Výkup pozemků

Anonymní
9.6.21 20:33

Výkup pozemků

Ahoj holky, vlastním po babičče několik polí, ketré jsou většinou v pronájmu u zemědělců. Za poslední roky mi přišly už 3 nabídky na odkup jednoho konkrétního pole, které se nachází na okraji takového mešího městečka. Zajímavý mi přijde, že vždycky jen nabídka na tohle jedno. Myslíte, že by to mohlo znamenat, že by se tam mohla plánovat výstavba domů nebo je to jen náhoda? Ne, že by se nám to nehodilo :lol: Máte někdo nějakou zkušenost? Díky. Prosím ponechat anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3830
9.6.21 20:34

Nekoukala jsi do územního plánu, co se tam plánuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
9.6.21 20:38

Podívej se do územního plánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
9.6.21 20:40

Tak developer odkoupi pole, udela projekt na nejakou masovou zastavbu, zavaze si par uredniku/radnich, a pak pozada o zmenu uzemniho planu.
Normalni postup :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 20:45

Pracuji na poště, těch nabídek chodí dnes a denně stovky. Spekulanti a překupnici si najimají lidi, kteří projíždí katastr a tisknou ty nabídky, jak na běžícím páse. Nejedná se o žádný konkrétní zájem, prostě to zkouší. Jsou to jen spekulanti, potřebuji vyprat peníze. Nabídky jsou často zmatečné, neúplné, chybné. Slibuji úplné nesmysly, často vypisují, jak tam chtějí ekologicky hospodařit, přitom se jedná o pozemek, kde se třeba vůbec hospodařit nedá.
Ne, opravdu nikdo nemá zajem o jedno tvoje konkrétní pole, jen dostal za úkol vytěžit tu oblast, kde ten jeden pozemek máš.

• Citovat
  • Nahlásit
168
9.6.21 20:48

V územním plánu to zatím není, ale právě je teď nově na stránkách města, že by se měl územní plán do konce roku měnit a s ohledem na to, když jsem koukala, že tam žádné pozemky na prodej už nejsou a přitom to je dost žádaná lokalita, tak trochu doufám :)
Ale nic konkrétnějšího na těch stránkách nepíšou.
Jee, koukám, že jsem se odtajnila, ale nevadí no. Není to nic tak tajnýho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
9.6.21 20:51
@Anonymní píše:
Pracuji na poště, těch nabídek chodí dnes a denně stovky. Spekulanti a překupnici si najimají lidi, kteří projíždí katastr a tisknou ty nabídky, jak na běžícím páse. Nejedná se o žádný konkrétní zájem, prostě to zkouší. Jsou to jen spekulanti, potřebuji vyprat peníze. Nabídky jsou často zmatečné, neúplné, chybné. Slibuji úplné nesmysly, často vypisují, jak tam chtějí ekologicky hospodařit, přitom se jedná o pozemek, kde se třeba vůbec hospodařit nedá.
Ne, opravdu nikdo nemá zajem o jedno tvoje konkrétní pole, jen dostal za úkol vytěžit tu oblast, kde ten jeden pozemek máš.

Aha, tak to by mě nenapadlo. Hmm, tak škoda, ale uvidíme třeba časem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20712
9.6.21 21:06
@LolaAA píše:
Aha, tak to by mě nenapadlo. Hmm, tak škoda, ale uvidíme třeba časem :)

nám se tohle děje pořád a pořád takových dopisů přijde ročně 5 a víc dobře se s nimi podpaluje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 21:26

Pozemky už se nevyrábí - neprodávat!!!
Vlastním pár tisíc metrů kousek od krajského města. Nabídky chodí X let.
Nemám důvod prodávat, jsou to pozemky po mých praprarodicich

• Citovat
  • Nahlásit
959
9.6.21 21:31

Je to možný, udělaj z toho stavební parcelu a prodaj dvakrát dražší než za co ten pozemek koupili, dokud nejste úplně v krizi, neprodávala bych, taky nám chodí nabídky několikrát do roka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3067
9.6.21 21:40

@LolaAA Také jsem zdědila pozemky po otci a jeho rodičích. Pozemky považuji za poklad a prodala bych je snad jen, kdyby šlo o život. Určitě bych ale nevyužila čísi nabídky, nabízela bych je k prodeji sama. Ale dobře si to rozmysli, pozemek prodáš celkem rychle, ale těžko koupíš jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
9.6.21 22:10
@LolaAA píše:
V územním plánu to zatím není, ale právě je teď nově na stránkách města, že by se měl územní plán do konce roku měnit a s ohledem na to, když jsem koukala, že tam žádné pozemky na prodej už nejsou a přitom to je dost žádaná lokalita, tak trochu doufám :)
Ale nic konkrétnějšího na těch stránkách nepíšou.
Jee, koukám, že jsem se odtajnila, ale nevadí no. Není to nic tak tajnýho :D

Jestli chces, aby se uzemni plan zmenil, musis jako majitel pozemku sama tu zmenu iniciovat. Podat zadost.
Nebo myslis, ze udelaji jako stavebni pozemky, ktere nejsou jejich nebo nekoho znameho ci zainteresovaneho…? Zridka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
9.6.21 22:16

Jo a jeste takova mala soukroma vyzva vsem, kdo sysli pole po prarodicich a ma ho v pronajmu mistni zemedelec.
Oni vam ty pozemky nici. Neni to jejich, ze.
Zkuste na ne tlacit, at na vasem hospodari udrzitelne. At pouzivaji zelene hnojeni a hnuj, nepouzivaji totalni herbicidy, buduji meze a biopasy, atd atd.
Pokud vidite pudu, kde stoji voda, je to proto, ze je zhutnena, neni tam zadny humus, je to jen „drzak na rostliny“.
Je znicena.
Je to hezke, drzet pudu po predcich, ale ti predkove by tohle asi moc radi nevideli…
Konec okenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
10.6.21 05:10
@Nickjmeno píše:
Je to možný, udělaj z toho stavební parcelu a prodaj dvakrát dražší než za co ten pozemek koupili, dokud nejste úplně v krizi, neprodávala bych, taky nám chodí nabídky několikrát do roka

2×? To pritlac. Už jsem viděl jak se z pár set tisíc za pole vytvoří desítky milionů za stavební parcely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7408
10.6.21 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vlastním po babičče několik polí, ketré jsou většinou v pronájmu u zemědělců. Za poslední roky mi přišly už 3 nabídky na odkup jednoho konkrétního pole, které se nachází na okraji takového mešího městečka. Zajímavý mi přijde, že vždycky jen nabídka na tohle jedno. Myslíte, že by to mohlo znamenat, že by se tam mohla plánovat výstavba domů nebo je to jen náhoda? Ne, že by se nám to nehodilo :lol: Máte někdo nějakou zkušenost? Díky. Prosím ponechat anonym.

Ahoj,
pokud by Vám pomohlo nějaké pozemky prodat, pak bych zájemci nabídl právě ty ostatní :-).
Pozemky sousedící se zástavbou bych rozhodně držel, pokud to jen trochu jde, nebo je prodal za cenu zcela neodpovídající zemědělské půdě, která se prodává nejčastěji v intervalu 12-50 korun za m2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat