Škodí káva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maminka2014
Kecalka 178 příspěvků 11.07.19 14:18
Škodí káva?

Jaký máte názor na pití kávy? Na netu se někde píše že škodí, někde že je prospěšná tak nevím co si vybrat :lol: ja jsem kafař začátečník piju kávu jen pár dni, a premyslim jestli v piti pokračovat nebo ne. Káva mi hodně pomáhá, mám dvě děti a jsem věčně unavená i když se dostatečně vyspím, jsem prostě taková ta spící panna ja se říká :lol: mám tento problem už od puberty a teď s dětmi se to zhoršilo, jsem neustále unavená a z toho pak i protivná na všechny i na děti, nic se mi nechce a celkove moc nefunguju. Ze zoufalství jsem ted začala pít kávu 2 šálky denně a je mi o dost lépe, uz si prijdu,,normalni'' :D funguju tak jak mam. Předtím už jsem zvažovala i návštěvu psychologa protože mi i cizí lidé říkali jak jsem zpomalená :zed:. Asi bych potřebovala uklidnit že je pití kávy v pořádku :D připadám si trošku jako když beru nějakou drogu neiz které nedokážu fungovat, jaký je váš názor? :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 11.07.19 14:22

Ja cetla, ze kdyz nevypijes vic jak 4 za den, tak je to naopak prospesne :lol: piju tak 2-3 denne a blby svedomi nemam. Ona te na chvili nakopne a nevidim na tom nic spatneho :) jen si dej, kor jestli ti ocividne pomaha :)

Veru21
Nováček 1 příspěvek 11.07.19 14:23

Ahoj, myslím si, že 2 šálky rozhodně nic nezkazís.. Já piju 3, a když mám noční (12h) tak jen za tu směnu vypiju 4, abych vydržela.. Ale je pravda, že kávu miluju, piju ji hlavně proto že mi chutná… Asi jediný obavy mám z toho, jak tenhle svůj zlozvyk omezím až se mi podaří otěhotnět.. To bude asi to nejtěžší..
Ale 2 šálky, to je úplně v pohodě

Tableta
Kelišová 5294 příspěvků 11.07.19 14:26

Taky jsem začátečník, piju kávu od září. Je to super zlozvyk :mrgreen: Teď poslední tři dny si dělám cold brew ledovou kávu :srdce:

Na únavu je podle mě o hooodně účinnější matcha.

Jinak zrovna pár dní zpět jsem četla článek o tom, že se káva musí umět správně připravit. Pokud ji připravíš špatně, dá se říct, že je karcinogenní.
Já piju kávu ze 2 lžiček hrubě namleté arabicy :nevim: Nezalívám vroucí vodou, ale nechávám 30 vteřin vodu odstát. Pak nechám vyluhovat 4 minuty a stlačím píst. Dělám ji ve frenchpressu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 14:28

Piju kávu od dětství, už celkem 34 let a piju jí v průběhu celého dne. Kolik kafí vypiju, nevím, průběžně jí piju pořád. Mrtvá ještě nejsem. :mrgreen:

Uživatel je onlinefree333
Nadpozemská drbna 25668 příspěvků 11.07.19 14:30

@maminka2014

Máš v pořádku krevní obraz a testy na štítnou žlázu, aby za tou únavou nebylo něco jiného? ;)

maminka2014
Kecalka 178 příspěvků 11.07.19 14:34

@free333 ano vse mam v pořádku

Uživatel je onlinefree333
Nadpozemská drbna 25668 příspěvků 11.07.19 14:38
@maminka2014 píše:
@free333 ano vse mam v pořádku

Tak to je dobře… :kytka:

Já si kupuju drcenou guaranu ve zdravé výživě, je taky fajn na únavu…

Kriss Tina
Extra třída :D 11012 příspěvků 11.07.19 14:39

Já ji piju občas. Ale nejak zvlášť mě to nenahodi, kvalitní snídaně mě nastartuje víc než litr kafe :D ale občas si dám na chuť, třeba s návštěvou :)

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 11.07.19 14:49

Piju kávu asi 10-12 let a to proto, že mi zkrátka chutná. Je to taková moje chvilka a „na stará kolena“ jsem to naučila i muže. Do té doby pil jen čaj. Jestli škodí, nebo ne, nevím, ale vím jistě, že mi pomáhá na migrénu, ač jsem četla, že káva ji naopak zhoršuje. Tak u mě pravý opak. A taky trpím na nízký tlak. Když jsem se sesypala v nemocnici vlivem nízkého tlaku, tak mi sestřičky běžely pro první pomoc - uvařit kafe. :D Naopak mi vůbec nepomáhá na nějakou únavu nebo nakopnutí. Dám si kafe klidně v deset večer a do hodiny spím jak špalek. Piju 1-2 šálky denně, víc ne.

Any111
Kecalka 406 příspěvků 11.07.19 15:00

@maminka2014 záleží jakou kávu piješ. Pokud budeš pít rozpustnou, tak to nevidělo kávu ani z rychlíku. V takovém případě lze spekulovat o škodlivosti. Pokud si kupuješ kávu mletou, nebo meleš zrna, děláš si french press apod. a nebo máš kvalitní kávovar, tak bych se toho nebála. 1-2 šálky denně jsou ok. Ale je to návykové a když potom vynecháš, tak se můžeš cítít špatně, včetně bolesti hlavy z absťáku :lol:

Karleon
Kelišová 5660 příspěvků 11.07.19 15:02

Škodí nám spousta věcí, myšlenek nebo chování, že bych se za žádnou cenu nevzdávala zrovna kávy (zrovna jsem si po příchodu domů jednu uvařila, co mám doma kvalitní kávovar, už se nemůžu na rozpustné v práci ani podívat).

Ou
Echt Kelišová 8133 příspěvků 11.07.19 15:25

Kafe není nikterak škodlivé, spíš naopak. Pár šálků deně je úplně v pořádku, zejména pokud piješ ne moc dávno a ne moc tmavě praženou kávu. Pokud vyloženě máš zábrany pít kávu, tak pij silný čaj - je jedno jestli zelený, černý a nebo třeba práškovou mačču, co se prodává jako superzázrak. Nebo je střídej PRincip odložení únavy je stejný, stejný je i alkaloid, co ho způsobuje.

Jinak s tou únavou si zajdi na endokrinologické vyšetření a případně se poptej manžela, jestli náhodou v noci nechrápeš - mohla by si trpět na apnoe.

Ou
Echt Kelišová 8133 příspěvků 11.07.19 15:27

@Any111 samozřejmě že rozpustná káva je z kávy, z čeho jiného by to bylo? Tedy pokud to není prodávané jako kávovinová směs.

Chuťově to není žádná zázrak, ale zdravotně na ní není nic závadného. A antioxidanty, které jsou v běžné kávě tma samozřejmě zůstanou.

PRoblematické jsou žluklé oleje - a ty u instatního kafe odpadají, naopak jsou běžné u kupované mleté kávy ze supermarketu a spálené částice u příliš tmavě praženého zrna. Takže opět problém zrnkové kávy.

Ou
Echt Kelišová 8133 příspěvků 11.07.19 15:28

Jinak tady je nějaká meta-analýza, kdyby někdo třeba chtěl mít podklady pro svá tvrzení :-D

https://www.bmj.com/…59/bmj.j5024

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama