Sleva na manželku na RD

402
16.1.19 12:58

sleva na manželku na RD

Ahoj, co prosím musí manžel doložit na mzdové při ročním zúčtování, aby na mě mohl uplatnit slevu, když jsem na RD? Případně, kde formulář vzít a jestli ho někde musím nechat potvrdit, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1148
16.1.19 13:00

@aduska912 u nas staci cestne prohlaseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
16.1.19 13:00

žádný formulář, jen napíšeš čestné prohlášení, že jsi v roce 2018 neměla žádné příjmy nebo neměla příjmy vyšší než 68 tisíc Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12830
16.1.19 13:11

Holky já k tomuhle nevím, jak počítat příjmy. Počítá se to, co mně skutečně přije na účet?? MYslím tím dovolenou a teď bych měla mít ještě DPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
16.1.19 13:11

@Kaileee a do těch příjmů se zahrnuje rodičák nebo ne?to čestné prohlášení napíšu nějak podle sebe nebo je na to tiskopis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
16.1.19 13:15
@aduska912 píše:
@Kaileee a do těch příjmů se zahrnuje rodičák nebo ne?to čestné prohlášení napíšu nějak podle sebe nebo je na to tiskopis?

rodičák se nepočítá, mateřská jo
Napíšeš toto.

Já jméno a příjmení, čestně prohlašuji, že jsem v roce 2018 neměla žádné příjmy nebo neměla příjmy vyšší než 68 tisíc Kč.
V město, datum a podepíšeš to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
16.1.19 13:18

@Kaileee děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
16.1.19 13:20
@aduska912 píše:
Ahoj, co prosím musí manžel doložit na mzdové při ročním zúčtování, aby na mě mohl uplatnit slevu, když jsem na RD? Případně, kde formulář vzít a jestli ho někde musím nechat potvrdit, děkuji

U nás chtěli potvrzení ze zaměstnání, že nemám příjem a jsem na RD :zed: o prohlášení tam nechcou ani slyšet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2727
16.1.19 13:22
@Miasofi píše:
U nás chtěli potvrzení ze zaměstnání, že nemám příjem a jsem na RD :zed: o prohlášení tam nechcou ani slyšet :nevim:

tak to dělají špatně a nemají právo to po tobě chtít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70606
16.1.19 13:23
@Miasofi píše:
U nás chtěli potvrzení ze zaměstnání, že nemám příjem a jsem na RD :zed: o prohlášení tam nechcou ani slyšet :nevim:

Tak ja je svym způsobem chapu, kdyz vetsina lidi netusi, co se do tech prijmu pocita, tak pak ver jejich prohlaseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
16.1.19 13:25
@Kaileee píše:
tak to dělají špatně a nemají právo to po tobě chtít

Jo to jsem jim taky říkala ale bez toho potvrzení to nechtěli vzít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
16.1.19 13:27
@j.a.n.i1 píše:
Tak ja je svym způsobem chapu, kdyz vetsina lidi netusi, co se do tech prijmu pocita, tak pak ver jejich prohlaseni.

To sice jo ale vem si, kolik matek má při RD brigády na DPP, popř DPČ. K čemu pak je potvrzení od zaměstnavatele, když příjmy z brigády nepřiznají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70606
16.1.19 13:36

@Miasofi Tak v pokud nekdo neco chce zatajit, tak k nicemu. Na druhou stranu to spolehlive eliminuje ty co netusi, ze nemocenska a ppm je z tohoto pohledu prijem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
16.1.19 19:25

@Kaileee ještě prosím dotaz: když jsem minulý rok byla leden - duben na mateřské,tak ty přijmy spočítám jak,když peníze chodí o měsíc pozadu? 1. to co mi přišlo na účet leden - duben?
2. to co mi přišlo na účet leden - květen?
3. to co mi přišlo na účet únor - květen?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12830
16.1.19 19:27

Únor- květen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu