Sipo napůl s rodiči
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@mirecekblbecek Jak šetří až moc, ty víš v jakém poměru to „napůl“ je? Já tedy podle příspěvku fakt nevím, pro koho je aktuální stav výhodnější.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@mirecekblbecek Jak šetří až moc, ty víš v jakém poměru to „napůl“ je? Já tedy podle příspěvku fakt nevím, pro koho je aktuální stav výhodnější.
no napůl je napůl
,když mi bude bydlet 2ku 4,kdo je na tom líp? Otázka pro mého syna, určitě by to zvládl na 1, i když je třeták.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek Tady velice rychle pochopíš, že napůl nemusí znamenat, že obě půlky jsou stejné…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@mirecekblbecek Tady velice rychle pochopíš, že napůl nemusí znamenat, že obě půlky jsou stejné…
já prostě nevěřím, že to není 50/50.To by se zaklad. zmínila, ona prostě chce platit méně než 50%, protože jí to přijde spravedlivější, mně nikoli.ale jak so to udělá, tak to bude mít, poskytuji jen svůjúhel pohledu. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek Tak pokud bych ve 4 lidech spotřebovala méně jak 2 jiní, tak bych taky chtěla platit méně jak 50% na to mi nepřijde nic špatného.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@mirecekblbecek Tak pokud bych ve 4 lidech spotřebovala méně jak 2 jiní, tak bych taky chtěla platit méně jak 50% na to mi nepřijde nic špatného.
ty věříš, že opravdu spotřebuje tak málo? jen těch praček, co vypere, používá řadu el. spotřebičů, vaří určitě větší množství jídla, tudíž více plynu, nejde jen o toto, rodiče investují do oprav, investovali do domu daleko více, než zaklad. Musejí přetrpět kravál…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek To je úplně jedno čemu věřím, prostě mi nepřijde nic špatného na tom, chtít to podle měčičů.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek píše:
ty věříš, že opravdu spotřebuje tak málo? jen těch praček, co vypere, používá řadu el. spotřebičů, vaří určitě větší množství jídla, tudíž více plynu, nejde jen o toto, rodiče investují do oprav, investovali do domu daleko více, než zaklad. Musejí přetrpět kravál…
a ještě je tu velmi důležitá okolnost, jestli chce rozhodit už tak křehké vztahy mezi mladou a starou generací, to je to nejhorší, ty vztahy tak lehce neurovnáš, já bych se určitě o 500/měsíčně rozhodně nepřela, to opravdu za to nestojí, naopav bych byla vděčná, že nemusím bydlet v podnájmu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek píše:
a ještě je tu velmi důležitá okolnost, jestli chce rozhodit už tak křehké vztahy mezi mladou a starou generací, to je to nejhorší, ty vztahy tak lehce neurovnáš, já bych se určitě o 500/měsíčně rozhodně nepřela, to opravdu za to nestojí, naopav bych byla vděčná, že nemusím bydlet v podnájmu.
dá si měřiče, zjistí, že spotřeba je o 1000 větší než současný stav a pak bude dělat co?
vysledkem bude nas…raná tchýně, která teď bude vyžadovat platbu zvýšenou. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek Naopak, dobré vztahy jsou tam, kde je jasno (tedy měřáky) nikoliv tam, kde má jedna či druhá strana pocit, že doplácí na tu druhou či první…
A opět, netušíš, zda do domu investují pouze rodiče nebo i mladí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek píše:
dá si měřiče, zjistí, že spotřeba je o 1000 větší než současný stav a pak bude dělat co?vysledkem bude nas…raná tchýně, která teď bude vyžadovat platbu zvýšenou.
Dá si měřiče a bude platit o 1000,– víc s tím, že bude vědět, že je to její spotřeba. A nevidím důvod, proč by měla být na. raná tchýně, že bude ona platit míň a víc dostávat od mladých ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@mirecekblbecek Naopak, dobré vztahy jsou tam, kde je jasno (tedy měřáky) nikoliv tam, kde má jedna či druhá strana pocit, že doplácí na tu druhou či první…
A opět, netušíš, zda do domu investují pouze rodiče nebo i mladí.
mě se akorát zdá, že by si zaklad. nechala pro pětikačku vrtat koleno, a to že staří investovali do domu více to je snad jasné, né? Já bych takovou kravinu nikdy neřešila, já bych sama navrhla spočítat to podle osob, i když vím, že moje tchýně by platila nájem celý, protože ta nám dopřeje, jen by mi nebylo dobře u srdíčka.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mirecekblbecek Tak to, že v součtu investovali víc jasné je - je jejich a jsou starší a investovali do něj i v době, kdy tam mladí nebydleli, ale nic to neříká o tom, jak se podílí na investicích aktuálně, zakladatelka o tom nic nepíše, takže je to pouze tvoje rozhodnutí, že neplatí nic.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Dá si měřiče a bude platit o 1000,– víc s tím, že bude vědět, že je to její spotřeba. A nevidím důvod, proč by měla být na. raná tchýně, že bude ona platit míň a víc dostávat od mladých
protože bude mít pocit, že mladá je hamižná, a najust bude ty zvýšené platby chtít. Prostě to vztahy zhorší, pravidla hry určuje majitel, když mi do toho bude někdo kecat, taky to zhorší pohled na něj, a je to velká pravděpodobnost, že ty účty budou opravdu vyšší u mladých.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@mirecekblbecek Tak to, že v součtu investovali víc jasné je - je jejich a jsou starší a investovali do něj i v době, kdy tam mladí nebydleli, ale nic to neříká o tom, jak se podílí na investicích aktuálně, zakladatelka o tom nic nepíše, takže je to pouze tvoje rozhodnutí, že neplatí nic.
seš si jistá, že kdyby mladá platila opravy, hypo. společně s tchýní, že by na to velkoryse zapomněla, a nesdělila nám to, když tady řeší pár kaček?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit