Myslíme si, že škola pro ni ještě není.

184
15.1.20 17:36

Školka názor

Ahoj. Potřebuji radu. Dcera bude mít 3 roky v červnu, takze podle všech by od září měla jít do školky, ale já bych si ji ráda dala až například v září 2021 tj v jejích 4,3 r. Chodíme do kolektivu ale děti ji vůbec nezajímají, spíš jim ustupuje. Nevyhledává je. Proto si myslím že školka ještě pro ni není. Jen vím že tchýně bude mít připomínky protože pro většinu je tři roky právě ten mezník. Můj dotaz tedy zní jak si poradit s lidma jako tchýně nebo přítel (který bude zmanipulovan právě maminkou) s názorem že školka počká. Přeci jen jsem s dcerou nejvíc času a myslím si co je pro ni nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1936
15.1.20 17:41

Naše malá je úplně to stejný (3 bude mit v dubnu) a teď jsem ji začala 2× tydne na dopoledne dávat do dětské skupiny. Taky jsem z toho měla obavy a zvládla to úplně v pohodě.

Příspěvek upraven 15.01.20 v 17:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
15.1.20 17:41

Mam syna, co pujde do skolky az ted jako predskolak. Jsem doma s mladsi a jeste planujeme treti, tak ta bude taky doma, pokud nebude chtit sama. Syn je takovy samotarsky, vzdy jsem se ho ptala a rikal, ze nechce. Okoli se strasne divi, ale me je to jedno. Vzdy jen reknu, ne nechodi. Zadne diskuze. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 17:44

@Ellanka Pokud nemusis do práce a můžeš být s dcerou doma do 4let tak není co řešit.. Především nemusíš nikomu nic vysvětlovat ani se obhajovat, ty jsi máma, ty rozhodujes.. Na rady ostatních řekni s úsměvem, ale nekompromisně, dekuju za názor, ale mě a mému dítěti to vyhovuje takto. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1360
15.1.20 17:47

@Ellanka pokud s ni muzes zustat doma, tak zustan. Zrovna vcera mi lekar rikal, ze mam syna dat az ve 4 letech, ze socialne mu nic neutece. Ale tedy my jsme resili hlavne spatnou imunitu. Syn se deti take strani a utika pred nima. Rodina at si rika co chce, doma zustanu ja a ne oni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21998
15.1.20 17:48

No, myslim si, ze je to dost predcasne, do zari se muze dcerka hodne socializovat. Otazka je, co chces ty. Jestli uz ted vis, ze chces byt jeste doma, tak bych to s muzem probrala.Moje sla taky az ve čtyřech,schvalne.Ale me netlacila prace, venovala jsem se studiu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
15.1.20 17:52
@Ellanka píše:
Ahoj. Potřebuji radu. Dcera bude mít 3 roky v červnu, takze podle všech by od září měla jít do školky, ale já bych si ji ráda dala až například v září 2021 tj v jejích 4,3 r. Chodíme do kolektivu ale děti ji vůbec nezajímají, spíš jim ustupuje. Nevyhledává je. Proto si myslím že školka ještě pro ni není. Jen vím že tchýně bude mít připomínky protože pro většinu je tři roky právě ten mezník. Můj dotaz tedy zní jak si poradit s lidma jako tchýně nebo přítel (který bude zmanipulovan právě maminkou) s názorem že školka počká. Přeci jen jsem s dcerou nejvíc času a myslím si co je pro ni nejlepší.

Já bych minimálně k zápisu šla a s docházkou (pravidelnou nebo omezenou) se rozhodla podle toho, jak se bude dcera jevit koncem prázdnin. Že ji děti nezajímají teď, ještě neznamená, že to bude stejné i za třičtvrtě roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21998
15.1.20 17:52

A jinak okoli neokoli, neni duvod ho resit.Je to vase vec, jak to doma mate.Ale dohoda musi byt vzajemna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:01

Akorát bych popřemýšlela jestli budeš muset v září 2021 hned do práce nebo budeš mít možnost být ještě doma a bude čas na postupnou adaptaci. Aby si dcerka nemusela hned rychle zvykat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
517
15.1.20 18:33

Dala bych ji do školky. To, že nevyhledává společnost neznamená, že není zralá, nebo by jí to tam nesvědčilo. Syn byl to samé, jak tvoje dcera, ale začal chodit v necelých třech letech. Pořád si hraje spíš sám, ale krásně se tam rozmluvil a udělal spoustu pokroků. Chodí tam rád. Myslím, že tři roky je ideální doba na zvykani dítěte na školku, kolektiv a režim. Když budete dlouho spolu doma, taky se může stát, že se na tebe upne a pak ten přechod bude nést mnohem hůř. Ale pokud považujete s mužem za správné, aby byla s tebou doma, tak to všichni v rodině musí respektovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8605
15.1.20 18:41

Já dávala děti až v tom čtvrtém roce. Poslední dítě jsem dávala ve třech, musela jsem, a žádný přínos to nemělo. Akorát nervy, dítě nemocné. Bohužel jsem musela do práce.
Ne, ve třech letech nemusí do školky. Proč?
Teď, čtvrté mimino taky nechci dávat ve třech do školky. Já jsem tak ráda, že můžu být ted s ditetem do čtyř let doma. Pokud se nic nepodela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:41

Já myslím že není třeba se obhajovat nijak, babičky mohou vyjádřit svůj názor ale ty a otec dítěte jste rodiče, znáte dítě nejlépe a rozhodujete vy dva;) u nás také tchyne by maleho poslala do školky co nejdříve, když ho náhodou přijali dříve než bylo v plánu :D prostě nenastoupil hned v září ale až teď v lednu a babickam nezbylo než to respektovat. Ale rozhodovala bych se až v době zápisů, skoro půl roku je ještě dost dlouho v dětském světě a může být vše jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28876
15.1.20 18:43

Taky dávám děti az okolo 4.narozenin, nejmenší to bude mít taky tak. Smysluplně argumentuj, obhajuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:51

Má dcera byla ve třech letech hodně neprůbojná, bojácná. Neměla jsem odvahu ji dát do velkého kolektivu státních školek. Tak jsem s ní zůstala ještě rok doma a chodila na dopoledne do soukromé školky s malým kolektivem. Krásně tam vyzrála, otrkala se a od čtyř let chodí do státní, kterou zvládá v klidu a chodí tam moc ráda. Nikomu jsem nic nevysvětlovala, dělala jsem to pro dobro dcery, to by si mohl někdo zkusit mi to vymlouvat!… za mě pro klidné, mírné povahy ideální způsob adaptace, ale chápu, že ne každý si to může dovolit, být další rok doma a platit soukr školku, jsem vděčná, že u nás to šlo…

Příspěvek upraven 15.01.20 v 18:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21998
15.1.20 18:53

Tady je nejpodstatnejsi stejne to, aby jste se sladili s chlapem vy dva a u vas cucham problem, ze nebudete jednotni.Coz vede k hadkam. A jestli dava i prednost nazorum tve tchyne, jeho matky, tak 2× tolik.Znam tady ty problemy nejen z okoli, ale i z rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama