Nemůžu se normálně najíst

Anonymní
16.7.13 16:12

Nemůžu se normálně najíst

Zdravím…předem prosím, at mě neodsuzujete, vím, že jsem na to co popíšu, měla myslet dřív, ale… :nevim:
Mám problém s tím, že se nemůžu normálně najíst tak, abych si pochutnala a měla po jídle dobrý pocit, jak to má být. Místo toho jen nevolnost, pocit na zvracení, po jídle lituju že jsem vůbec něco strčila do pusy…to celé z důvodu toho, že poslední rok byl jeden velký stres. Přišli jsme o miminko, pak partnerská krize, nemožnost najít práci, takže finanční krize, pak jsem práci našla, jenže zase stres a shon…špatná stravam nepravidelná, často žádná…zhubla jsem během dvou měsíců cca 16 kilo…a nevím jak z toho ven. že jsem zhubla mi nevadí, jsem jedině ráda, ale chci zase normálně jíst, bez nevolností a nevím kde začít..můj obvodák stojí za houby a nevím kam s tím jít…nemáte s tím někdo zkušenosti? bojím se, že si takhle každou chvíli uženu žaludeční vředy..jestli už je nemám..bolesti jsou někdy fakt až k nesnesení :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14074
16.7.13 16:18

Začala bych zeleninou a ovocem, možno zkusit nejdřív odštavňovat, pokud už máš k jídlu vytvořený třeba nějaký blok. Teď v létě je to stejně nejlepší volba a nějakou dobu se dá jíst jen to. Klidně celý den meloun. K večeři pak postupně saláty.
Za chvíli se ti trávení dá dopořádku, psychika taky. A bude ti skvěle. ;)
Rozhodně do sebe teď necpi knedlíky a tučné maso, tak se nespravíš. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
16.7.13 16:23

Souhlasím s Litta, po malých porcích klidně vícekrát denně. Začít šťávami, saláty a postupně další - těstovina, rýže, kaše…ale po malých dávkách. A k jídlu klid a relax - sednout si s tím na balkon, přečíst si něco hezkého, pustit si hudbu, prostě na pohodu. Samo se to zase upraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
16.7.13 16:25

Zkušenost nemám, ale co jíst po pidi porcich a lehce stravitelný jídla? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14074
16.7.13 16:26

Najdi si info o „raw food“, třeba tady je hodně receptů, podle mě některé hodně lákavé i pro dlouholeté masožravce: https://www.facebook.com/…zive.kuchyne
Lidé si tím léčí i „nevyléčitelné nemoci“ i psychické stavy, takže si myslím, že by to mohlo za chvilku pomoci i Tobě. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.7.13 16:27

@Litta
No já bych to s tou zeleninou a ovocem také neviděla tak skvěle… Ono když je ten žaludek takhle zdevastovanej, tak si může spíš tak akorát uškodit. Zvláště zeleninou a ovocem za syrova. Každopádně pro zakladatelku: Zašla bych si k nějakému gastroenterologovi (snad jsem napsala dobře :oops: ) Ten ti udělá potřebné vyšetření a pak navrhne potřebnou dietu na srovnání. Samozřejmě v návaznosti na výsledky vyšetření. Minimálně bych se zatím vyhla všem potravinám co překyselují žaludek, příliš kořeněným a slaným jídlům, tučnému, atd. Držím palce, moc dobře vím jaké je trápení se žaludkem a ani člověk nemusí mít vředy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.7.13 16:28

Moji rodiče se jeden čas dost hádali a já s nimi pak odmítala stolovat, protože z toho byla vždycky scéna. Jedla jsem sama, zalezlá někde všem z očí a pokud mi bylo vážně divně, tak jsem se dopovala anacidem, což je na žaludek.

Takže bych řekla, že je potřeba naučit se hodit i sebetrýznivější problémy aspoň na 10min za hlavu, a nemyslet na to. Třeba by ti pomohl nácvik meditace, při tom se taky nesmí na něco myslet.
A nebo pak psycholog, případně psychiatr, ale ten ti podle mě napíše maximálně lexaurin a problém se nevyřeší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58692
16.7.13 16:37

Můžeš zkusit psychologa - pomůže odbourat stres. Jinak nwm, já sama prošla MA a tohle je o hlavě, takže mě osobně žádné rady, co jíst a tak, nepomohly. Pomohlo právě to, že jsem pracovala s myšlením :think: (žádné pilule a pod, ale pomohl mi naučit se správně myslet a odbourat stres, pak šlo i začít jíst)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1957
16.7.13 16:44

Když jsou tam bolesti, tak by to měl zhodnotit gastroenterolog. Může to být psychického původu, ale co když není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
16.7.13 17:01

Mám s tím taky zkušenost. Nárazově to mám přesně tak, jak píšeš.
Určitě jak tu někdo napsal, pokud ti žaludek snáší syrovou stravu, tak raw food… u mě to moc nejde, v podstatě na mě je v tu chvíli jakékoliv ovoce moc kyselé, banán do žaludku moc těžký apod.
Než se rozjím, pomáhají rohlíky, prostě věci chuťově neutrální. Do nich vecpat Supradyn, béčka a podobný, tak do tří dnů pocítíš úlevu a chuť na jídlo.
V akutní fázi mi žaludek uklidní:

• ledové nápoje (občas ledové mléko)
  • ledová voda
  • zázvorový čaj

a jak tu bylo řečeno, jíst jíst jíst po pidiporcích a tak nějak pravidelně - i když mě třeba trvá dvě hodiny, než vůbec seberu odvahu to jídlo strčit po pusy.

Zkoušela jsem i Kinedryl, jak mi poradila paní v lékárně a nikdy víc. Byla jsem poněm zralá do postele a půl dne jsem se jen potácela v mrákotách.
HOdně štěstí, tohle je boj a kdo to nezažil, nepochopí a myslí si, že je to výmysl hysterických paniček.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
16.7.13 17:03
@NiKina píše:
Mám s tím taky zkušenost. Nárazově to mám přesně tak, jak píšeš.
Určitě jak tu někdo napsal, pokud ti žaludek snáší syrovou stravu, tak raw food… u mě to moc nejde, v podstatě na mě je v tu chvíli jakékoliv ovoce moc kyselé, banán do žaludku moc těžký apod.
Než se rozjím, pomáhají rohlíky, prostě věci chuťově neutrální. Do nich vecpat Supradyn, béčka a podobný, tak do tří dnů pocítíš úlevu a chuť na jídlo.
V akutní fázi mi žaludek uklidní:
  • ledové nápoje (občas ledové mléko)
  • ledová voda
  • zázvorový čaj

a jak tu bylo řečeno, jíst jíst jíst po pidiporcích a tak nějak pravidelně - i když mě třeba trvá dvě hodiny, než vůbec seberu odvahu to jídlo strčit po pusy.

Zkoušela jsem i Kinedryl, jak mi poradila paní v lékárně a nikdy víc. Byla jsem poněm zralá do postele a půl dne jsem se jen potácela v mrákotách.
HOdně štěstí, tohle je boj a kdo to nezažil, nepochopí a myslí si, že je to výmysl hysterických paniček.
NiKi

Jo a taky je fajn dělená strava, zrovna naposledy jsem radostně jedla „první normální“ jídlo rajčata s mozarellou sýrem, sice jen dva kousky, ale chutnalo mi to. Není po tom těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 17:11

Děkuji za reakce…
kdysi jsem někde slyšela, při narušeným přijímní potravy je dobré zažít jako u dětí…sunar..pak kašičky…atd atd…co je na tom pravdy nevím..ale zní to logicky :nevim: prý se tím i doplní minerály atd..

• Nahlásit
  • Citovat
14074
16.7.13 17:14
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce…
kdysi jsem někde slyšela, při narušeným přijímní potravy je dobré zažít jako u dětí…sunar..pak kašičky…atd atd…co je na tom pravdy nevím..ale zní to logicky :nevim: prý se tím i doplní minerály atd..

O tom mluvil psychosomatik MUDr. Hnízdil, pokud se nepletu, že takhle začínali se slečnou s anorexií. Jako kdyby se znovu učila jíst. Zaujalo mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
16.7.13 17:16
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce…
kdysi jsem někde slyšela, při narušeným přijímní potravy je dobré zažít jako u dětí…sunar..pak kašičky…atd atd…co je na tom pravdy nevím..ale zní to logicky :nevim: prý se tím i doplní minerály atd..

no mě do tohohle stavu dát někdo do pusy sunar a kašičku, tak bleju ještě týden.
Ty minerály apod pokud sneseš, nejlíp doplnit tabletkama a potom prostě jíst to, co ti nejvíc chutná, nač máš chuť.
Někdo začíná vývary, což mě se hrozně příčí nebo prostě podle chuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 17:22

@NiKina vitamíny bych asi snesla…jaké mám teda přesně koupit? béčko? a co je supradin? pardon že se tak blbě ptám :think: po kinedrilu bych taky spala, vim jak na mě vždycky působil…
polívku bych si i dala..jakože vývar…těžko říct, jak by to dopadlo. pečivo mi dobře nedělá vůbec

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama