Operace slinné žlázy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janape
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 17.07.13 20:15
slinna zlaza operace

Ahoja je nekdo po operaci slinne zlazy? mam jit za 14 dni. Strasne se bojim

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Regina Hero
Nadpozemská drbna 28861 příspěvků 17.07.13 20:26

@janape já jsem na tom byla v únoru… klidně se ptej, co tě zajímá…

Emya
Povídálka 34 příspěvků 45 inzerátů 17.07.13 22:14

Já byla před 3 týdny, v celkové narkóze, za 2 dny mě pustili domů. Dost kapaček, ale nic neoteklo a kupodivu ani nebolelo.

janape
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.07.13 07:48

Holky ja mam prave tam kamenek, a ten me prohnisal, a ted me to proslo skrz krk.Mam tam jaknby bouli, a tu me vcera rizly uz po xte.Je to hruza.co bolest po zakroku? Rikate dva dny? to je super, a jizva?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28861 příspěvků 18.07.13 08:52

Tak já jsem měla kamínek už dost velký a na špatném místě, takže nešel vytáhnout skrz ústa a vzali mi celou podčelistní slinnou žlázu… mám jizvu z venku na krku, takže jsem byla v nemocnici čtyři dny a až víc jak za týden (už si to přesně nevybavuji) mi vytáhli stehy… ale bolelo to zdaleka méně, než jsem čekala - přece jen rozřezaný krk nedovolí hned se hýbat jako předtím… ale bylo to lepší, než jsem čekala… žádná hrůza…

Emya
Povídálka 34 příspěvků 45 inzerátů 18.07.13 09:15

Tak to ti asi moc neporaím, já měla něco jiného - udělala se mi boule na horním patře (nezhoubný nádor slinné žlázy) a tu mi celou vyřizli, tudíž mám jizvu jen v puse, jediné omezení byla tekutá strava - naštéstí mi to moc nenateklo a mohla jsem polykat, jinak hrozili sondou do žaludku.

janape
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.07.13 09:20

@Regina Hero ja ho mam prave taky blbe vzadu.Byla jsem í na nove metode ve vojdnsky nem. a stejne ho nevyndaly.Tak cekam co me dnes rekne na orl.Ja mam ty operace, uz odkladane snad rok. porad jsem byla marod.atd.Nepada te koutek? nekdy se to pry stava, tak se toho desim, a jestesucha v puse

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28861 příspěvků 18.07.13 09:26

Ne, sucho v puse necítím, koutek jsem měla trochu povislý hned po operaci, ale jak opadl otok, tak je to v pohodě… jen jsem měla srůsty s nervem, takže jak to oddělili, tak mám trošku necitlivé jedno místo pod bradou… teda když si na to sáhnu, tak je to takové jako když ti přestává působit anestezie a máš to „napůl mrtvé“… ale ničemu to nevadí, jen je to divný pocit… ale pomaličku se to zlepšuje… velmi pomaličku, ale když si vzpomenu na to, jak mě ten kámen bolel, když se mi tam udělal zánět, tak proti tomu je tohle všechno naprosto nepodstatné… já tu operaci po prvním zánětu odkládala taky rok… ale podruhé to už bylo mnohem horší, nemohla jsem nic sníst, napít se, jak jsem jen pomyslela na jídlo, začaly se mi sbíhat sliny a dostala jsem šílené křeče, takže jsem na tu operaci šla velmi ráda…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28861 příspěvků 18.07.13 09:29

Jinak jsem byla ve fakultní nemocnici Olomouc na stomatologii, teda přesně citováno na klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie - tam jsou na to dobří… a musím říct, že všichni byli děsně fajn, doktoři, sestřičky… u vás se to dělá na orl?

janape
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.07.13 09:32

@Regina Hero tak me to boli jen kdyz to nemohlo ven.Ale vcera jsem tam mela upe zanet.Ja to mam asitakynekde prirostly pac me to tahne jazyk doleva.Nu uvidime. Mela bych jit 30.7 tak pak napisu

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28861 příspěvků 18.07.13 09:39

@janape no já ho pak měla už tak velký, že to nemohlo ven pořád… jako celý rok bez problémů, jen sem tam taková hustá slina a pak šup, nějak se to asi zvětšilo nebo posunulo a pak se to už nedalo vydržet… zlobilo to vlastně pořád…

janape
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 18.07.13 18:05

@Regina Hero jojo presne na orl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.16 11:23

Dovolim si ozivit tema: Jsem uplne bezradna a celkem vystrasena. Potrebuji mozna uklinit, nebo se „jen“vykecat, nevim. Prosim o zachovani anoymity, chodi sem znami a jedna se o muj zdravotni stav, o kterem nikdo zatim nevi a tak bych to chtela udrzet zatim nezverejneno. Dekuji
Nekdy na podzim se mi udelala bulka pod uchem, nejdriv jsem tom nevenovala pozornost, pak jsem si vsimla, ze je tvrda a nebolestiva. Po novem roce jsem navstivila ORL, udelali mi sono, nic zvlastniho nenasli, nicmene ma doktorka chtela, aby to slo radeji ven. Byla jsem tedy minuly tyden na ORL, kde mi ambulantne vytahli bouli se slovy, ze se jdna asi o uzlinu. Poslali to na histologii. Vcera jsem byla na vyndani stehu a pro vysledky, Uz tam na me cekal doktor, co me to vyndaval, plus nejaky dalsi a sdelili mi, ze se nejedna o uzlinu, ale ze vytahli kus pleomorfniho adenomu a cast slinne zlazy. Pry se nejedna o zhoubny nador, nicmene se to pry rado vraci a pravdepodne to bude muset jit ven cele. Objednali me na magnetickou rezonanci, tam jdu az 21.4. a pak se ukaze, co tam vlastne je. Strasne se bojim, mam dve male deti a hruzu v sobe :-( Je tu nekdo, kdo si prosel necim podobnym, operace, vyndani, pripadne se leci s podobnou veci? Na interentu je samozrejme hromada hruznych scenaru o tom, jak museli odstranit spodni celist, pripadne, ze prestala fungovat mimika tvare, atd.. Takze jsem si precetla vse a ted mi je jeste hur :-(
Budu rada, kdyz se mi nekdo ozve a nenecha me v tom samotnou. Vsem kdo docetli az sem - dekuji..
Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.16 11:42
@Anonymní píše:
Dovolim si ozivit tema: Jsem uplne bezradna a celkem vystrasena. Potrebuji mozna uklinit, nebo se „jen“vykecat, nevim. Prosim o zachovani anoymity, chodi sem znami a jedna se o muj zdravotni stav, o kterem nikdo zatim nevi a tak bych to chtela udrzet zatim nezverejneno. Dekuji
Nekdy na podzim se mi udelala bulka pod uchem, nejdriv jsem tom nevenovala pozornost, pak jsem si vsimla, ze je tvrda a nebolestiva. Po novem roce jsem navstivila ORL, udelali mi sono, nic zvlastniho nenasli, nicmene ma doktorka chtela, aby to slo radeji ven. Byla jsem tedy minuly tyden na ORL, kde mi ambulantne vytahli bouli se slovy, ze se jdna asi o uzlinu. Poslali to na histologii. Vcera jsem byla na vyndani stehu a pro vysledky, Uz tam na me cekal doktor, co me to vyndaval, plus nejaky dalsi a sdelili mi, ze se nejedna o uzlinu, ale ze vytahli kus pleomorfniho adenomu a cast slinne zlazy. Pry se nejedna o zhoubny nador, nicmene se to pry rado vraci a pravdepodne to bude muset jit ven cele. Objednali me na magnetickou rezonanci, tam jdu az 21.4. a pak se ukaze, co tam vlastne je. Strasne se bojim, mam dve male deti a hruzu v sobe :-( Je tu nekdo, kdo si prosel necim podobnym, operace, vyndani, pripadne se leci s podobnou veci? Na interentu je samozrejme hromada hruznych scenaru o tom, jak museli odstranit spodni celist, pripadne, ze prestala fungovat mimika tvare, atd.. Takze jsem si precetla vse a ted mi je jeste hur :-(
Budu rada, kdyz se mi nekdo ozve a nenecha me v tom samotnou. Vsem kdo docetli az sem - dekuji..
Zakl.

Budu taky anonymní - jedná se o manželův zdravotní stav.
Prvně se mu adenom příušní žlázy objevil cca před 25 lety, první operace bez komplikací. Adenom se ale rychle udělal znovu - asi během 3 let. Znovu operace na Bulovce, ale při ní zjistili, že adenom prorůstá hodně do hloubky a při snaze ho odstranit celý přerušili lícní nerv. Následky vypadaly zhruba jako po mrtvici, ale dlouhodobou rehabilitací se to spravilo řekněme na 80%.
Teď je to už skoro 2 roky, co se mu v jizvě udělala bulka, taky to nejdřív vypadalo jako povrchová záležitost se kterou nebude problém. Manžela poslali na magnetickou rezonanci a tam se bohužel objevil velký adenom hluboko ve spodní části slinné žlázy. POdle obrazu z magnetické rezonance byl primář z ORL v Motole přesvědčen, že to není zhoubné. Nicméně se to muselo vyndat, protože u adenomu, zejména pokud se opakuje, tak hrozí že se zvrhne do zhoubného nádoru, který je velice obtížně léčitelný.
V prosinci je to rok co absolvoval velice náročnou operaci při které mu adenom i se zbytkem lícního nervu odstranili. Nerv nahradili štěpem z nohy, ten se krásně přihojil a po roce rehabilitace není prakticky obrna vidět.
Tak to je náš dost nepříjemný příběh z adenomem.
U Tebe vidím jako naprosto zásadní výhodu, že je to první operace, takže nezjizvený přehledný terén. Hodně ukáže magnetická rezonance - uvidí uložení a velikost adenomu a podle jeho vzhledu a struktury s velkou pravděpodobností poznají i to zda je to opravdu nezhoubný adenom. Pak považuju za důležitou volba pracoviště, kde to budou operovat. Snažila bych se dostat na nějaké větší oddělení chirurgie hlavy a krku´, kde mají víc zkušeností. A zjisti se, zda při operaci používají takzvané „šetření“´lícního nervu - to je způsob, kterým vlastně zjistí, zda náhodou nerv při operaci nepoškodili.
Nepropadej panice, je to nepříjemnost ale není to katastrofa. Tohle řekl před rokem a půl prof. Betka v Motole nám a měl pravdu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28861 příspěvků 09.02.16 11:54

Já neměla adenom, ale kámen ve slinné žláze a kvůli velikosti a dalším okolnostem mi vyndali celou slinnou žlázu… takže s tím ti moc neporadím, ale měla jsem před operací stejné pocity, k tomu čtyři děti na krku - dvě velké a dvě malé, prtě mělo rok a půl… tak držím palce, ať ti to všechno dopadne co nejlépe… ta operace nic nebyla, čekala jsem to horší… na to, že jsem měla v krku díru velikosti velké mužské dlaně, tak tam mám skoro neviditelnou jizvu, nějak extra to ani nebolelo… druhý den po operaci jsem už vytáhla v pokoji korálky a krátila si volnou chvíli… tak bojuj statečně a drž se… :hug: :hug: :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama