Zánět dutin, druhá antibiotika a první trimestr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 08:42
Zánět dutin, druhá antibiotika a první trimestr

Ahoj holky, už měsíc bojuji se zánětem dutin a už jsem bezradná. Nejdříve mi obvodní lékařka napsala Clarinase, ty nezabraly. Na ORL pohotovosti, kam jsem jela po 4 dnech, protože mě začalo bolet i ucho, jsem dostala ATB Ospamox po 12 hodinách. Po 5 kontrola na ORL, do té doby nezabraly ( až na internetu jsem zjistila, že to je penicilin a ten mi nikdy nezabíral). Ve středu tedy minulý týden jsem dostala ATB rovamycine 3 MIU a kapat do nosu Pamycon. Na noc si musím alespoň trochu kapnout Nasivin, abych se aspoň trochu vyspala. Loni na Vánoce jsem je měla taky, dostala jsem nějaké ATB, asi driák a za 3 mi už bylo dobře. Teď jsem ale na začátku 7 týdne a už jsem vyčerpaná. K tomu navíc nevolnosti, apod. Měla jste to tak některá taky tak? Pomohlo vám něco? Konvicka, apod. mi nezabírá…Děkuju moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 29.10.18 08:48

Ahojda, jak já Tě chápu. Zánět dutin jsem měla na začátku obou těhotenství…trpím tím od malička, normálně jsem mívala za 14 dní pokoj, v těhu to byl měsíc…taky jsem měla Clarinase, Pamykon, dvoje ATB., konvičku jsem používala a na doléčení sprej do nosu s mořskou solí.

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 08:52

@Janakatabara ahoj, moc děkuju za zprávu. Můžu se zeptat, jestli si pamatuješ, jaká ATB ti zabraly? Mě doktorka říkala minulé něco o kortikoidech 8o

alialiali
Kecalka 193 příspěvků 29.10.18 08:53

Mě na ORL řekla že na antibiotika to není a ať si koupím Sterimar na ucpaný nos.mela jsem to na začátku 3.trimestru přes týden mě strašně bolela hlava a byla jsem jak přejetá, ale nešlo nic vysmrkat.jeste snad 5 dní to trvalo s tím sterimarem pak to přešlo.nic jsem ani nevysmrkavala. Nyní v 33tt mám zas už přes tyden rýmu a včera mi k tomu začalo bolet ucho.v tehu se toho nějak nejde zbavit a trva to 2× dyl to dolecit :((

tar
Povídálka 24 příspěvků 29.10.18 08:55

Ahoj, také mám podobný problém. Dutiny mě trápí dlouhodobě a teď jsem v prvním trimestru. Také jsem byla na Rovamycinu a pak mi bylo celkem dobře a šla jsem do práce a po dvou dnech v práci se to zase zhoršilo. Používám konvičku, ale také mi přijde, že to dostane jen z nosních dírek, ale výš se nedostane. Nevím, jak tebe, ale mě trápí, že ta nosní sliznice bývá často vysušená. Pomáhala mi inhalace heřmánku, ale v těhotenství se s tím také musí opatrně, kvůli přehřívání organismu, ale na chviličku to občas zkouším. A také jsem si pořídila mořskou sůl ve spreji, tak doufám, že to zabere. Tak můžeš taky vyzkoušet na chviličku ten heřmánek a koupit tu mořskou sůl. Snad nám něco z toho pomůže.

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 09:17

@alialiali mě právě na ORL řekli, že to je zánět dutin jak prase, dělali mi vyšetření takovým tím dlouhým s baterkou, brrr. Ten Sterimar jsem ještě nevyzkoušela. Koupila jsem snad všechny kapky, co existují a nic nepomáhá. Jen trošku ten Nasivin, ale to si moc kapat nechci. Díky za tip, zkusím a držím palce, ať ti je brzo lépe. Já měla šílený zánět právě loni v zimě, hlava bolela šíleně a zabíral až Diclofenac :roll: nemohla jsem vůbec fungovat a ATB zabraly fakt krásně. Hned druhý den jsem toho vysmrkala a už jsem mohla dýchat normálně

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 09:20

@tar mě právě říkali žádná inhalace, to že jen zduřuje. Mít je v teple, čepice apod, ale nezahrivat. Mořská voda je fajn, měla by být hypertonická, aby to splasklo…ale mě nezabírá nic :roll:

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 29.10.18 09:34

@Ppawlusha pletou se mi dvě těhu…Rovamycin, Fromilid, Rulid…kortikoidy jsem měla do nosu…ale už nevím, co

blumen
Hvězda diskuse 41920 příspěvků 29.10.18 09:36

@Ppawlusha me zachranila u dutin najemno nakrajena cibule v ponozce, dat na usi pres noc, treba pod celenku. Zazrak. Pres noc mi stekla ryma dolu, uvolnily se usi (do te doby jsem neslysela) a pak se mi to darilo vysmrkavat s hlavou horizontalne v predklonu. A konvicka, ale musi v ni byt vybublana vlazna Vincentka, jine roztoky a soly mi nepomohly

Příspěvek upraven 29.10.18 v 09:37

blumen
Hvězda diskuse 41920 příspěvků 29.10.18 09:37

Jezis, melo to byt soli a ne soly :oops: :D

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 29.10.18 09:47

@blumen Díky za tip. S tou solí to dnes zkusím. Asi jsem, možná těhotná a odmítla jsem rentgen. Prý tam nic nevidí, ale já se cítím blbě. Ne ale úplně nejhůř.
Ještě se chci zeptat, clarinase se může v těhotenství? Zjistila jsem, že mám doma, ale bez PL. Děkuji

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 10:57

@g.sandova ten se právě moc nemá, obvodacka mi ho dala a na ORL se skoro krizovali. Mě ale stejně nepomohl. Rentgen asi není vždy úplně potřeba. U mě to zjistily takovou dlouhou jehlou s baterkou na konci, kterou mi strčil až skoro do dutin. A taky na uvolnění prý pomáhá, když ještě nejsou uzliny otekle, tak tyčinka na čištění uší a strčit do nosu, opatrně, ale jak nejdál dokážeš. Já to zkoušela párkrát a nikdy se daleko nedostala, ale kejchala jsem asi 100 krát za sebou a dutiny se aspoň na chvíli trochu hnuly a něco málo jsem vysmrkala

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 11:00
@blumen píše:
Jezis, melo to byt soli a ne soly :oops: :D
:lol: v pohode
S tou cibulí to slyším poprvé. Má to být na obou uších? U té konvicky mi říkali, že voda má být pokojové teploty, jinak dochází zase k ucpání :nevim:

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 29.10.18 11:33

@Janakatabara ano, mám pocit, že říkala že by to šlo do nosu. No uvidím, co mi zitra řekne

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 29.10.18 12:22

@Ppawlusha tak přeji, ať jsi brzy v pohodě. Taky mi to přišlo nekonečné. U druhého těhu mi bylo zle a měla jsem 9-ti měsíční dcerku…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >