Sleva na manželku a převod peněz na účet, problém?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.11.21 18:52

Sleva na manželku a převod peněz na účet, problém?

Prosím o zachování anonymu.Od příbuzného mám dostat větší finanční částku a zároveň jsem na rodičovské dovolené a manžel si mě může uplatnit na daních. Příjde mi škoda o tuto částku přijít, je to dost peněz. Bylo by řešení nechat si poslat peníze na účet manžela? Nemohl by pak mít problém on, protože dar se nedaní jen v přímé linii což on už nesplňuje. Jak dalece finanční úřad kontroluje vlastně splnění podmínek? Může nahlížet i lidem na soukromé účty nebo jsem paranoidní? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6118
6.11.21 18:58

Tohle se snad vztahuje jen na vydělané peníze :think: nikdo nikomu nebude kontrolovat účet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13883
6.11.21 19:04
@kve-tinka píše:
Tohle se snad vztahuje jen na vydělané peníze :think: nikdo nikomu nebude kontrolovat účet

To se mýlíš. Banka má povinnost hlásit podezřelé transakce a banky preventivně hlásí i to co by nemusely, protože se bojí o licenci. A podezřelá transakce není jen o tom odkud přišla, ale i výše (a nejen absolutní, ale i v porovnání s běžnými transakcemi majitele účtu - tj. pokud mu běžně chodilo občas na účet deset tisíc a najednou přijde dvěstě, je to podezřelé).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.21 19:09

Ta šance, že by to šlo ke kontrole ze soukromého účtu, pokud nejde o částku nad milion třeba, je maličká.. Dneska hodně ojeté auto stojí 200tis a nikdo takové převody tam a zpět neřeší na soukromých účtech.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
6.11.21 19:20

No nikde jsem nenašel, že by se dary do toho počítaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 19:21

@Prof. Farnsworth no ale u nás o žádnou podezřelou transakci nepůjde, účel bude čistý, peníze půjdou na účet buď ke mně nebo k manželovi, oba máme k těm opačným účtům i dispoziční práva a stejně je obratem použijeme na hypotéku. Jde mi teď o tu slevu na manželku vedle tohoto

• Citovat
  • Nahlásit
23682
6.11.21 19:23

Co je větší finanční částka? Pro někoho 10 tisíc, pro jiného milion. A větší finanční částku jako dar pro mě bych nedala na účet manžela :zed: :zed:, dary nepatří do SJM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 19:26

@divine woman jako že by mi je stopil 😁 toho se opravdu nebojím q jak jsem psala výše, stejně obratem budeme používat na umoření části hypotéky

• Citovat
  • Nahlásit
23682
6.11.21 19:42
@Anonymní píše:
@divine woman jako že by mi je stopil 😁 toho se opravdu nebojím q jak jsem psala výše, stejně obratem budeme používat na umoření části hypotéky

A nebylo by tedy lepší převést ty peníze rovnou na umoření hypotéky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 05:33

Zavolala bych o konzultaci nějaké danove poradkyni ne účetní. Jako za me je to jednorázový dar a ne stabilní příjem, ale nejsem odborník. Jinak kontroly jsou. Bezne mám pohyb tak do deseti tisíc, ale když jsem platila kuchyň tak mi volali z banky hned druhy den proč co a jak. Teď platím jednou ročně akcie přes 100 tis a poprvé volali, další roky už ne, platba je přibližně stejná v tom období na opakující se účet.

• Citovat
  • Nahlásit
2389
7.11.21 05:40
@Anonymní píše:
Zavolala bych o konzultaci nějaké danove poradkyni ne účetní. Jako za me je to jednorázový dar a ne stabilní příjem, ale nejsem odborník. Jinak kontroly jsou. Bezne mám pohyb tak do deseti tisíc, ale když jsem platila kuchyň tak mi volali z banky hned druhy den proč co a jak. Teď platím jednou ročně akcie přes 100 tis a poprvé volali, další roky už ne, platba je přibližně stejná v tom období na opakující se účet.

Teda já si posílám různě peníze skrz své účty a z žádné banky mi nikdy nevolali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 06:01

@Jolka86 :nevim: možná tím ze je to mezi tvymi úcty. Ono když mas bezne pohyb 2-3 tisíce a najednou přes kilo a někam úplně do pryc tak to řeší jinak

• Citovat
  • Nahlásit
10751
7.11.21 06:37

Nevim, taky jsem za poslední roky xx krát přehazoval i mezi cizími účty desítky i stovky tisíc a nikdy, nikdo po tom nepatral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
7.11.21 08:58

Sleva na manželku na dani je určena poplatníkům, jejichž manžel nabo manželka nemá vlastní příjem přesahující 68tis. Do tohoto příjmu se nepočítají příjmy uvedené v zákoně. A dary tam nejsou. Takže pokud od příbuzného dostaneš dar, manžel si uplatit slevu na mnaželku nemůže. Pokud si ji uplatní, pak je to podvod. Druhá věc je, jestli se na to přijde. Pokud nebude jiný důvod kontroly, pak asi ne. Ale to ti nikdo s jistotou neřekne. Těžko FÚ poleze tobě nebo jemu na účet, aby zjistili, jestli náhodou jiný příjem nebyl. To by nedělali nic jiného. Pokud manžel ale třeba podniká a měl by kontrolu, pak samozřejmě v rámci kontroly projdou i jeho i tvůj účet. To je běžná věc. Ale klidně taky můžete říct, že šlo o půjčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat