Slintání 3,5měsíčního

Anonymní
7.12.20 09:31

Slintani 3, 5měsíčního

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat, máme doma 3, 5měsíční miminko a začalo nám strašně slintat, chce furt jen dudlík, žužlá si ruce, nebo co může strká do pusinky, přikládám to zoubkům, ale dásně nemá vůbec oteklé. Chci se zeptat jak u Vas probíhalo prořezávání zoubků?
A ještě bych chtěla vědět jestli jste se setkaly se slehnou hlavičku na jedny straně? Polohovali jsme, ale jakmile se začala malá více pohybovat, zkoušeli jsme i zakládat hlavičku( stejně se posunula aby mohla ležet jak chce) ale i tak naše polohování šlo do kytek. Malá respektuje více jednu stranu, nemáte někdo nějakou radu jak by to šlo zlepšit? Děkuji za každou radu a jsem prvorodička tak prosím mírnější narážky proč si dělám dítě, když o něm nic nevim🤫

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
7.12.20 09:33

Hlavičku nevim, ale s tim slintanim, nas slintal neskutecne od 2 mesicu, porad mokry, bryndacky jsem nestihala menit, ale zuby vylezly prvni az v 8 mesicich. Nektere deti jsou proste uslintanejsi no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3350
7.12.20 09:34

Moje děti obě slintali dlouho před prvním zubem. Když zuby rostly, častěji se v noci budily, byly protivné, chovací a měly průjmy. Třeba týden prakticky tekutá stolice, jinak i zapachala. Teploty nemělo ani jedno.
Syn má taky sisatou hlavu, podobně jako u vás se prostě pak otáček, kam chtěl. Dcera byla klidnější, tak má hlavu rovnou :-) Radu na to nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
7.12.20 09:43

Doktor nás na to upozorňoval. Že se zuby chystají poměrně brzy, takže se nemáme divit, že miminko slintá a žužlá ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10119
7.12.20 10:03

Mně třeba neslintalo ani jedno dítě, jen syn malinko před prvními zuby. Neznám to, co je jim dávat slintáky, pár jsem jich měla, ale spíš jen na parádu. Ale jsou miminka, která slintají víc. S tou hlavičkou bych se poradila s doktorkou, malá to měla napravo vzadu, naštěstí se to srovnalo samo kolem 3. měsíce, jinak bychom museli chodit cvičit. Až teď, je jí 18 měsíců, jí tam dorost vlásky tak, že to nejde vidět. Měla je tam úplně ulámané u hlavy. U kluka bych to řešila ještě víc, když mu zůstane křivá lebka, tak to půjde vidět, většina chlapů nosí vlasy nakrátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30665
7.12.20 10:04

Hlavičku prober s pediatrem, může se to řešit cvičením.

Slintání je v tomhle věku typický. Máme teď skoro půlroční třetí dítě a tečou z něj úplně provazy :oops:
Od cca 2 měsíců jsou vidět zuby založený v dásních.

Teprve teď se první prořezává. Má oteklé dásně, jsou vidět rýhy. No a je prostě příšernej :lol: Kňourá, nespí dobře, a zároveň je takovej unavenej. Má trošku rýmu, tahá se za uši. To je taky celkem běžně k růstu zubů. Dítě může mít zvýšenou teplotu, průjem.

A říká se, že kdo objeví první zub, dostane na šaty. Tak to neprošvihni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
7.12.20 10:45

Slehlou hlavičku určitě řeš zavčas s doktorkou. Naše malá taky upředňostňovala jednu stranu a cvičením se to všechno zpravilo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
7.12.20 11:12

@Fiducia jak píšeš ty provazy, tak to byl přesně můj syn. Manžel si dělal srandu, že slintá jak německá doga :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
7.12.20 11:14

Zakladatelko slintání je normální, ale tu preferenci jedné strany bych určitě řešila s pediatrem. Zřejmě vás pošle cvičit vojtovku. A čím dřív tím líp :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
7.12.20 11:42

Slintání normální :-)
To, ze malá preferuje jednu stranu je taky běžná věc. Dcera také preferovala jednu stranu a byla prohnutá “do luku”. Pediatricka mě poslala cvičit Vojtovu metodu.
Zvládla jsem to chvíli, malá strašně brecela a já to nezvládla proste. Krásně se ji to srovnalo samo ;) dneska ji jsou 2,5 a nevidím nic špatně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30665
7.12.20 11:45
@kavenka píše:
@Fiducia jak píšeš ty provazy, tak to byl přesně můj syn. Manžel si dělal srandu, že slintá jak německá doga :lol:

Velmi výstižné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
7.12.20 13:37

Malý nám slintali extrémně asi od tří měsíců, ale první zoubky vykoukly až v 6M. Jinak měl taky predilekci hlavičky a docela dost. Chodili jsme na rehabky na Vojtovku. Doporučila nám na spaní pokládat malého na ten správný bok a podkladali jsme ho takovými válečky, ale říkala, že nás při příští návštěvě pošle pro helmičku. Jenže začal Covid a rehabky se zavřely. Po znovuotevření jsem chtěla pokračovat, ale potřebovala jsem novou žádanou od neuroložka, koukala na malého a nevěřila, že se to samo upravilo :potlesk: tak jsme vše ukončili :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.12.20 19:56
@Anonymní píše:
Zdravím. Chtěla jsem se zeptat, máme doma 3, 5měsíční miminko a začalo nám strašně slintat, chce furt jen dudlík, žužlá si ruce, nebo co může strká do pusinky, přikládám to zoubkům, ale dásně nemá vůbec oteklé. Chci se zeptat jak u Vas probíhalo prořezávání zoubků?
A ještě bych chtěla vědět jestli jste se setkaly se slehnou hlavičku na jedny straně? Polohovali jsme, ale jakmile se začala malá více pohybovat, zkoušeli jsme i zakládat hlavičku( stejně se posunula aby mohla ležet jak chce) ale i tak naše polohování šlo do kytek. Malá respektuje více jednu stranu, nemáte někdo nějakou radu jak by to šlo zlepšit? Děkuji za každou radu a jsem prvorodička tak prosím mírnější narážky proč si dělám dítě, když o něm nic nevim🤫

Přesně to s tím slintanim jsme měli také, čekala jsem zuby a do dvou týdnů místo zubů bylo po slintání :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat