SMETISTE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Premaman
Kecalka 191 příspěvků 17.02.09 11:23
SMETISTE

Milé (zkušené) maminky,

pomalu se chystám na nákup výbavičky a chtĕla bych tímto požádat o radu „z druhé strany“:

Co jste si v dobré víře pro sebe a pro miminko pořídily, aby jste po čase zjistily, ze to je k ničemu, vůbec to není potřeba, je to šmejd atp.?

Prodavači v baby shopech jsou často velmi přesvĕdčiví, jestli víte, co myslím ;-)

Dĕkuji za každý postřeh!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.02.09 11:26
Premaman
Kecalka 191 příspěvků 17.02.09 11:31

Tenhle text je super, ten mam procteny 8)
Ale prave bych rada i nejake postrehy z druhe strany - co urcite nebrat.

archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 17.02.09 11:46

teploměr na vodu, koš na pleny…

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 17.02.09 11:47

Za me rikam nebrat videochuvy . My je nemame a dekuju za to, fakt. Osobni zkusenost mam jen se tremi ruznymi videochuvami kamaradek a v porovnani s tou nasi obyc Philipskou holky porad nekde lovi signal, chuva nefunguje ani v ramci 3+1, musi byt porad napojena na sit (nebo zere sest tuzkovek za vecer), chytas na ni deti z okolnich videochuv… proste ja bych je nechtela. :nevim:

Premaman
Kecalka 191 příspěvků 17.02.09 11:52

Archienko, jak zjistujes teplotu vody - loktem? Chystam se pouzivat latkove pleny, takze ten kos asi bude nutny :roll:

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 17.02.09 11:52

no bude to hodne individualni.
ja zas teplomer na vodu dokupovala, je to pohodlnejsi, koupem ve velke vane.
pro me byl zbytecny prebalovaci pult, stacila mi podlozka. a zbytecny byl sampon a myci gel, to zaciname pouzivat az ted v roce.

Knoflice
Echt Kelišová 7869 příspěvků 17.02.09 12:02

Taky byla kosmetika první, co mě napadlo. A nikdy jsem nepřišla na chuť overalům, ani těm, co se rozepínají i vespod.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 17.02.09 12:04

to je fakt hodně individuální co je pro jednoho nepostradatelné to může být pro druhého úplná blbost k ničemu :wink: třeba já jsem vůbec nevyužila kojící polštář a to kojím malou dodnes a taky jsem si myslela jak nám pomůže a bude to fajn naopak spíš překážel ovšem nepostradatelný byl první měsíce baby vak malá spala jedině v něm jinak vůbec a jen řvala takže vlastně pro nás byl několik měsíců zbytečný i kočárek protože v něm řvala a řvala. Teploměr na vodu jsem využívala dlouho :wink: takže stejně zjistíš až po porodu co sama potřebuješ a co vůbec :D

archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 17.02.09 12:12

No to je právě ono, ta individualita, já jsem kojo polštář na kojení využívala a nemohla jse si ho vynahcválit, teplotu vody jsem měřila od oka, a taky jsem koupali ve velké vaně, no a overaly? ty máme dodnes na spaníčko :-)

Premaman
Kecalka 191 příspěvků 17.02.09 12:14

Ajeje, takze vpodstate nejake zbytecnosti jsou nevyhnutelne a mela bych se s tim radeji smirit uz ted :lol:

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 17.02.09 12:22

jojo asi tak nějak :lol:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 17.02.09 12:37

Přesně jak píšou holky, já bez kojícího polštáře ani ránu, overaly na spaní super…Ale spíš jsou věci, které jsou potřeba, jde spíš o to, konkrétně jaký typ.Já musela koupit tři odsávačky na rýmu, abych nakonec zjistila, že ta na vysavač je opravdu nejlepší (předtím jsem měla balónkovou-naprosto na nic a hadičkovou, ta není tak hrozná, ale ve srovnání s vysavačem nebe a dudy)…Sama časem vychytáš, co ano a co ne. :wink:

sandrik
Neúnavná pisatelka 19821 příspěvků 17.02.09 12:48

vzpomněla jsem si na jedinou věc, kterou jsem koupila a vážně nevyužila - spací pytel pro dítě, v tom prostě nebyla schopná spát, po pár pokusech jsem jí z něj vyndala a naučila jsem se jí v polospánku neustále přikrývat (ale to je prostě o dítěti jako takovém) ;-)

jinak spíš napíšu, co jsem neměla a co mi ani nechybělo:
*teploměr do vody … měřila jsem podle předloktí
*tvarovanou vaničku, nebo to tvarované lehátko do vany … do plastové vaničky jsem malou dávala jen asi do 4m, pak už se mi tam obřík nevešel a koupala jsem ji ve velké vaně na takovém tom obyčejném lehátku s látkou (dneska bych asi nepoužila ani to) :oops: :wink:
*přebalovací pult - měla jsem jen nafukovací podložku na přebalování z ikea, kterou jsem měla položenou na stole (původně rýsovacím :-D )
*ohrádka - malá stejnak chtěla být všude se mnou, max. jsem jí šupla do postýlky, když bylo jo potřeba
*koš na pleny- ani mě tenkrát nenapadlo, že něco takovýho je :-)
*kojící polštář - vůbec jsem ho nepotřebovala

je to fakt jak píšou holky - je to individuální, já třeba na overaly nedala dopustit hlavně na noc
Pa Sandra

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 17.02.09 13:38

Musim se smat, jak kazdy pise neco jinyho, presne, u nas totez :wink:

*Prebalovaci podlozku jsem frkla na komodu, ale prebaluju tam dodneska, tam je jakz-takz v klidu, na podlaze nebo posteli se krouti jak had :lol:
*Teplomer do vody pouzivam, protoze jak je to o stupen dva studenejsi/te­plejsi, tak rve jak tur :lol:
*Vanicku ani podlozku co mame, jsme skoro nepouzili, ale u nas je to tim, ze ma Domca atopickej ekzem, takze se nesmi denne koupat, ted se koupe max 2× tydne, predtim 1×, hlavne se nesmel koupat v nasi velke vane
*Spaci pytel nejlepsi, spi v tom porad, neodkope se, v posteli se toci jak camrda, sice v tom vypada jak „vyzdimanej hadr“, jak se tu psalo, ale je zakrytej
*Overalky nejlepsi, uz od mimina, na zacatku v nich chodil porad, nemusela jsem mu oblikat pres hlavu bodycko, treba u doktora nebo na navsteve k nezaplaceni, byl hned svlecenej/oblecenej a nerval u toho, doma v tom porad ted spi :wink:
*Kos na pleny nemame ten specialni, normal Bebe-jou s vikem, pak jde pouzit na neco jineho, az prestaneme plinkovat
*Chuvy elektronicke mame, pouzivame hlavne na dovolene nebo u nasich v baraku, ted doma jen obcas, byt mame sice docela velky, ale kdyz rve, tak ho slysime, ted uz to neni tak casto :wink:
*Kojici polstar mi koupila segra, tak hlavne kvuli ni jsem to pouzivala, ale moc mi nevyhovoval - tvarove ani ty kulicky, i kdyz jsem je ubrala, kojila jsem normal v obyvaku na podrucce kresla na polstari malem :wink: Ale urcite by se podle me hodil v tehotenstvi, mela jsem vzdy mezi nohama a brichem nacpanou deku, aby bricho neviselo :wink: ted bych tam narvala ten kojici polstar 8)
*Houpaci hraci kresilko a ohradka - oboje jsme hodne vyuzivali na mimi, polohovaci ohradka byla fajn v obyvaku, tam lezel a pozoroval. Ted v ni je vecer, kdyz vecerime a on blbne :wink: Kresilko ted uz spis demoluje :lol:

Fakt, zalezi na tobe, co vyzkousis a budes chtit, co ne.. Mozna je dobry si to treba jen pujcit na chvili a pak koupit svoje, nebo to holt koupit, v dnesni dobe jsou to palky jak blazen, ale co pro dite neudelas, ze jo 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Rodina Jiřího ji odstřihla? O stavu Pomejeho se Andrea dozvídá z médií!

Odstřihla rodina Jiřího Pomejeho jeho stále ještě manželku Andreu od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >