Slabé pánevní dno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 15:05
Slabé pánevní dno?

Prosím o radu, jsem v polovině těhotenství a už dvakrát se mi stalo, že jsem si při kýchnutí "učůrnula ", naštěstí to bylo pokaždé doma. Dá se s tím něco dělat? Je to slabé pánevní dno? Cvičit nemůžu, mám rizikové. Zmizí to po porodu, nebo budu mít problém? Dá se tento stav nějak zlepšit? (Čaje, bylinky )
Prosím anonym, citlivé údaje

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 15:12

prý to je normální, řešilaa jsem něco podobného, nyní mám pár dní do termínu a bavila jsem se o tom s porodní asistentkou a ta mi rekla, ze jsou na to cviky na posílení pánevního dna a doporučila mi cvičit před porodem s Anibalem a po porodu ten Anibal využít taky na zpěvnění pánevního dna, že jsou na to prý nějaký speciální cviky.. ale zatím jsem se tím ještě nezabývala.
Prý po pordu vcičit tak, že jít čůrat a v půjce to zadržet pustit a zase zadržet, že tím se to taky zlěpší + jiné cviky, ale prý toto dělat až po porodu…

P4ja
Kelišová 6598 příspěvků 29.10.18 16:06
@Anonymní píše:
prý to je normální, řešilaa jsem něco podobného, nyní mám pár dní do termínu a bavila jsem se o tom s porodní asistentkou a ta mi rekla, ze jsou na to cviky na posílení pánevního dna a doporučila mi cvičit před porodem s Anibalem a po porodu ten Anibal využít taky na zpěvnění pánevního dna, že jsou na to prý nějaký speciální cviky.. ale zatím jsem se tím ještě nezabývala.
Prý po pordu vcičit tak, že jít čůrat a v půjce to zadržet pustit a zase zadržet, že tím se to taky zlěpší + jiné cviky, ale prý toto dělat až po porodu…

No to zadržování, je dost omyl. To jen trénuješ svěrače, ale pánevní dno je úplně něco jiného. Zakladatelce doporučuju zajít třeba na těhotenské cvičení nebo jogu pro těhotné. Někde mají i přímo školu pánevního dna. Lepší je to řešit teď, nejenže to po porodu bude mít, jak když najde. Ale hlavně to pomůže i při porodu. Nemylím nějaké extra posilování. Ale spíš trénink uvolňování a stahování jako příprava na porod.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 29.10.18 16:11
@Anonymní píše:

Tak takhle ne. Samozřejmě princip je správně, jen necvičit takhle při močení, ale normálně mimo. To cvičení se pouze připodobňuje k tomu, že se cvičí tak, jako kdybys močila a po chvíli to zadržela. Nicméně se cvičí mimo toaletu ;) Maximálně si můžeš při močení vyzkoušet, jak to funguje, co bys měla cítit.
Zakladatelko, najdeš to pod pojmem Kegelovy cviky. Cvičit až po porodu, na rizikovém ne.

warita
Echt Kelišová 8447 příspěvků 29.10.18 16:13

Ja jsem zvedava, co bude u nas. Taky jsem uz na 32 dnu cyklu. To jsem byla ale minuly mesic taky a nakonec co? NIC!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >