Školka v necelých 3 letech?

Anonymní
21.4.20 13:15

Skolka ve 2 a tristvrte roce?

Syn je lednovy.
Chci ho zapsat od zari do ledna do skolky na dopoledne a od ledna bych chodila do prace a on do skolky normalne.
Nejak s tim ale vnitrne nejsem ztotoznena.
Nemluvi, neni socializovany, komuniativni..a ted ta korona mu vubec nepomaha.
Lidi se od sebe drzi, jsme jenom na zahrade, nebo v lese, kde nikoho moc nepotkavame.Na spani ma plenku, jinak si pres den hezky rekne a chodi na wc. Nechce jist sam????. Neobleka se, nevysvleka- pouze ponozky a slipky.
Vim, ze do zari je kopa casu, ale podle mne neni jeste zraly.Ma nemocne srdce, ceka ho operace, ale nevime jestli za rok, nebo 2.

Ma sve tempo a nevim, jestli to nebude na neho brzy. Jinak rozumi vsemu, zna barvy, da se s nim vyjit..Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1798
21.4.20 13:16

A jaká je otázka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 13:19

@skorotehotna otazku jsem vylozene nepolozila, mozna teda doplnim..
Mate zkusenosti s tim, ze vase dite nastoupilo do skolky v necelych 3letech? A jak na tom bylo? Jak to zvladalo? A vy?

• Citovat
  • Nahlásit
11502
21.4.20 13:20

Jestli je otázka, jestli zapsat nebo nezapsat, tak určitě zkusit zápis. Dost možná se do školky nedostane kvůli věku. Když ano, a v srpnu si nebudeš jistá, tak je možnost platit školkovné a nechat ho ještě do listopadu třeba doma. Některé školky ale mají, že když dítě nechodí celé měsíce, jeho místo chtějí nahradit někým jiným. Může chodit od září 2× týdně na dopoledne, dá se domluvit i vyzvednutí před obědem a ne po obědě, záleží vždycky na konkrétní školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25882
21.4.20 13:20

A dítě nezvládá samoobsluhu, protože nechce, nebo je opravdu trochu „pomalejší“?
Děti mi chodili do soukromé školky na pár hodin týdně od dvou let, ale ony byly sociálně a co se samostatnosti týče úplně někde jinde, než tvůj syn. Kluk teda taky nemluvi, ale s personálem se uměl dohodnout na všem.
Státní školka je navíc trochu jiný level, než sukromé jesle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
21.4.20 13:21

8o Tak jestli se neobstará v rámci možností sám, tak ho tam nedávej.. zalezi co požaduje tvoje školka. Sestry holka šla ve 2letech, ale byla bez plin, Najedla se, oblikla z pomocí, byla celkově šikovná…
Některá školka nevezme dítě a plinama, nebo co se nenaji samo.. Musíš to vyzjistit, každopádně do září ještě fura času ho to naučit..

Příspěvek upraven 21.04.20 v 13:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
21.4.20 13:23

Záleží, proč ho chceš dát. Pokud musíš do práce, tak se se školkou co nejdřív srovnej a nepřenášej svoje strachy na dítě. Naopak mu školku chval, aby se těšil. Pokud nemusíš do práce a chceš ho tam dát „protože by měl“, tak se na to vykašli, budete zbytečně ve stresu oba. Dcera ve školce od 2r3m udělala obrovský pokrok, v komunikaci i samoobsluze. Vzory děti táhnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11502
21.4.20 13:23

A můj syn je listopadový, takže šel do školky v září a 3 mu byly potom koncem listopadu. Mluvil teda výborně (v těch 3 už neuměl jen R a Ř a používal dlouhá souvětí), oblečení občas válčil se zipem, ale jinak dobrý, jíst uměl slušně, odplenkoval se až v červnu před nástupem (tzn. v době zápisu byl ještě na plínách a s psychickou zácpou, takže nemyslitelné, že by nastoupil). Ve školce byl nejmladší, ale učitelky ho chválily. Jen první besídku prostál a neotevřel pusu, na to byl moc velký stydlín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
21.4.20 13:24
@Anonymní píše:
@skorotehotna otazku jsem vylozene nepolozila, mozna teda doplnim..
Mate zkusenosti s tim, ze vase dite nastoupilo do skolky v necelych 3letech? A jak na tom bylo? Jak to zvladalo? A vy?

To ještě doplním, já jsem to obulela, dcera ani nefňukla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
21.4.20 13:26

Takjle to trochu zní že tam bude chudák… Proč ho tam chceš dát co nejdriv? Musíš do práce? Jestli ti jde o zábavu a socializaci pro něj, zkus nějakou dětskou skupinu, miniskolku… Neco kde bude 12 dětí na dvě tety, jeslickovy rezim, na tri dopoledne v tydnu… My jsme to tak meli a bylo to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19998
21.4.20 13:26

Ono vždy záleží, k jaké paní učitelce se dostane, ale obecně se mě ten český systém 28 děti ve třídě na jednu učitelku ani trochu nepozdava. Hledala bych menší kolektiv s větším počtem personálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 13:31

V lednu musim nastoupit do prace.
Ted ma vlastne jenom 2 r a 4mes.
Za pul roku muze byt vsechno jinak.Ale ted by to bylo opravdu trapeni..

• Citovat
  • Nahlásit
7596
21.4.20 13:32
@Cuddy píše:
Ono vždy záleží, k jaké paní učitelce se dostane, ale obecně se mě ten český systém 28 děti ve třídě na jednu učitelku ani trochu nepozdava. Hledala bych menší kolektiv s větším počtem personálu.

U nás mají 4 učitelky na cca 30 děti… Rozděleny do skupin. Ale krmit a prebalovat skolkove děti nestíhají… Spíš bych se mrkla po nějakých jeslich nebo tak něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19998
21.4.20 13:35
@mackA159 píše:
U nás mají 4 učitelky na cca 30 děti… Rozděleny do skupin. Ale krmit a prebalovat skolkove děti nestíhají… Spíš bych se mrkla po nějakých jeslich nebo tak něco…

Ale o to krmení a přebalování nejde, to se dítě nechá velmi rychle strhnout davem. Ale už je to jiné co se týče komunikace, ty učitelky mají na děti mnohem více času než v obecní školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9522
21.4.20 13:39

Dávala jsem malou ve dvou letech a 7 mesicich do soukromé školky, max 15 děti, 3 učitelky malá byla bez plin, ale mohli mít i plinky, ale nemluvila, skoro 3 měsíce s učitelkama nekomunikovala a úplně v pohodě to zvládla, po týdnu už tam i spala, ale záleží na dítěti, každý je jiný, A když přestupovala o rok později do státní, tak to bylo podstatně horší, asi si víc uvědomovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat