Služební auto, může do servisu?

82
10.6.21 18:13

Služební auto- servis?

Dobrý den, prosím vás, kdo máte služební auto, můžete mi napsat jestli musíte jezdit s autem do servisu? Ať už při závadě nebo pravidelný servis, např. výměna pneumatik apod? V pracovní smlouvě o tom nemám ani zmínku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20778
10.6.21 18:20

To je na dohodě se zaměstnavatelem, ale je běžné, že pokud auto užívá pouze jeden člověk, tak se taky stará o jeho provoz. Hlídá najetý kilometry a podle toho výměnu oleje, servisy, stav pneumatik apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8441
10.6.21 18:25

Nemusím. Zařizují to jiní lidé přímo k tomu určení. Samozřejmě závady, nájezdy apod. musím pořád a pravidelně hlásit.

Pak jsou firmy co mají vlastní dílnu s mechanikama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24779
10.6.21 18:31

Nenapadlo by mě řešit takovou blbost, že to nemám v pracovní smlouvě.

U nás jak kdo. CEO si nechá auto vyzvednout v garáži a zase ho tam dovézt, obchodaci si ho hodí do servisu sami, když to mají po cestě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31318
10.6.21 18:37

@Martinka1986 manžel jezdí. V pracovní smlouvě nevím, jestli je to zapsané. Je to oro tebe zajímavé? Můžu se zeptat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
10.6.21 18:42

Jen mě zajímalo čí je to povinnost, to je všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8441
10.6.21 18:44

@Martinka1986 na domluvě. Nebo spíš, když ti zaměstnavatel řekne, že se o to musíš starat sama, tak holt musíš. Je to daň za benefit služebního auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
10.6.21 18:45

Kdykoliv jsem měla služební auto, jezdila jsem s ním do servisu já. Nikdy jsem tuto povinnost ve smlouvě vyloženě neměla a nikdy mě nenapadlo to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31318
10.6.21 18:48
@Martinka1986 píše:

Neplatíme to, jestli jde o tohle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
10.6.21 18:53

Jde mi o to, když se třeba musí přezout gumy, jestli tam musí zaměstnanec co auto používá jet ve svém volnu. Nebo společnost, která ho poskytuje k užívání si má zajistit servis a auto tam odvézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20778
10.6.21 19:03
@Martinka1986 píše:
Jde mi o to, když se třeba musí přezout gumy, jestli tam musí zaměstnanec co auto používá jet ve svém volnu. Nebo společnost, která ho poskytuje k užívání si má zajistit servis a auto tam odvézt.

Tohle mě teda nenapadlo nikdy řešit. Domluv se v práci, ne? Pokud zaměstnanci jezdili auty domů, tak si servis domluvili po práci, auto tam hodili a šli si mezitím třeba nakoupit, dodávky se vždycky dávaly i na servis, takže to bylo na celý den, tady v rámci pracovní doby. Záleží, co děláš… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10905
10.6.21 19:21
@Martinka1986 píše:

My to máme v předávacím protokolu, který se podepisuje, když auto fasuješ. Zatím s tím nikdy nikdo neměl problém, ale jak by to bylo s právní vymahatelností, to nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10905
10.6.21 19:23
@Martinka1986 píše:

u nás je to v rámci pracovní doby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
10.6.21 19:34

Asi záleží na firmě. U manžela v práci se to řeší přes firmu. To znamená, že zaměstnanec přijde za šéfem, že je něco s autem a ženský v kancelari pak zamluvit servis. Každopádně každý zaměstnanec by si měl hlídat takové věci jako olej, prezuti a včas na to upozornit.

Sama bych todo servisu nedávala. Firmy mají většinou servisy, kam dávají všechny auta a mají tam tedy i lepší ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8441
10.6.21 19:47
@Martinka1986 píše:

Tak podle toho jak to mají domluvený. Taky jestli mají auto jen v pracovní době nebo i volně k užívání ve svém volnu, k čemu to auto slouží apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat