Skvrnka na dlani batolete - může to být piha?

Anonymní
14.5.19 22:00

Skvrnka na dlani batolete - může to být piha?

Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1957
14.5.19 22:15

Já jsem se jako malá píchla do ruky (o mikrotuzku nebo o kružítko) a pak se mi v tom místě udělala nepravidelná plocha piha. A na kožním mi řekli ze to je nejnebezpečnější typ a vyřízli mi ji. Pokud je pravidelná, ohraničená, tak bych byla v klidu, jinak bych skočila na kožní (stejne te objednají tak za měsíc nejdřív), jen tak pro jistotu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7188
14.5.19 22:24

Neni to treba stenice, neskripl se nekde?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
15.5.19 01:15
@Anonymní píše:
Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.
Štěnice? Taky mě napadá, jestli se neskřípl.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.19 06:11

@Azeretereza @Russet Štěnice mě napadla taky, jenže posvítila jsem na to pořádně a má to opravdu tmavě hnědou barvu. Štěnice bych čekala, že bude spíš do červena, fialova nebo černa. Nebo se pletu? A taky štěnice bývá mírně vystouplá…??? On to má opravdu úplně ploché.

  • Citovat
  • Upravit
15.5.19 07:34

Já mám pihy jen na dlaních.. na každé dvě :nevim: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
15.5.19 09:23
@Anonymní píše:
@Azeretereza @Russet Štěnice mě napadla taky, jenže posvítila jsem na to pořádně a má to opravdu tmavě hnědou barvu. Štěnice bych čekala, že bude spíš do červena, fialova nebo černa. Nebo se pletu? A taky štěnice bývá mírně vystouplá…??? On to má opravdu úplně ploché.

Tak jestli to štěnice je, za pár dní se vyloupne. Piha zůstane.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.5.19 11:21
@Maui52 píše:
Já jsem se jako malá píchla do ruky (o mikrotuzku nebo o kružítko) a pak se mi v tom místě udělala nepravidelná plocha piha. A na kožním mi řekli ze to je nejnebezpečnější typ a vyřízli mi ji. Pokud je pravidelná, ohraničená, tak bych byla v klidu, jinak bych skočila na kožní (stejne te objednají tak za měsíc nejdřív), jen tak pro jistotu.
@Anonymní píše:
Našla jsem synovi (3 roky) na dlani tmavou skvrnku, je asi 1 mm velká, ohraničená, tmavě hnědá, vůbec to není vystouplé, vypadá to jako piha. Není uprostřed dlaně, spíš trochu v dolní části směrem k palci.
Jinak má na celém těle jen pár pih a ty jsou spíše světle hnědé, jinak nic ani znamínka.
Nevíte někdo, co to může být? Přijde mi trochu divné, že by mělo batole tmavou pihu a ještě na dlani…? Nemáte někdo zkušenost?
Děkuji.

Může to být i znaménko, moje sestra na dlani jedno také má - ale nikdy jsem to u nikoho jiného neviděla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.19 11:32

Tak zatím to vypadá asi spíš na tu štěnici. Ptala jsem se syna, co tam má a on, že to má od malého autíčka. Tisknul ho celé odpoledne v dlani, je to dost malé auto a má ostrá zrcátka - takže to bude nejspíš od toho. A je fakt, že jsem to objevila ten den, kdy to auto dostal a měl ho pořád v ruce.
Zatím ta skvrnka vypadá pořád stejně, tak uvidíme.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek