ze sebe v šoku vysypala, dlouho jsme to rozebíraly, dávala jsem ji psychicky dohromady. A příště už ví, jak podobným nátlakovým akcím předcházet, případně se razantně bránit!
Dost mě mrzí, že jsem u toho nebyla, to by si „pan lektor“ za rámeček nedal :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
6.12.19 13:03
@pe-terka píše:
@Murka Proč jsi nevolala policii? Takové jednání je silně přes čáru, kdo ví, co to bylo za podvodníky. A ano, podomní prodej je ve většině měst zakázaný, já takovým dobrákům ani neotvírám. Komunikuji s nimi z okna a jsme rychle hotoví!

Volala jaem městskou, píšu to hned v prvním příspěvku. Kdyby zvonili zezdola, tak je nepustíme do baráku, ale už byli v domě a už ve třetím patře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
6.12.19 13:30
@Murka píše:
Mě přijde, že jsou všichni na stejné brdo. Nepamatuju slušného dealera, vždy je to na ránu. Mě „jenom“ hnul žlučí, ale umím si představit starého člověka, který mu radši všechno podepíše, jen aby měl už klid.Přesně. Tohle byli dva, kolem pětadvaceti, pěkně oblečení, dost navonění, ten drzej byl rom, navíc mluvil s přízvukem. Ti by do fabriky nešli.

Ja ty staré lidi, kteří jim podepíšou cokoliv, aby už od nich měli klid upřímně nechápu, pokud tedy vlastní občanský průkaz a jsou svéprávní.
Přece když o něco nemám zájem a nějakou službu nechci, tak nic nekupuji/nepodepisuji a prodavač/obchoďák se můžou stavět třeba na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
6.12.19 13:47
@Murka píše:
Volala jaem městskou, píšu to hned v prvním příspěvku. Kdyby zvonili zezdola, tak je nepustíme do baráku, ale už byli v domě a už ve třetím patře.

promin, přehlídla jsem to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3708
6.12.19 13:48
@Klopotkova píše:
Ja ty staré lidi, kteří jim podepíšou cokoliv, aby už od nich měli klid upřímně nechápu, pokud tedy vlastní občanský průkaz a jsou svéprávní.
Přece když o něco nemám zájem a nějakou službu nechci, tak nic nekupuji/nepodepisuji a prodavač/obchoďák se můžou stavět třeba na hlavu.

Ja bych nebyla tak prisna. Ty stary lidi jsou z jine doby a podomnici jim umi vymlit diru do hlavy. Neumi se branit a vetsinou ani nemaji takovy prehled, kde vsude je tihleti muzou odrbat. I me zazvonila jedna takova slecna, ze mi musi zkontrolovat cenu za elektriku, ze se menily podminky a jestli uz to mam spravne nastaveny. Ze prej jestli uz jsem dostala dopis. No nedostala, ze jo. Tak ze mi to mezi dverma zkontroluje online, vytahla tablet, ja po ni chtela prukaz a ona tam Bohemia energy. Tak jsem ji zrovna vyrazila, ze u BE smlouvu nemam. Ale ona nebyla agresivni, neprijemna, nenutila smlouvu. Naopak velmi prijemna, slusna, usmevava. A i kdyz nenabizela smlouvu, tak by ve vysledku nejakou urcite vytahla. Zavolala jsem na ni mestaky, protoze podomni prodej…ale verim, ze s touhle taktikou urcite nekoho utahla. Kor stary osamely lidi, ktery si radi popovidaj. :nevim: Je to strasne nemoralni a nechapu, ze na to ma nekdo povahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
6.12.19 13:53
@Barrrbucha píše:
Ja bych nebyla tak prisna. Ty stary lidi jsou z jine doby a podomnici jim umi vymlit diru do hlavy. Neumi se branit a vetsinou ani nemaji takovy prehled, kde vsude je tihleti muzou odrbat. I me zazvonila jedna takova slecna, ze mi musi zkontrolovat cenu za elektriku, ze se menily podminky a jestli uz to mam spravne nastaveny. Ze prej jestli uz jsem dostala dopis. No nedostala, ze jo. Tak ze mi to mezi dverma zkontroluje online, vytahla tablet, ja po ni chtela prukaz a ona tam Bohemia energy. Tak jsem ji zrovna vyrazila, ze u BE smlouvu nemam. Ale ona nebyla agresivni, neprijemna, nenutila smlouvu. Naopak velmi prijemna, slusna, usmevava. A i kdyz nenabizela smlouvu, tak by ve vysledku nejakou urcite vytahla. Zavolala jsem na ni mestaky, protoze podomni prodej…ale verim, ze s touhle taktikou urcite nekoho utahla. Kor stary osamely lidi, ktery si radi popovidaj. :nevim: Je to strasne nemoralni a nechapu, ze na to ma nekdo povahu.

Já jsem v tomto nekompromisní, rovnou bych jí řekla, že si počkám na ten dopis a dále se s ní nebavila, ale já bych ani nikoho cizího k nám do bytu nepustila, zvlášť, kdybych byla sama, opravdu to nechápu, že někdo si pustí někoho úplně cizího do bytu a nebojí se třeba okradení.
Lidi jsou v tomto hodně zvláštní. A pokud se někdo cítí osamělý a pustí si cizího člověka do bytu jen, aby si pokecal a k tomu ještě uzavře nevýhodnou smlouvu, tak dobře mu tak, byla to jeho vlastní volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama