Ochranna lhůta a daně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 10:52

Ochranna lhůta a daně

Ahoj.

Chci se zeptat. U zaměstnavatele mám smlouvu do 30.11.2021, ale jsem už nyní doma na rizikovém s miminkem. Termín porodu mám začátkem května 2022. Po skončení smlouvy, budu nadále pokračovat v ochranné lhůtě do nástupu na mateřskou. Jen mě zajímá. Za tento rok mi daně udělá zaměstnavatel, ale za rok 2022 kdy budu (od ledna-cca dubna) na nemocenské v ochranné lhůtě a potom mateřská mám povinnost si daně udělat? Popř. mám si dát na něco pozor?
Omlouvám se za hloupý dotaz, vůbec se v tom nevyznám.

Prosím anonym. Krom nejbližší rodiny nikdo neví, že čekáme miminko.
Moc děkuju, za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12068
4.11.21 10:56

Pokud budeš v roce 2022 jen na PN a mateřské tak si dane dělat nemusíš, protože nebudeš mít žádný zdanitelny příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 11:00

@JancaS84 Chápu to dobře, že teda nikde daně za rok 2022 nepodepisuji ani nedělám. Vlastně Ani není kde co podepsat😀 💁‍♀️A co se týče té ochranné lhůty. Dál nic řešit tedy nemusím prostě od prosince budu nadále pokračovat na nemocenské. Jenom to nahlásím na pojišťovnu.
Děkuju moc za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
12068
4.11.21 15:01
@Anonymní píše:
@JancaS84 Chápu to dobře, že teda nikde daně za rok 2022 nepodepisuji ani nedělám. Vlastně Ani není kde co podepsat😀 💁‍♀️A co se týče té ochranné lhůty. Dál nic řešit tedy nemusím prostě od prosince budu nadále pokračovat na nemocenské. Jenom to nahlásím na pojišťovnu.
Děkuju moc za odpovědi.

Přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat