Skvrnka na dlani batolete - může to být piha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 22:00
Skvrnka na dlani batolete - může to být piha?

Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.

Reakce:
Maui52
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 14.05.19 22:15

Já jsem se jako malá píchla do ruky (o mikrotuzku nebo o kružítko) a pak se mi v tom místě udělala nepravidelná plocha piha. A na kožním mi řekli ze to je nejnebezpečnější typ a vyřízli mi ji. Pokud je pravidelná, ohraničená, tak bych byla v klidu, jinak bych skočila na kožní (stejne te objednají tak za měsíc nejdřív), jen tak pro jistotu.

Azeretereza
Závislačka 2751 příspěvků 14.05.19 22:24

Neni to treba stenice, neskripl se nekde?

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 15.05.19 01:15
@Anonymní píše:
Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.
Štěnice? Taky mě napadá, jestli se neskřípl.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 06:11

@Azeretereza @Russet Štěnice mě napadla taky, jenže posvítila jsem na to pořádně a má to opravdu tmavě hnědou barvu. Štěnice bych čekala, že bude spíš do červena, fialova nebo černa. Nebo se pletu? A taky štěnice bývá mírně vystouplá…??? On to má opravdu úplně ploché.

riskdreamexpect
Stálice 84 příspěvků 15.05.19 07:34

Já mám pihy jen na dlaních.. na každé dvě :nevim: :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 15.05.19 09:23
@Anonymní píše:
@Azeretereza @Russet Štěnice mě napadla taky, jenže posvítila jsem na to pořádně a má to opravdu tmavě hnědou barvu. Štěnice bych čekala, že bude spíš do červena, fialova nebo černa. Nebo se pletu? A taky štěnice bývá mírně vystouplá…??? On to má opravdu úplně ploché.

Tak jestli to štěnice je, za pár dní se vyloupne. Piha zůstane.

Morticie81
Kecalka 126 příspěvků 17.05.19 11:21
@Maui52 píše:
Já jsem se jako malá píchla do ruky (o mikrotuzku nebo o kružítko) a pak se mi v tom místě udělala nepravidelná plocha piha. A na kožním mi řekli ze to je nejnebezpečnější typ a vyřízli mi ji. Pokud je pravidelná, ohraničená, tak bych byla v klidu, jinak bych skočila na kožní (stejne te objednají tak za měsíc nejdřív), jen tak pro jistotu.
@Anonymní píše:
Děkuji.

Může to být i znaménko, moje sestra na dlani jedno také má - ale nikdy jsem to u nikoho jiného neviděla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 11:32

Tak zatím to vypadá asi spíš na tu štěnici. Ptala jsem se syna, co tam má a on, že to má od malého autíčka. Tisknul ho celé odpoledne v dlani, je to dost malé auto a má ostrá zrcátka - takže to bude nejspíš od toho. A je fakt, že jsem to objevila ten den, kdy to auto dostal a měl ho pořád v ruce.
Zatím ta skvrnka vypadá pořád stejně, tak uvidíme.

Váš příspěvek
Reklama