Škrábe, štípe

1938
16.2.09 18:09

Škrábe, štípe...

Ahoj, chci se zeptat vás zkušenějších. Tomík byl teď týden nemocný a musel ležet. Takže jsem s ním ležela na rozloženém gauči a snažila se ho nějak zabavit. Četli jsme třeba knížku a on se na mě najednou otočil a drapl mě za obličej a vyloženě mě masakroval. Ze začátku jsem mu říkala, že nesmí a hrozila atd.. ale on se mi smál. Pak jsem mu to začala dělat taky, aby si uvědomil, co udělal, samozřejmě jemně, jen jsem ho třeba po facce od něj jemně pleskla. Začal natahovat a chvíli byl klid. Teď už je na zemi, ale občas se jeho ruka nebezpečně napřáhne, už vyloženě uhýbám, měli jsme s manželem obličej místy do krve. Co s tím??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2189
16.2.09 18:26

Pokud se to stane při nějaké hře nebo zábavě, tak bych ho jednou upozornila z vážnou tváří a pokud nic, tak bych ho položila na zem a šla od něj pryč a dělala jiné věci, aby pochopil, že pokud to bude dělat, nebudu si s ním hrát. To bude chápat i v budoucnu, že pokud bude dětem ubližovat, nebudou si s ním pak hrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
16.2.09 19:03

Moje Lucinka taky měla takové období. Škrábala jenom mě, většinou, když se jí něco nelíbilo, hlavně oblékání. Domluvy, plácnutí, ignorace, nic nepomohlo. Tedy ne okamžitě, časem ji to nějak přešlo samo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
16.2.09 19:39

Měli jsme to také,použila jsem teda jinej postup než abych mu to vracela,proto že to pak nepochopí že se to nedělá když to dělá i maminka :idea: :wink: .Stačí okřiknout durazně ale určitě nevrycet,pak když vidí že vy mužete nepochopí že on nemuže.Přešlo to asi po týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
16.2.09 20:09

Ahoj, souhlasím s Kamčou. Nevracet, pokud to uvidí u tebe, tak to bude chápat, že je to tak správné. Jak psala Cancerka, tak odejít a dál si ho nevšímat. Mě to děti dělaly taky. Ale když jsem odešla, tak si hrály spolu, takže to nebyl žádný trest pro ně. Tak dostaly jednoduše na zadek a za chvili už si to nedovolily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
16.2.09 21:04

Kykousku a Kamco, to mate asi pravdu. I me se to moc nelibi, ale nevymyslela jsem nic lepsiho. Kazdopadne ted teda zkusim odchazet. Durazne napomenuti vubec nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
16.2.09 21:45

Neboj, on z toho brzy vyroste. Jen si malej buduje charakter a zkoumá, co si muže dovolit. Tak at je to brzy za vami :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
16.2.09 22:16

Tak u nás je to to samé. Někdo tu psal, že to přešlo po týdnu - tak u nás to trvá už víc než měsíc a rozhodně se to nijak nelepší :?
Nejvíc „mlátí“ a škrábe mě, na cizí a hlavně na jiné děti to nezkouší (zatim), tak to moc neřešim, snad to časem přejde. Ikdyž doufám, že to bude brzy, jinak budu potřebovat plastiku obličeje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
16.2.09 23:26

Alrnko uvidíš že to zabere,taky radim se tomu nesmát :lol: .Mě to nejdřív přišlo srandovní že jsi na mě tkovej prcek dovoluje a smála jsem se tomu a pak jsem zjistila že se jakoby ještě víc předvádí,takže ignorovat,odejít nebo houknout.Já malho nikdy nebiju,jen zařvu krátce ale silně a on jakoby skoprní a je klid :lol: .Uvidíš že to přejde.Já mám tet období že mě zase furt ocucává,líbá atd,,
Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
16.2.09 23:26

inak kdy\ž to viděl někdo od nás z rodiny tak jsem to hned poslouchala proč mu to nevrátim a tak,ale pak mi dali za pravdu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.09 17:10

Holky, tak u nas to trvalo do 3 let, nezabralo naprosto nic, ani po dobrem ani po zlem…nic! A ze jsem pes a takove veci naprosto nesnasim! Nicmene delal to nam, detem, ktere nemusel nebo co udelaly neco, co jemu se nelibilo apod., v momente kdy nastoupil do skolky jsem na to upozornila ucitelku a dostala ode mne povoleni zakrocit (do urcite miry, samozrejme) - a tlucu do dreva! :) - pote co ho jednou pri akci placla po ruce a vynadala mu, to uz nikdy neudelal. Tak jak nektere deti kopou, nektere tlucou do zad, tak nas skrabal do obliceje, ono neni ani jedno spravne, akorat to skrabani je viditelne a nebezpecnejsi, nemluve o tom, ze nektery rodic by mohl byt hoooodne tezko ochoten situaci pochopit ci omluvit. Vim, ze jsem moc nepomohla, ale uvidis, ze ve spravny okamzik se toho zbavi…kdyby mel byt moc agresivni a neslo to, tak bych se zeptala nejakeho odbornika, vzdyt na tom neni nic spatneho. Preji trpelivost a rychly presun do klidnejsiho obdobi. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
48557
17.2.09 21:26

myslíš že rozdíl je v tom když to dělá tříleták co má rozum než roční :wink: .3letákovi bych dal normálně na prdel :oops: i když jsem proti bití,tak aby ubližoval jinim dětem bych teda nedovolila,to se nedá ignorovat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
17.2.09 23:08

.......dát na prdel… - chci se zeptat - kdy si děti OPRAVDU uvědomují a jsou schopné pochopit, že se to prostě nedělá? Jde mi o to, že když „seřežu“ roční dítě (proboha, nejsem zastánce bití ani jiných tělěsných trestů, ale jedna výchovná na zadek......), tak si asi přesně neuvědomuje, proč dostalo, tříleté už ano. Ale kde je ta hranice? Obzvlášť, když třeba bije, škrábe, kouše… a nikdy mu to nebylo „oplaceno“, tak vlastně ani neví, že a JAK to ostaní bolí.

Asi to zní zmateně, ale snad můj dotaz pochopíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
18.2.09 12:47

to pehot :
Tak já si myslím, že to chápe celkem brzo, v roce určitě. Protože když malé něco říkám několikrát a ona to schválně dělá dál a pak když dostane na zadek nebo přes ručičku, tak to přestane dělat hned.
Musím říct, že třeba, co se týče zásuvek, tak ji učím na ně nesahat od doby, co k nim mohla mít přístup. A nijak moc jsem ji nebyla, aby si někdo nemyslel, ale když nezabral důrazný hlas s vážnou tváří, pak zabralo plácnutí po ručičce. Doma mám samozřejmě v zásuvkách krytky, ale člověk nikdy neví, jestli někde nezapomene krytku vrátit, nebo na návštěvě apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
18.2.09 12:47

to pehot :
Tak já si myslím, že to chápe celkem brzo, v roce určitě. Protože když malé něco říkám několikrát a ona to schválně dělá dál a pak když dostane na zadek nebo přes ručičku, tak to přestane dělat hned.
Musím říct, že třeba, co se týče zásuvek, tak ji učím na ně nesahat od doby, co k nim mohla mít přístup. A nijak moc jsem ji nebyla, aby si někdo nemyslel, ale když nezabral důrazný hlas s vážnou tváří, pak zabralo plácnutí po ručičce. Doma mám samozřejmě v zásuvkách krytky, ale člověk nikdy neví, jestli někde nezapomene krytku vrátit, nebo na návštěvě apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama