Snažení o miminko - teplota

Anonymní
10.1.20 07:15

Snazeni o miminko teplota

Ahoj, chtela bych vas poprosit o vase nazory. S pritelem se snazime rok o miminko a stale nic. Uz to nejak i hur snasim, protoze mi bude skoro 30, moc bych si ho prala a nechce k nam :( delala jsem si ruzne ovulacni testy, ale docela me to stresovalo, to casty koukani na jednu carku. Tak jsem si rekla, ze si budu merit teplotu a pokusim se na to tolik nemyslet. Tak jsem se soustredila na cviceni, takze pri kazdem mereni teploty jsem si teplotu zapsala a hned zacala presmerovavat myslenky treba na cviceni, proste snazim se na to nemyslet, protoze hlava dela hodne. No, ale ted jsem mela nekolik dni teplotu na me zvysenou par dni a rikala jsem si ono to asi vyslo, no jsem proste blbka, udelala si test a tam jedna carka, jak jinak. Vcera jsem mela teplotu pres 37 a dnes zase o neco min. MS ocekavam za cca 9 dni. Nemam se ani kde sverovat, vsechny moje kamaradky miminko maji nebo ted cekaji a uz mam pocit, ze na me koukaji jako na chudinku. Dokonce jedna mi rikala, ze je tehotna velice opatrne, ze se bala jak to budu snaset, pritom ja to kazdemu preju, dyt to prece musi byt hezke, ano v soukromi jsem pak smutna, ze ja nic, ale rozhodne me nenapadlo nekomu delat nejakou scenu proc ma dite a ja ne. Prikladam svuj graf, prvni fotka je nejnovejsi, jde to terminove dozadu. Co si o tom myslite? Mate nejakou radu? Moc dekuji za jakoukoli reakci. M.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10.1.20 08:00

Ahoj :mavam: Já měla grafy dost podobný a otěhotněla jsem na první pokus ;) Dělal ti doktor hormonální profil? Nebo máš už za sebou nějaký vyšetření? Já si pro jistotu nechala sčíhnout ultrazvukem folikly.
Neříkám, že máš ukázkový grafy, ale já tam prostě minimálně na 2 fotkách vidím poovulační vzestup teploty. Jen jestli hormony máš vpořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 08:54

@PastikaJatrova a reknes mi v kterych to vidis? Prosim. Ja se v tom nevyznam, neumim v tom vubec cist :,( na zadnem vysetreni jsem jeste nebyla. Ted v lednu je to rok co se snazime, doktorka se semnou o tom driv bavit nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 09:35

@Michaelanick Na první fotce (jestli koukám dobře, tak je to aktuální graf) vidím ovulaci na 18DC, takže podle mých výpočtů bys to měla do cca 2 dnů dostat (samozřejmě se můžu plést).
Druhá fotka podle mě ovulace 16DC
Třetí fotka 16DC
Jak máš dlouhý cykly? Řekni si doktorce o hormonální profil a že chceš cca mezi 10. a 14. dnem cyklu zkouknout na ultrazvuku folikly. A jestli bude mít kecy, tak změň doktora. Pro mýho doktora to nebyl absolutně žádnej problém, chtěl mě uklidnit, že je všechno ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 11:03

@PastikaJatrova prosim te co je to DC? Ano prvni fotka je aktualni graf. Ja to pochopila tak, ze jsem ovulaci mela predevcirem. Cykly se pocitaji od prvniho dne MS do prvniho dne MS, ze? To mam 31 dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 11:05

@PastikaJatrova jo tak DC uz chapu, to je takhle vypocitany i podle kalendare. Takze, kdyz mi teplota klesla takhle dolu tak to je ono? Ale nechapu proc mi to ted takhle lita a jak to predpovidat :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 11:41

@Michaelanick Ovulace se nedá dopředu určit na konkrétní den. To bys musela mít všechny cykly úplně stejně dlouhý. Já měla cykly dlouhý 32-45 dní a to je sakra rozdíl.
Ovulace se podle grafu bazální teploty pozná tak, že by při ovulaci teplota měla klesnout, ale někomu výrazně neklesne a další den by měla jít teplota nahoru a až do menstruace by měla být nahoře a před začátkem menstruace klesnout. Mě teplota klesala už 3 dny před menstruací a díky tomu jsem poznala, že to dostanu. Pokud bys otěhotněla, teplota by měla stále růst.
Menstruační cyklus začíná 1. den menstruace a končí poslední den před další menstruací. Luteální fáze (LF - dny mezi ovulací a další menstruací) by měla být cca 11-16 dní dlouhá, aby se vajíčko stihlo zahnízdit. To znamená, že pokud ovuluješ například 18DC (DC - den cyklu), měla bys to dostat zhruba 29-34DC. LF je každý cyklus stejně dlouhá ať už ovuluješ 14DC nebo 18DC. To znamená, že když každý cyklus ovuluješ v jiný den, tak nebudeš mít cykly stejně dlouhý.

Asi to zní složitě, tak se klidně ptej na cokoliv, co nechápeš. Nejsem moc zručná ve vysvětlování čehokoliv :oops: :lol:

A pokud ti teplota kolísá, můžeš mít rozhozený hormony. Proto by byl dobrej ten hormonální profil :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 12:24

@PastikaJatrova takze vlastne tomu kalendari muzu v podstate verit s tim priblizne na kdy mi predpovida ovulaci? To, aby na to mel clovek vysokou skolu :( takze mam nejaky normal a pak mi teplota klesne a kdyz druhy den vyleze nahoru tak je ovulace? Ale tak to mam fakt hodne divoky, protoze ten 15DC je taky dole a 16DC uz nahore

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 12:39

@Michaelanick Ve skutečnosti je to ještě trochu složitější :mrgreen: Aby byla potvrzená ovulace, tak teplota musí být 3 dny vyšší, než předcházejících 6 dní. Tak jsem vyčetla na internetu. Musí tam být prostě jednoznačný vzestup teploty. Já upřímně nikdy nekoukala na to, jestli teplota kolísá nebo ne. Když jsem se na konci cyklu podívala na graf, tak mi stačilo, když jsem si řekla:
Jojo, dobrý, prvních 20 dní sice teplota lítala nahoru a dolů, ale ne dramaticky. Tenhle den teplota stoupla a i když to zase potom kolísalo, tak ve finále byla teplota furt vyšší, než v 1. fázy cyklu, takže ovulace proběhla.

Nicméně, a to tě nechci strašit, i když se ti ovulace podle grafu ukáže, je to jen 50% úspěchu. A k úplnýmu potvrzení ovulace je dobrá ta folikumetrie a ten hormonální profil. Můžeš mít všecno vpořádku a pak zjistíš, že máš málo tohohle a tohohle hormonu a díky tomu ne a ne otěhotnět. A přitom jsou to strašně jednodušše řešitelný věci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 13:02

@PastikaJatrova mela jsem pocit, ze tak jednoduchy to nebude :( ach jo tak jsem z toho ted zmatena jeste vic a nevim jestli to ma vubec smysl si teda merit teplotu. Nikdy nemam tri dny vyssi nez 6 dni predtim :nevim: zase musim mit neco extra. To je proste hrozny clovek chce dite a ma smulu zatim co nektrre existence rodi jak na bezicim pase

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3943
10.1.20 13:21

@Michaelanick mne přijdou snadné ty ovulační testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 13:28

@Michaelanick Ale prdlajs ;) Určitě je to vpořádku. Já ti jen nechci mazat med kolem huby, tak ti píšu i ty ne moc příjemný věci. Normálně měř dál, klidně sem dávej grafy nebo mi piš do zpráv. já ti s tím ráda poradím :)
Hele, já byla ze svých cyklů na hlavu. Byla jsem si jistá, že bez pomoci doktorů jen tak neotěhotním. Bylo mi to i tak trochu naznačený. Do tý doby jsme se ale o mimčo nesnažili. Jednou jedinkrát jsme se na nějaký hlídání vyprdli a hádej jak to dopadlo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 13:56

Ovulační testy určitě supr, ale za mě mají 2 velký mouchy…

1. Může se stát, že se nezachytí zrovna ten správný čas na testování, proto se testy budou zdát jako negativní
  2. Zbytečně „drahý“, když do teploměru se vloží jednorázová investice (nehledě na to, že s teploměrem je výsledek více méně stejnej)

Oboje ti ukáže, jestli se v těle dějou určitý hormonální změny, ale jestli je ovulace 100% úspěšná ti neukáže ani jedna metoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 20:50

@belladonna to jo, ale docela me to deptalo jak furt koukas na jednu carku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 20:53

@PastikaJatrova a jak se ti to povedlo, me to prijde jako marny boj

• Nahlásit
  • Citovat