Skleněná láhev - zkušenosti

2929
29.3.16 09:45

Skleněná lahev

Ahoj všem,
děti mi ve škole pijí vodu, ovšem dávám jim do ní čerstvé ovoce na dochucení vody. Mají zdravé lahve, ale i přesto, že lahev denně vymývám a víkend tráví v myčce nádobí, tak se jim tam občas z toho ovoce udělá plíseň.

Chtěla bych jim koupit lahve skleněné, ovšem potřebuji nějaké osvědčené. Aby se lahev nerozbila s prvním hozením aktovkou o zem, aby netekla a měla aspoň 400m. Máte nějakou vyzkoušenou a jste s ní spokojené?

Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17564
29.3.16 09:55

Co něco takovýho? http://www.pijemezeskla.cz/lahve/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
29.3.16 09:56

Moc nerozumím tomu, jak se v lahvi, která je každodenně vymývaná, může udělat plíseň? :nevim: Nicméně, ty skleněné lahve bych dětem do školy nedávala. Rozbít se můžou, jsou těžké, a případná plíseň se v ní udělá stejně jako v té plastové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
29.3.16 10:06
@SussieS píše:
Moc nerozumím tomu, jak se v lahvi, která je každodenně vymývaná, může udělat plíseň? :nevim: Nicméně, ty skleněné lahve bych dětem do školy nedávala. Rozbít se můžou, jsou těžké, a případná plíseň se v ní udělá stejně jako v té plastové.

mi to ta zdravá láhev dělá taky :zed: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
29.3.16 10:08

@Loll budu sledovat, bo jsem zatím neobjevila nic, co by kluk nerozmlátil a zdravá láhev je vážně nanic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
29.3.16 10:25

Ono tá zdravá láhev nie je zas asi až taký prevrat.. predsa len, je to plast :think: Naši malí pijú mlieko zo sklenenej fľaše, aj keď je ťažšia a treba na ňu dávať lepší pozor. Do školy a škôlky by som ale sklo asi nedávala, radšej obyčajnú plastovú a po pár týždňoch ju meniť za novú. Naši starší majú plastové a keď treba, vymeníme za nové, nie sú až tak drahé :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
29.3.16 10:45
@martina.se píše:
mi to ta zdravá láhev dělá taky :zed: :cert:

Tak to jsou zdravé jako blázen :lol: já sama používám obyčejné plastové, ne žádné „zdravé“ a v pohodě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
29.3.16 10:56
@SussieS píše:
Tak to jsou zdravé jako blázen :lol: já sama používám obyčejné plastové, ne žádné „zdravé“ a v pohodě :nevim:

kluk má 2 a dřív to ještě šlo, ale jak jsou starší jak cca půl roku, tak je to fakt otřes :zed: taky už mu teď dávám klasickou od šťávy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
29.3.16 11:05

@Loll Spíš než skleněnou bych zkusila shánět nějakou lépe umývatelnou, protože pokud je tam plíseň přes každodenní umývání, asi není umytá dobře (čímž nemyslím, že bys ji myla špatně, spíš je prostě špatně konstruovaná).

• Nahlásit
  • Citovat
2762
29.3.16 12:33

@Loll a co hlinikove siggovky, jsou nerozbitne, dobre se myji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
29.3.16 18:20

@tina1979 Sigg jsme měli a ihned se nám rozbilo to pítko, tak do té bych už nerada investovala.

Právě mi ta skleněná přišla jako super alternativa, akorát blbý je to rozbití, které hrozí. Čert vem lahev, ale jde o pořezání buď mých dětí nebo dětí ve škole, to bych fakt nerada.

@Antonie Bolavá ta vypadá skvěle, možná jí nejdřív koupím pro sebe na test a pak pro děti uvidím.

Všem moc děkuji, i když jste mi moc neporadily :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
31.3.16 12:53

Já mám pro sebe láhev ReTap , jsou z borosilikátového skla, takže něco vydrží, ale v porovnání s obyčejnou skleněnou lahví na pití jsou lehčí pocitově asi o 2/3. Dělají je v různých velikostech. Jen nevím, jestli ten úzký uzávěr je vhodný na ovoce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
27.3.17 13:54

@Loll ahoj. prosím o info, jak jste dopadli s tou skleněnou lahví. rozhodla jsem se, že chci pro syna skleněnou, už žádný plast, ale nějak nemůžu najít zkušenosti.
Synovi jsou 3 a lahev bychom měli převbážně na ven.

Vybírám mezi: lifefactory, retap a equa. potřebuji i obal nějaký, aby se to hned nerozbilo.

Předem moc děkuji za odpověd.
Prosím i ostatní, kteří mají zkušenosti, aby se ozvali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7522
27.3.17 14:47

@z1908 Já mám skleněnou láhev Drink it. Kupovala jsem ji spíš pro sebe, s tím, že z ní budeme pít venku všichni, když půjdeme někam, kde se nevyplatí tahat láhev pro každého zvlášť. Jo, má svá pozitiva, je hezká, zatím se mi nerozbila ani neoťukala, ale je dost těžká, ta váha je znát, takže ji paradoxně nepoužívám tak moc, jak jsem myslela. Původně jsem měla v úmyslu koupit časem i dětem, od toho jsem ale upustila a nakonec jim koupila plastové lahve Camelbak. Děti jsou z nich nadšené, takže je motivují k pití (samy od sebe toho moc nevypijí), dobrá manipulace a dobrá údržba a pití mi z nich chutná víc, než ze Zdravé lahve. Taky mám pocit (ale může to být jen můj subjektivní mylný dojem), že se méně zanášejí a méně absorbují pachy, než zdravé lahve. Tu jsem měla dříve já a pořád jsem ji drhla, rychle se na ní tvořil povlak třeba z čaje, po předchozím pití smrděla, pítko se špatně čistilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
27.3.17 14:51
Výhoda v tom, že ze skla můžeš tu plíseň desinfikovat, což u plastu v domácích podmínkách tak úplně nejde.. Ala za mě nepraktické..@SussieS píše:

@SussieS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama