Smítko v očích 4t

30.9.06 20:09

Smítko v očích 4t

Ahojky,
potřeboval bych poradit - dneska večer při převlíkání spadla našemu mrňouskovi z oblečení do oka nějaká smítka, vlákna. Jedno velké se mi podařilo vyndat pomocí buničiny, ale nejméně jedno odputovalo neznámo kam:( Samozřejmě malý křičí… Máte nějaký nápad? Umělé slzy, kapky… Je so večer, oční pohotovost u nás asi není:( Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.9.06 20:12

Taky nevím, ale asi bych zkusila kápnout oční kapky, to by měl tak zamžourat a smítko by se mohlo přestěhovat do očního koutku a pak by šlo vytáhnout. Samozřejmě to bude chtít pomoc partnera - jedem musí dítě vší silou držet, bude se cukat a řvát.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.06 20:21

a jake kapky? ocni zadne nemame … :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
30.9.06 20:25

oftalmoseptonex nebo fyziologický roztok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.06 20:27

v nejhorším případě bych zkusila kápnout obyčejnou převařenou vodu - zchlazenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.06 20:28

Ted jsem doma nasel, ze ja mam pro sebe nerozbalene umele slzy - Alcon. V letaku je ze je to i pro deti, ale cert vi, zda pro tak male. Nemate nekdo zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
30.9.06 20:28

Mozna je to strasna blbost, ale napadlo me, ze pokud doma nic nemate tak kapnout kapku prevarene vychlazene vody. Ja jsem tou vodou vzdycky cistila zanicene oci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
30.9.06 20:29

jejda, tak nezkusena mamina me predehnala s tim samym napadem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.11 04:04

chlup z deky

Holky, ja jsem z toho uplne znicena. Te moji holce se do oka dostal chlup z deky a ted ma to jedno ocni vicko trochu cervene a trochu otekle, tak nevim co mam delat. Koupila jsem ten fiziologicky roztok, ale nejak mu neverim.** To ho jako muzu kapnout normalne do oka??** Nebo jak?? Myslim, ze jdu zitra k doktorovi. Jestli mate nejaka zkusenost z chlupy z decky pro deti v oku..prosim napiste to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
9.6.11 06:56
petruska13 píše:
Holky, ja jsem z toho uplne znicena. Te moji holce se do oka dostal chlup z deky a ted ma to jedno ocni vicko trochu cervene a trochu otekle, tak nevim co mam delat. Koupila jsem ten fiziologicky roztok, ale nejak mu neverim.** To ho jako muzu kapnout normalne do oka??** Nebo jak?? Myslim, ze jdu zitra k doktorovi. Jestli mate nejaka zkusenost z chlupy z decky pro deti v oku..prosim napiste to.

My měli „kysánky“ v očičkách-malé se nevyplavovali do kanálku v očích. Vždycky jí to v očičku plavalo přes zorničku a tak… Koupila jsem přírodní oční kapičky OCU Flash a kápla jsem jí tam na vyplavení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
9.6.11 08:12
petruska13 píše:
Holky, ja jsem z toho uplne znicena. Te moji holce se do oka dostal chlup z deky a ted ma to jedno ocni vicko trochu cervene a trochu otekle, tak nevim co mam delat. Koupila jsem ten fiziologicky roztok, ale nejak mu neverim.** To ho jako muzu kapnout normalne do oka??** Nebo jak?? Myslim, ze jdu zitra k doktorovi. Jestli mate nejaka zkusenost z chlupy z decky pro deti v oku..prosim napiste to.

Moje malá také relativně často mívala nějakou špínu v oku, ale nikdy nevypadala, že by jí to vadilo a hlavně neměla oko zarudlé. Vždy jsemto nechala samovolně odplavit. Já sama, když mám v oku třeba řasu, tak jí vytahuju růžkem kapesníku, ale u takhle malého miminka bych se bála.Ten fyziologický roztok je dobrý ápad, proč se ho bojíš? Jen by do oka měl být asi sterilní.

• Citovat
  • Upravit
11.6.11 17:37

MAT TO LEPSI, ALE STEJNE JDU KOUPIT TY KAPKY DO OKA. ZIJI V MEXICU A TADY MAME JINE VYROBKY NEZ U NAS DOMA V CR. TAK NEVIM, TO ZASE BUDE HOROR NECO KOUPIT. TADY SE K DOKTOROVI JEN TAK NEDOSTANU, NEJDRIVE SE MUSIM OBJEDNAT JINAK MUSIM JIT NA POHOTOVOST(A TAM JSOU NEMOCNE DETI)A VSECHNO JE TAK HROZNE DALEKO. JDU KOUPIT TY KAPKY A PRO VSECHNY PRIPADY SE OBJEDNAM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama