Slabá menstruace po vysazení antikoncepce

4254
17.4.07 11:04

Slabá menstruace

Ahoj, moc jsem tady nenašla příspěvků na toto téma a tak bych ráda věděla jestli je na tom někdo aspoň trochu podobně. V září 2006 jsem po skoro 10 letech vy:,–(ila antikoncepci s tím, že se budem pokoušet o miminko. Vlezla nám do toho neočekávaná špatná finanční situace, tak jsme se ještě chránili jiným způsobem, ale od jara už to necháváme náhodě. Problém je v tom, že mám hrozně slabou menstruaci, přichází teda na vyjímky pravidelně (kromě první po vysazení - týden zpožděním a té poslední 3 dny zpoždění), ale stačí mi jenom slipové vložky. Před HA (v 17 letech) jsem měla mestruaci normální a pravidlenou. Před měsícem jsem byla u doktorky a řekla mi že to neznamená, že bych neovulovala,ale netvářila se že by to bylo až tak běžný. Trochu mě uklidnila, ale pořád čekám, že se to nějak upraví. Jenže jak už jsem napsala poslední menstruace přišla se zpožděním, navíc asi nejslabší od vysazení (asi 3 dny a téměř jenom špinění). Vzhledem k tomu že všechny moje kamarádky už něco mají nebo čekají a i ta poslední se kterou jsme chtěly být těhotné dohromady, začínám trochu panikařit. I když si pořád říkám, že se přece nenechám vystresovat jenom proto, že všichni jsou těhu. Myslíte si, že je to problém? Měla některá podobné problémy? Díky moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4419
17.4.07 12:28

Ahoj, tak s tvým problémem se slabou menstruací nevím, nesetkala jsem se s tím, ale zarazila jsem se nad tvou poslední „menstruací“. Zkusila sis udělat těhu test??? Protože já když jsem byla těhule, tak mi místo menses přišlo jen několikadenní špinění. Jinak nevím. Ale když jsi místo menses jen takhle slabě špinila, těhule můžeš klíďo být. Zkusila bych nejprve ten test a pak bych to řešila dál.

Držím palečky na těhu :P !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
17.4.07 12:46

Ahoj, díky za odpověď. Test jsem si dělala asi 2.den a 3. den po vynechání a nic. Pak jsem si řekla, že určitě těhotná nejsem. Kamarádky mi všechny řekly, že když otěhotněly, tak to prostě takovým tím 6. smyslem poznaly na sobě. Já jsem si teda myslím, že nejsem… Tak si možná ještě nějaký koupím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
17.4.07 12:54

Nevěš hlavu, zkus další testík a když nic, asi bych se objednala na gyndu a nějak to začala řešit. Nemám s tímto zkušenosti, tak nevím, ale jen tak slabé špinění se mi na „normální“ menses zdá opravdu slabý, ale možná to tak být může, fakt nevím. Zkus znova testnout a když nic, asi bych si pro jistotu zašla na tu gyndu, když chcete mimi. Tak držím palečky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
17.4.07 13:02

Díky moc za podporu. Já jsem to ten půlrok neřešila, četla jsem, že to chvíli trvá než se to ustálí, ale teď se mi to zdá už dlouho. Na gyndě jsem byla před měsícem a řekla mi to co jsem napsala v úvodu. Já jsem ani moc netlačila, že bych to chtěla řešit a tak mi řekla, že mám přijít po půl roce co to budem zkoušet (já jsem začla být nervozní až teď , co jsem dostala tu poslední menstruaci, a taky jsem to trochu začla, že mi nedávno otěhotněla poslední kámoška…) No převážně špinění, ale trochu i krvácím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
17.4.07 13:33

Ahoj, tak já teda podobnou zkušenost mám, po vysazení HA jsem měla slabounké, pravidelné (ale cyklus dlouhý - 35 dní!!!) měsíčky. Podobný průběh jako u tebe. Na první i druhé těhotenství jsme si vždycky počkali přes půl roku. Na gynekologii mi řekli, že je to většinou znak anovulačního měsíce a vzhledem k dlouhému měsíčnímu cyklu co jsme měla šlo těžko odhadnout kdy bych mohla případně ovulovat. Proto jsme na:,–(ili taktiku pravidelného zkoušení (co 2-3 dny) a jak jsme psala byli jsme vždycky úspěšný. Rozhodně bych být tebou nevěšela hlavu a spíš se do toho pořádně obula :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
17.4.07 14:30

Dajko, myslíš, jako že to slabé krvácení je znakem anovulačního měsíce? Já mám cyklus pravidelný, po 28-29 dnech, akorát teď se mi to ještě trochu šouplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
17.4.07 15:05

No, mě to tak řekli, že ty slabé měsíčky jsou jedním ze znaků anovulačního měsíce. Ale jak by to vypadalo s ovulací nevím, páč když to jednou za x měsíců šlo, tak jsem hned otěhotněla :P a tudíž již nemenstruovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
17.4.07 20:49

Oskárku, jako bys popisovala moji MS. Já HA vy:,–(ila po 7. letech
a to samé. Nejdřív žádná MS a pak jenom špinění. Už se rok a něco
snažíme a pořád nic. Doktor mně na to nic neřekl. A to jsem se
ptala několikrát. Jen zkoušet a nebo se objednat do Caru. Začínám
o tom pomalu uvažovat, ale mám z toho obavy.
Ovu podle měření BT mám, ikdyž tak kolem 20. dne. MS dostávám
tak 35. - 37. den.
Delší cykly jsem měla i před braním HA.
Někdo tady psal, že by to mohlo znamenat nízkou děložní sliznici a že
je dobré pít kontryhelový čaj. Piju, 3. měsíc a pořád stejné.
Nikdy dřív jsem na nějakou přírodní léčbu nevěřila a teď blbnu.
No, co by člověk pro mimčo neuděla, že?
Je tady někdo, kdo s tak slabou MS otěhotněl? A za jak dlouho?
Prosím, povzbuďte mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
18.4.07 07:53

Abych pravdu řekla, tak mě moc vaše odpovědi nepovzbudily… Ave, je mi divný, že s Tebou doktor nic nedělá. Mně řekla doktorka, že tím, že mám tak slabou menstruaci, tak máme přijít po půl roce, když nám to nepůjde a bude dělat nějaký testy nebo co… Ještě říkala, že to nemusí znamenat že neovuluju. Já jsem měla před HA menstruaci naprosto normální, pravidelnou a řekla bych spíš střední až silnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
18.4.07 16:13

Oskárku, a to už jsem změnila lékaře. Předešlá doktorka mě
chtěla po dvou měsících od snažení poslat do Caru. Že prý neví čím to je. Mně trochu připadá, že se jim do zkoumání, proč to nejde,
nechce a radějí rovnou odkazují do Caru. Ale to je jen moje zkušenost.
Já jsem před braním HA měla MS také střední až silnou a při braní
tak střední.
Se všude píše, že po vysazení se okamžitě vrací plodnost a ono to asi,
podle toho co tady čtu a slyším od známých, nebude až tak pravda.
Dokonce mně doktorka řekla, že co bych chtěla, když mi vlastně
7 let nefungovaly vaječníky. Že mi nic podobného neřekla, když mně
těch 7 let HA předepisovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
18.4.07 20:11

Ave, asi tak nějak. Já jsem absolutně nečekala žádný problém po vysazení, ani mě to nenapadlo. Doktorka mi říkala, že možná se tělo bude muset nastartovat, ale moje kamrádky neměly problémy, všem se to vrátilo do normálu, takže jsem brala jako samozřejmost, že všechno bude jak před HA. No a kromě toho, že mám teda ty prblémy s menstruací, tak mám pleť jak puboš, myslím, že i horší než před braním, protože se mi dělají pupínky i na zádech a na hrudníku, že se stydím vzít si i tričko s výstřihem a co budu dělat v létě to nevím. Tak mi připadá, že hormony pracují, ale asi nějak divně :) Včera jsem měla pěknou depku, protože jsem si říkala, tak a teď už jsou všechny někde jinde a já když konečně chci, tak nám to nepůjde (já jsem totiž nějakými silnými mateřskými pudy netrpěla) No tak si řikám, teď to máš - pořád jsi to odkládala a teď to nepůjde.
Navíc jsem si říkala, jak to nebudu řešit, až budem chtít mimčo, tak se prostě přestanem chránit a až to přijde tak to přijde. No ale ta menstruace mě zaskočila. Navíc já jsem taková, že chci mít všechno naplánovaný, takže bych šla nejradši k doktorce hned, ať mi udělá nějaký testy, abych to jako zbytečně nezkoušela:D Asi si koupím ten kontryhel a tu směs, když neshledám změnu tak zkusím sarapis. Včera jsem se docela vydepkovala, ale dneska už na to zase přestávám myslet. Ale chce to moc to tady nepročítat, protože to mi pak připadá, že půl národa nemůže otěhotnět…
Nejvíc mi připadá absurdní, že jsem brala hormony abych neotěhotněla, a teď do sebe rvát hormony abych otěhotněla… Dost zvláštní :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8041
18.4.07 22:14

ahoj oskárku četla jsem tvůj problém......být tebou,tak bych asi ještě počkala,než se tvoje tělo po tak dlouhé době braní HA nastartuje.Než budeš ovulovat,může to třeba trvat i rok,než se vaječníky a hormony zase rpzběhnou.V tomto případě je menstruace slabá asi proto,že vůbec nedochází k ovu.jindy to opravdu může znamenat nízkou sliznici......
Asi bych se dala do měření BT,veškeré informace najdeš na www.merenibt.xf.cz a i návod,jak se zaregistrovat na www.fertilityfriend.com tam pak zapisuješ naměřené hodnoty,složení hlenu,..... no prostě všechno a ono ti to pak vyhodnotí den ovu. Být tebou,tak 3 měsíce od toho nic nečekám,po této době už můžeš vypozorovat,který den cca k ovu dochází a nebo třeba jestli k né nedochází vůbec.Tohle pak-vytištěný můžeš ukázat doktorce a ona podle toho pozná tvoje hormonální nerovnováhy.......A konečně s tím může začít něco dělat a jestli ně,změň doktorku.Stačí udělat hormonální profil,nabrat prolaktin,štítnou žlázu......
Přeju hodně štěstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
19.4.07 14:02

Teda Oskárku, vidím, že jsme si dost podobné. Některé věci, které píšeš bych napsala úplně stejně. Také dřív u mě žádný extra mateřský pud
nebyl. Kamarádky rodily a mě to nechávalo naprosto klidnou.
No a po čase jsem si řekla, že bych možná i chtěla (manža byl pro už
asi před třemi lety, ale nechával to na mně), ale že to nebudem nějak
hrotit a necháme tomu volný průběh.
No, myslela jsem si, že prostě vy:,–(ím HA a budu v klidu.
Sem se teda spletla, žádná MS, pak clostylbeg. a duphaston. To
sice MS nastartovalo ale jen tu slabou. A tak už je to víc, jak rok a
mimčo nikde. A v klidu už teda moc nejsem. Sice si říkám, že je mi 27, tak mám ještě čas, ale…
Holky, nevíte některá, jak se léčí nízká sliznice? Jsou na to nějaké léky,
hormony? A předepisuje je obyč. gynekolog nebo až v CAR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
19.4.07 19:38

Ahoj Denny, díky za rady, ten odkaz je zajímavý, trochu jsem tam jukla.

Ahoj Ave, tak naprosto totéž, je mi taky 27 a manža už byl pro dříve. Ale já jsem nejdřív chtěla ať pořádně bydlíme, ať se někam podíváme, ať se nejdřív vezmem atd. A nikdo ještě nic a tak jsem nechtěla být někde jinde. A najednou už skoro jsem:) Ještě když jsem vysazovala HA, tak jsem si říkala, ježiš co když hned otěhotním…no prostě pako :lol:
Když nám to ale nepůjde, tak mě spíš děsí ta nejistota, jestli jsme v pořádku…
Ale ještě ti napíšu 2 potěšující zprávy:
Ta poslední těhotná kámoška je 32, menstr. asi jako já když jsme se o tom bavily a vlítla do toho ani neví jak.
A druhá zpráva, posílám odkaz co jsem našla na webu (přečti si i diskuzi k článku; já jsem si hned došla pro 2 balení:) :
http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama