Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Já jsem se jako malá píchla do ruky (o mikrotuzku nebo o kružítko) a pak se mi v tom místě udělala nepravidelná plocha piha. A na kožním mi řekli ze to je nejnebezpečnější typ a vyřízli mi ji. Pokud je pravidelná, ohraničená, tak bych byla v klidu, jinak bych skočila na kožní (stejne te objednají tak za měsíc nejdřív), jen tak pro jistotu.
@Anonymní píše:Štěnice? Taky mě napadá, jestli se neskřípl.
Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.
@Azeretereza @Russet Štěnice mě napadla taky, jenže posvítila jsem na to pořádně a má to opravdu tmavě hnědou barvu. Štěnice bych čekala, že bude spíš do červena, fialova nebo černa. Nebo se pletu? A taky štěnice bývá mírně vystouplá…??? On to má opravdu úplně ploché.
@Anonymní píše:
@Azeretereza @Russet Štěnice mě napadla taky, jenže posvítila jsem na to pořádně a má to opravdu tmavě hnědou barvu. Štěnice bych čekala, že bude spíš do červena, fialova nebo černa. Nebo se pletu? A taky štěnice bývá mírně vystouplá…??? On to má opravdu úplně ploché.
Tak jestli to štěnice je, za pár dní se vyloupne. Piha zůstane.
@Maui52 píše:
Já jsem se jako malá píchla do ruky (o mikrotuzku nebo o kružítko) a pak se mi v tom místě udělala nepravidelná plocha piha. A na kožním mi řekli ze to je nejnebezpečnější typ a vyřízli mi ji. Pokud je pravidelná, ohraničená, tak bych byla v klidu, jinak bych skočila na kožní (stejne te objednají tak za měsíc nejdřív), jen tak pro jistotu.
@Anonymní píše:
Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.
Může to být i znaménko, moje sestra na dlani jedno také má - ale nikdy jsem to u nikoho jiného neviděla
Tak zatím to vypadá asi spíš na tu štěnici. Ptala jsem se syna, co tam má a on, že to má od malého autíčka. Tisknul ho celé odpoledne v dlani, je to dost malé auto a má ostrá zrcátka - takže to bude nejspíš od toho. A je fakt, že jsem to objevila ten den, kdy to auto dostal a měl ho pořád v ruce.
Zatím ta skvrnka vypadá pořád stejně, tak uvidíme.
Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.