Příkrmy vařit nebo kupovat ???

174
30.9.06 11:51

Příkrmy vařit nebo kupovat ???

Ahoj !
Ráda bych se dozvěděla, jestli jste první příkrmy vařili nebo kupovali .
Já jsem se chystala na to, že budu vařit, ale Dr. se na mě koukala jako že nejsem úplně normální a že snad jenom máma padlá na hlavu v dnešní době příkrmy vaří.

Do toho prý v hotových příkrmech (Hami, Hipp apod.) je kvalitnější ovoce/zelenina než kupovaná zelenina v obchodech. Co si o tom myslíte ? A co Bio zelenina , kupujete někdo a věříte jí ?

Do třetice bych se ráda zeptala, jestli můžu navařit příkrmy a dát je zamrazit ? Ovlivní to nějak kvalitu jídla ?

Předem moc díky za jakýkoli názor a příspěvek !

Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

269
30.9.06 12:01

Ahoj,
tak já jsem začínala úplně nejdřív s první lžičkou mrkvičky od Hami a pak s první lžičkou brokoličky od Hami. Až jsme se pořádně rozjedli , tak jsme přestoupili na Hami skleničky s masíčkem. Asi tak po měsíci jsme začali to střídat, jeden den má malá skleničku Hami a druhý den jí vařím své jídlo ze zeleninky. Střídáme to. A když už vařím vlastní jídlo pro malou, tak ho dělám víc a ve skleničkách do dávám do mražáku .

Doufám, že jsem Ti trochu poradila. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
30.9.06 12:04

Ahoj Kocco,
moc díky za radu !
Jen mě trochu překvapilo, že dáváš zamrazovat do skleniček. Skleničky jsou v poho, nebojíš se, že to praskne nebo se třeba kousek odštípne ?
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
30.9.06 12:09

No nesmíš ty skleničky naplnit až po vrch. Musíš tam nechat prostor, když se ten obsah zmrazením roztáhne. A nebojím se, že by se sklenička rozbila, nesmím s tým do mrazáku házet. :D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
30.9.06 12:39

ahoj,

ja jsem zacinala taky s malyma sklenickama „prvni lzicka“…ale postupne jsem zacala pridavat vlastni zeleninu a maso tak od 8.mesice vetslinu jidel varim.
NEkupuju tu „obri“zeleninu v supermarketech…ale nase doktorka (a potvrdilo mi to vice zdroju) doporucuje pouzivat mrazenou zeleninu..ta pry je vice hlidana,zpracovana za cerstva apod. …ja kupuju jednodruhove (mrkev,hrasek,brokolici atd…ne ty smesi)
Mam v mrazaku nakrajene na kostky (porce) maso.Kazdy den dam do hrnku kousek masa,prihodim nejakou zeleninu..povarim,pridam prilohu a jime.....

Nas maly domaci varene jidlo ji mnohem lepe nez sklenicky (ty pouzivam pri cestovani nebo kdyz me prepadne lenora).

Myslim,ze neni nic spatneho ani na tom navarit zeleninku,maso dopredu a rozdelit do sklenicek a namrazit.POZOR akorat na zmrazovani priloh…brambor a ryze se mrazit nesmeji.

S Bio zeleninou zkusenosti nemam,je to financne hodne narocnejsi.....tak to uz jsou mozna lespi ty sklenicky..

Jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
30.9.06 13:19

ahoj

tak já kupovaný dávám jen když někam jedem nebo se mi nechce vařit:o) už od prvního příkrmu - měla jsem strach, že si prcek zvykne na skleničky a mnou vařené jídlo nebude chtít…

Ale babičky mají zahrádky, takže jsme měli domácí biozeleninu… holky u nás z deníčku kupovaly v bio potravinách..... Michalova dr to nechává na uvážení rodičů, ale třeba švagrové dr. radil ať používá skleničky, právě kvůli tomu co píšeš ty - kontrola, kvalita.....

Mě to zezačátku přišlo zbytečné vyhazování peněz (snědl mi třeba jen jednu dvě lžičky ze skleničky) a dnes mi to přijde taky jako vyhazování peněz - protože jedna ta největší sklenička od Hami stojí kolem 40 Kč…

Mrazit - do roku jsem mrazila skoro všechno - nevyplatí se ti vařit jednu minimrkev a další den druhou… mrazila jsem taky ve skleničkách , nikdy s tím problém nebyl - nesmíš to tam narvat horký:o) Postupně jsem už nezamražovala hotový obídky ale jen polotovary (třeba uvařenou brokolici, kedlubnu, květák, maso a až podle nálady to rozmrazila a dovařila k tomu třeba bramboru

Prostě kdybych neměla možnost sehnat zeleninu Bio nebo z vlastní zahrádky tak bych zpočátku šla do skleniček. Ale radím střídat i s vlastními výtvory - protože obzvlášť do toho jednoho roku kdy se nesolí a téměř nekoření - je chuť skleničkovaných příkrmů jakási výraznější a dalo by se říct že michalovi víc chutnaly…

Nikdo mi taky nikdy nevysvětlil proč kupované dělají takové fleky na oblečení a mnou uvařené ne…

Tak hodně štěstí:o) a padlá na hlavu??? to snad nejsi - já dodneška mám lepší pocit když sní Michal mnou vařené jídlo, než když mu dám hotovku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.9.06 13:25

My to meli jednoduche - ani jedna holcicka mi kupovane proste nejedla. A varene bylo rychlejsi, levnejsi a chutnejsi…
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
30.9.06 13:45

Ahoj Camillo,

zezačátku jsem dávala malé taky skleničku první lžička a ještě jsme ji měli na několikrát. I ty první míchané (mrkev+brambor apod.) jsem ještě kupovala než si zvykla na jednotlivé chutě. Bylo to mnohem rychlejší i pohodlnější. Až když snědla trošinku víc, začla jsem s vařením. A kamarádka mi poradila bezva způsob mražení pro začátky, kdy toho prcek sní fakt malinko. Mrazila jsem do pevné formy na led, takže mi vznikaly takové kostičky (zvlášť mrkev, květák, cuketu, brokolici, řepu…), které jsem po zmrznutí přesypala do sáčků (vždy jeden druh zeleniny na sáček) a pak jsem jen každý den vyndala nějakou z nich (zpočátku fakt snědla jednu dvě kostičky). No, a rejži, brambor, těstovinu, to stejně vařím i pro nás, tak jsem to jen nesolila a vždy jsem kousek odebrala. Výhoda toho je fakt ta, že třeba z kila mrkve si uděláš pyré nebo už jen kostičky či strouhané a pak máš na několik obědů vystaráno. Nemusíš denně myslet na to, co budeš vařit. třebě mě to tak fakt vyhovuje, raději jsme venku, abych přes den netrávila u plotny moc času. S masem jsem to dělala podobně (povařit kus kuřátka, králíka - mám od tchýně doma chované), rozmixovat nebo nakrájet hodně na drobno a zamrazit do kostiček.
Zpočátku jsemBIO zeleninu koupila nebo jsem měla ze zahrádky.
Teď už jí malá občas i s námi (rizoto, polívku…), z koření používám solčanku (taková vegeta z mořské soli), zelené bylinky (majoránku, různé natě), drcený kmín.

Tak mnoho zdaru a ať se vám dobře baští
Radka a Emička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
30.9.06 14:08

Ahoj,

tak já od začátku vařím. Jen na návštěvách a na cestách jí Matýsek ze skleniček.

Mezi 6-8 měsícem vlastně jen ochutnával (když snědl 2 lžičky, tak mi to stačilo a víc jsem do něj necpala). Potom dostával čím dál větší hlad.

Jíme bio zeleninku (kupuju jen řepu, cuketu, brokolici, dýni, mrkev, teď máme nově petržel + brambory). Tyhle druhy jsou celkem levné i v kvalitě bio, navíc Matýsek toho moc nesní, takže myslím, že to cenově vyjde maximálně rovnocenně jako skleničky.

Dělám toho taky víc najednou a zamražuju do kelímků od Frutapury. Jo, zamražovala jsem i brambory, i když vím, že se to nemá :oops: . (Aby mi to vzal mixér, tak nešlo uvařit jen 1/2 brambory, jako to dělám teď - to ji totiž rozmačkám jen vidličkou.) Dřív jsem plnila do půlky - a dala mu to celé, teď zamražuju skoro plné a ještě mu k tomu přivařím bramboru - s drceným kmínem (takže už to má čerstvé).

Postupně ale budu muset začít s nebio zeleninkou (ovoce jí výhradně nebio), prostě aby se sladil s naším (dospěláckým) jídelníčkem.

Nanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
30.9.06 14:39

Ahoj,

Kubík zatím baští jen ze skleniček a moc mu chutná. Začínali jsme v jeho 6,5 měsících pár lžičkami Hipp karotka, pak brokolice, brambor, karotka s bramborem atd. Ze začátku jsem otevřenou skleničku rozdělila do tvořítek na led a další den dala kostky do skleničky a ponořila do vodní lázně. Teď v klidu zbaští celou 190g skleničku - málem i se lžičkou a mou rukou:o)

Moc dobré jsou nejen od Hipp, ale i Alnatura z DM drogerie (je to taky BIO). Mají výbornou bio dýni s rýží - to bych zblajzla i já:o) Jsem alergik, tak mi to vyhovuje, asi jsem i trošku líná se někde shánět s biozeleninou a pak vařit… prostě ten čas radši strávím s Kubíkem venku než u plotny…

Lenunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
30.9.06 15:02

My jednou za čas navaříme- máme zeleninu od babičky, ale jen mrkev, brambory a rajčata a zamražujeme do takových malých kelímků od zmrzliny( jó po karamelové jsem se mohla v těhotenství utlouct a prozíravě jsem kelímky schovávala), na ten napíšu datum, protože jsem někde četla, že to nemá být zamražené déle, než 1 měsíc a pak to nějak rozdělím a vyjdou mi z toho cca 4 porcičky na dva dny k obědu a večeři, nebo to holt vyhodím, nebo přidám nám do polívky, když mu to nejede. Kupované jsme brali k babičce, protože tam hrozilo, že mu jinak bude vařit sama a vrzne mu tam sůl a koření a bůhvíco aby chudinka nebyl ošizený :twisted: A po lahvičkové brokolici se jen zapráší!!Taky mu kupuju občas něco s masíčkem, protože maso já neumím ani nakupovat, natož vařit, chystám se na kuřecí, nebo krůtí- to snad nemůžu zvorat. Jinak jsem vůbec nevěděla, že se nemůžou zamrazovat brambory a mrazit v těch vaničkách na kostičky mi pořád přijde takové ne moc košer…- to to nijak nezabalíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
30.9.06 19:33

PAFKA : to víš, že to do mrazáku nevrznu jen tak - dám to do dvou potravinových sáčků:o)

Lenunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
30.9.06 20:49

Ahoj Camillo,

my jsme zacali prvni lzickou od Hami, lec po nejakem tydnu se prckovi udelal na ruce maly ekzemek. Doktorka mi sice tvrdila, ze to ze sklenicek byt nemuze, ale ja jsem pro jistotu prikrmy vy:,–(ila asi na tyden, jen kojila a ekzem zmizel. Tak jsem se na sklenicky vykaslala a varila biozeleninu zhruba do prckova roka, ted uz mistama davam i normalni zeleninu (samozrejme se vyhybam obrim mrkvim atd. ze supermarketu).

Sklenicky jsme pak znova na:,–(ili asi v prckove 8. mesici, nastesti uz bez reakci, ale jen treba na cestu, kde nebylo mozne varit anebo jen vyjimecne, kdyz jsem nestihala. Nicmene si myslim, ze zivit dite pouze sklenickama, ktere maji zaruku rok nebo dva (nevim presne), asi neni to nejlepsi, co pro svoje dite muze matka udelat - zvlast kdyz je clovek na materske a de facto je doma kvuli tomu decku, ze ano. Myslim, ze by nikomu nemelo byt zatezko pro prcka uvarit, pokud mu v tom nebrani nejaky okolnosti a pokud samozrejme ditko doma uvarene jidlo neodmita.

Hlavne na zacatku, zvlast pokud bylo tvoje detatko jen kojene, bych mu urcite varila domaci stravu z biozeleniny a i pozdeji sklenicky pouzivala jen kdyz to bude nutne. Mezi nama, kdyz takovej kupovanej prikrm otevres, me osobne to pripadne oproti varenymu jidlu peknej hnus, a treba takova mrkev ma uplne jinou barvu i chut nez kdyz ji uvaris doma :wink:

Jinak ja vetsinou nic nezamrazuju, varim obvykle vetsi porci na 2 dny a tu jednu porci necham do druheho dne v lednicce. To zmrazeny me totiz taky neprijde nejchutnejsi a vareni samotny me nijak zvlast neobtezuje, vetsinou je to otazka 15 minut - ocistit a nastrouhat zeleninu, uvari se to samo + to zahustim treba jahlama nebo pohankou a je to, navic varim obvykle v dobe, kdy malej spi, tak si nemusim vycitat, ze se mu treba kvuli tomu nevenuju :wink:. Takze bych se nebala toho, ze budes stat pul dne u plotny kvuli prikrmu, chce to akorat ziskat rutinu.

Je ale fakt, ze moje dite je jako kyselina a sni fakt vsechno, takze jsem to nikdy nemusela moc resit.

JANDULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
30.9.06 20:56

Ahoj,
ja od zacatku varim, sklenicku Helenka nemela ani jednou. Kdyz pres den na obed nejsme doma, navarim ji rano a vezmu s sebou. Na vic dni jsme zatim pryc nebyli, takze nebylo potreba kupovat sklenicky. Myslim si, ze vareni doma je zdravejsi, sklenicky obsahuji lepek, nektere i sul. Nema dr. smlouvu s nejakou firmou, aby jim delala propagaci? Me vareni nijak nezatezuje, je hotovo behem chvilky. A mnozstvi zatim varim minimalni, takze si myslim, ze to i vyjde levnejsi nez sklenicky. Nemrazim, varim vzdy cerstve. Zatim jsem nemela duvod delat jidlo do zasoby.

Bara a Helenka 9.5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
30.9.06 21:11

Ahojky.

Tak já hned od začátku vařila. Mrkev jsem měla ze zahrádky, pak jsem kupovala bio zeleninu. Skleničky máme jen pro případ, že nestíhám uvařit a na dovolený :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama