Snažení leden 2022

• Fotoalbum (22)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 10:58

Snažení leden 2022

Ahoj všem!
Přeji pevné zdraví do nového roku a spoustu zdravých miminek!

A rovnou k otázce… Máme doma už dvě ratolesti a přáli bychom si třetí.
Je mi 35 let, nevím, zda je to tím, že tělo je „starší“, ale nejde nám to.
Zjistila jsem, že mám problémy s ovulací na jaře loňského roku. Tak jsem začala v září brát na předpis Duphaston (nevím, co v těch lécích je, ale přibrala jsem 5 kg).
Menstruaci jsem za rok 2021 měla snad 6×. Naposledy 20.12. (po třech týdnech po té předchozí - mám to teď jako na kolotoči díky těm lékům).

Po Vánocích jsem se tulila s manžou (28.12.) a pak mě strašně bolelo břicho, že jsem myslela, že padnu. Ségra mi řiká: „to třeba ovuluješ!“ A já, že to snad takto nebolí (upozorňuji, že jsem ovulaci nikdy před tím necítila - tak nemohu porovnat).
Nicméně mi koupila ovu testy, druhý den ráno jsem si tedy dělala test (viz foto). Den poté test úplně stejný…
Já vždy žila v představě, že ovulace je na 1 den.
Můžete mi někdo z vašich zkušeností říct, jak tedy testy fungují?
Dělala jsem dohromady 4 ovulační testy, tam kde je S - to je jasné - to je tulení.
Jestli otěhotním, to se neptám, to je v rukou boží. Jenom nechápu, že tam jsou pořád dvě čárky. Podle toho obrázku jsem tedy ovulaci měla 29.12.?
A dnes jsem zřejmě 6DPO… nebo ne?

Moc díky všem za zkušenosti. Já s těmito testy zkušenosti nemám žádné.
Třeba se ptám blbě… tak mě kdyžtak omluvte.

Děkuji ještě jednou. A držte mi palce :)

M.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3327
3.1.22 11:16

Ta fotka je nekvalitní, ale obecně by ty čárky měly být stejné, jinak je bran test jako negativní.
Doporučuju cvičit hormonální jógu na srovnání cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
3.1.22 11:33

První dva testy jsou pozitivní, potom nastává ovulace do 12-48 hodin. Jak čárka zeslabne, už je negativní, každopádně druhou čárku tam budeš mít celý cyklus. Lh hormon se vyskytuje v těle v malém množství stále, je to jine než těhotenské testy, proto se za pozitivní bere, pokud je čárka silnější nebo stejně silná jako kontrolní. Někomu se před ovulací zvýší jenom lh na pár hodin, někdo ho má zvysene více dní. Já je. mibam dva dny pozitivní, minule dokonce tři dny :lol: (viz foto). Ještě přiložíme více za cyklus pro porovnání ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 11:41

@bacova.mi

Ahaaaaaa, díky za vysvětlení. Ty vogo, to je horší než matematika :)

Takže ovulace nastává teprve 12-24 hodin po pozitivním testu?
V mém případě tedy asi 30.12.
Moc díky za fotky… člověk se aspoň něco naučí :)

• Citovat
  • Nahlásit
2608
3.1.22 11:52
@Anonymní píše:
@bacova.mi

Ahaaaaaa, díky za vysvětlení. Ty vogo, to je horší než matematika :)

Takže ovulace nastává teprve 12-24 hodin po pozitivním testu?
V mém případě tedy asi 30.12.
Moc díky za fotky… člověk se aspoň něco naučí :)

30.12. je ten druhý test? Ten je ještě pozitivní, takže ovulace byla pravděpodobně 31.1., ale to jen tipuji :lol: důležité, že proběhla a bylo i snažení :palec: nemáš vůbec zač ;) já zase mi ani ovulaci až kolem 20 DC (minule 24 DC), raději už testují, protože teď s manželem co se týká sexu, abstinujeme kvůli zdravotnímu problémů. Ale jsem 11 DC a přijde mi, že test začal sílit :zed: jestli bude ovulace dřív, tak mě asi klepne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 12:06

@bacova.mi

Ano, druhý byl 30.12. A byl úplně stejně silný jako ten z 29.12.
No tak uvidíme… Já už pak snažení i vzdala, protože moje priorita v tu chvíli byla urovnat si tu periodu a zjistit, proč neovuluji (i když dle gynďařky mám hormony extrémně vysoké a v přechodu nejsem…) a ještě ke všemu mám nefunkční štítnou žlázu.
Ale od toho září, a od těch léků jsem měla periodu takovou jinou - více bolestivou.
Jednou jsem to měla po 38 dnech a pak hned po 18 dnech. Prostě divný no.
A díky těm ovulačním testům od sestry jsme se teda snažili…
Tak jsem teda fakt zvědavá.

Smím se optat, proč musíte abstinovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 18:13

No a teď mám už druhy den světle hnědý až růžový hlen a takovou zvláštní bolest v podbříšku… To jsem taky nikdy neměla.
To jsem tedy zvědavá, zda se zadařilo.
Ovulaci jsem původně měla mít až zítra a měla jsem ji tedy toho 29-30.12.
Takže MS absolutně nevím, kdy dostanu…

M.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 10:03

Vim, ze je strašně brzy… test zatim takto…
Asi mi už hrabe

• Citovat
  • Nahlásit
2608
5.1.22 13:40
@Anonymní píše:
Vim, ze je strašně brzy… test zatim takto…
Asi mi už hrabe

Promiň, ale nic nevidim :nevim: vlastně ani nevím, který z těch anonymu jsi :lol: takže co je u tebe brzy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
5.1.22 18:22

Ahoj holky, ovulacni test delan dnes odpoledne. Myslite ze se da brat jako pozitivni a je v nejlepsim pripade to dnes vecer a zitra vecer pojistit a jak velka je zhruba asi tak sance ze to vyjde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3736
6.1.22 09:49
@Anonymní píše:
Ahoj všem!
Přeji pevné zdraví do nového roku a spoustu zdravých miminek!

A rovnou k otázce… Máme doma už dvě ratolesti a přáli bychom si třetí.
Je mi 35 let, nevím, zda je to tím, že tělo je „starší“, ale nejde nám to.
Zjistila jsem, že mám problémy s ovulací na jaře loňského roku. Tak jsem začala v září brát na předpis Duphaston (nevím, co v těch lécích je, ale přibrala jsem 5 kg).
Menstruaci jsem za rok 2021 měla snad 6×. Naposledy 20.12. (po třech týdnech po té předchozí - mám to teď jako na kolotoči díky těm lékům).

Po Vánocích jsem se tulila s manžou (28.12.) a pak mě strašně bolelo břicho, že jsem myslela, že padnu. Ségra mi řiká: „to třeba ovuluješ!“ A já, že to snad takto nebolí (upozorňuji, že jsem ovulaci nikdy před tím necítila - tak nemohu porovnat).
Nicméně mi koupila ovu testy, druhý den ráno jsem si tedy dělala test (viz foto). Den poté test úplně stejný…
Já vždy žila v představě, že ovulace je na 1 den.
Můžete mi někdo z vašich zkušeností říct, jak tedy testy fungují?
Dělala jsem dohromady 4 ovulační testy, tam kde je S - to je jasné - to je tulení.
Jestli otěhotním, to se neptám, to je v rukou boží. Jenom nechápu, že tam jsou pořád dvě čárky. Podle toho obrázku jsem tedy ovulaci měla 29.12.?
A dnes jsem zřejmě 6DPO… nebo ne?

Moc díky všem za zkušenosti. Já s těmito testy zkušenosti nemám žádné.
Třeba se ptám blbě… tak mě kdyžtak omluvte.

Děkuji ještě jednou. A držte mi palce :)

M.

Když koukám na tvé testy tak pravděpodobně ovulace proběhla až 1.1. možná i až 2.1. to by ti více řekla bt. 31.12 by byl test ještě určo pozitivní, dle síly testu k 1.1. Takže dobře, spíše počítej že ovu byla 1. Takže dnes ses 5 DPO. Nedělej tehu testy, ještě nedošlo ani k nidaci takže test ti jen ukáže jak umí být zákeřný. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 22:04

Ahoj. Se k vam pridam :mavam:
Je mi 37 a snazime se o druhe treti mesic. Mame to trosku slozitejsi, pritel pracuje v zahranici, takze se hur stihaji plodny dny…ale leden vychazi skvele, tak snad stihneme a zadari se ;)

Snazime se poctive :mrgreen: :lol:

Ja beru jen vitaminy Pregnafolin800, pritel nic. Nemerim BT, ovu testy jen ted zkousim, zda se mi ukaze ovulace. Zajima me, jestli ji na sobe poznam, jak si myslim :D

Dnes jsem 13DC.

Zatim prosim o anonym, chodi sem rodina a znami. Zatim nikomu nerikame, ze se snazime o druhy. Dik ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 22:04

Ahoj. Se k vam pridam :mavam:
Je mi 37 a snazime se o druhe treti mesic. Mame to trosku slozitejsi, pritel pracuje v zahranici, takze se hur stihaji plodny dny…ale leden vychazi skvele, tak snad stihneme a zadari se ;)

Snazime se poctive :mrgreen: :lol:

Ja beru jen vitaminy Pregnafolin800, pritel nic. Nemerim BT, ovu testy jen ted zkousim, zda se mi ukaze ovulace. Zajima me, jestli ji na sobe poznam, jak si myslim :D

Dnes jsem 13DC.

Zatim prosim o anonym, chodi sem rodina a znami. Zatim nikomu nerikame, ze se snazime o druhy. Dik ;)

• Citovat
  • Nahlásit
691
10.1.22 07:30

Ahoj děvčata 🌸
Kdopak je tady master na ovulační testy?
Potřebovala bych názor. Přijde vám pozitivní už ten test ze 6.1. dopo? Jestli jo, proč byl odpoledne negativní a další den dopoledne zase pozitivní? 🤔
Děkuju za každý poznatek 🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
10.1.22 09:21

Já jsem nyní 8DC, cyklus cca 30 dní, možná je ještě brzy začít s ovu testy, ale budu je dělat poprvé tak radši ať mám přehled delší dobu a nic nezmeškám, co myslíte? :) Tady se dozvím aspoň plno informací. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat