Spermiogram - máme šanci?

Anonymní
9.1.20 17:08

Spermiogram - máme šanci?

Ahoj :mavam:
Děvčata, prosím vás… Rok a něco se snažíme otěhotnět. Nejdříve u mne doktor zjistil, že nemám vysokou sliznici, neovoluji, nerostou mi vajíčka. Takže jsme to začali řešit clostilbegytem a ijnekcí ovitrelle. Vajíčka vyrostly, sliznice byla dobrá, ovulace nevím, zda proběhla (podle výtoku ne)…Doktor přítele poslal na spermiogram a ten dopadl následovně..
koncentrace spermií: 168mil/ml(.norma nad 15mil/ml
Celk. počet spermií v ejakulátu: 336miliónů(norma nad 39miliónů)
Pohyblivé spermie: 63%(norma nad 40%)
Progresivní pohyblivost: 21% (norma nad 32%)
Nonprogresivní pohybl.: 42%
Morfologie orient.: normální tvar spermií
Doktor mu řekl, že se spermie nehýbají skoro ani dopředu, ale ani dokola ( kdyby to bylo dokola tak by nebylo možné oplodnit vajíčko). Přítel je z toho zoufalý, chce se rozejít a pořád říká, že není schopný mi dát dítě. Samozřejmě ho uklidňuju a snažím se ho povzbudit, ale nějak to neslyší…a chtěla bych mu i nějak pomoci se zkušenostmi ostatními. Prosím vás… Je tu někdo s pozitivními zkušenostmi? A co doporučil doktor vašemu příteli??

Děkuju za reakce! :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14014
9.1.20 17:11

V CAR mohou vzít sperma a vybrat ty mršky, co jsem funkčnější a přímo je vložit do vajíčka - hotovo, nemusí nikam plavat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 17:15
@jizvíková píše:
V CAR mohou vzít sperma a vybrat ty mršky, co jsem funkčnější a přímo je vložit do vajíčka - hotovo, nemusí nikam plavat :D

To jsem mu také říkala..a nevíš, za jak dlouho se tohle zkouší? Oba dva by jsme to miminko tak moc chtěli..a chtěli jsme to stihnout před svatbou (abych byla těhotná..) Máme ji na začátku léta. Je to sice blbost to psát takhle :D :lol: jasně, že jsou lidi, kteří se snaží 5 let a více…Jen by jsme už chtěli být šťastný…

• Citovat
  • Nahlásit
685
9.1.20 17:23

Pošli ho k andrologovi, tam by měl jít dřív než do CARu. U nás se třeba ukázalo, že problémem nepohyblivých spermií bylo zahřívání varlat - tj. žádná tepla vana, sauna, žádné (ani bavlněné) spodní prádlo. A to nám v CARu říkalo, že pravdepodobnost přirozeného otěhotnění jebu nás tak 4 procenta… Příčin může být spousta, tak byste měli zkusit zjistit, jaký problém je to u přítele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53000
9.1.20 17:34

Chápu správně, že mu všecko vyšlo nadmíru dobře, jen ta pohyblivost o třetinu nižší, než je norma? Má se dobře pohybovat jedna ze tří a on má jednu z pěti. Zas jich má ale celkově desetkrát víc, než je norma. Já bych z toho nešílela, nasadila bych taková ta běžná opatření (ne těsné kalhoty a slipy, ne horké koupele…, koupit vitamíny, diskusí tu na to bude dost) a hlavně - spermiogram za tři měsíce zopakovala, z jednoho výsledku se fakt nedá nic soudit, lítá to až několikanásobně. Taky moc nepobírám doktora, co cpe ženskou clostilbegytem a teprve poté kontroluje spermiogram, ale stalo se. Pokud by měl po těch třech měsících problémy stále jen on, pak zkusit andrologii, pokud jen ty nebo oba, tak CAR. A nepanikařit, tohle fakt nejsou hodnoty na rozchod ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
9.1.20 17:45

My jsme v prosinci sli na spermiogram a v breznu uz jsem byla po odberu vajicek. Vysel 2pokus. A pak jsem otehotnela 5mesicu po porodu uplne bez doktoru a s tim hrooooozne spatnym spermiogramem, kdy byly jen 2%zdravych spermii a prirozene se nam to nemuze povest a zlepsit to zadnymi leky nejde. Pak jim ver :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 18:25
@uživatel2 píše:
Pošli ho k andrologovi, tam by měl jít dřív než do CARu. U nás se třeba ukázalo, že problémem nepohyblivých spermií bylo zahřívání varlat - tj. žádná tepla vana, sauna, žádné (ani bavlněné) spodní prádlo. A to nám v CARu říkalo, že pravdepodobnost přirozeného otěhotnění jebu nás tak 4 procenta… Příčin může být spousta, tak byste měli zkusit zjistit, jaký problém je to u přítele.

U něj to asi bude také něčím takovým. Horkou vanu miluje, do sauny jezdí, teplé sedačky v autě používá už asi 8 let. Což si začal uvědomovat až, když jsem mu řekla, že můj doktor ho posílá na spermio…

• Citovat
  • Nahlásit
15859
9.1.20 18:30

Pokud jde jen o tu pohyblivost, tak si myslím, že by se dalo trochu pomoct - viz tady:
https://www.emimino.cz/…muze-279505/?…
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 18:31
@ugluk píše:
Chápu správně, že mu všecko vyšlo nadmíru dobře, jen ta pohyblivost o třetinu nižší, než je norma? Má se dobře pohybovat jedna ze tří a on má jednu z pěti. Zas jich má ale celkově desetkrát víc, než je norma. Já bych z toho nešílela, nasadila bych taková ta běžná opatření (ne těsné kalhoty a slipy, ne horké koupele…, koupit vitamíny, diskusí tu na to bude dost) a hlavně - spermiogram za tři měsíce zopakovala, z jednoho výsledku se fakt nedá nic soudit, lítá to až několikanásobně. Taky moc nepobírám doktora, co cpe ženskou clostilbegytem a teprve poté kontroluje spermiogram, ale stalo se. Pokud by měl po těch třech měsících problémy stále jen on, pak zkusit andrologii, pokud jen ty nebo oba, tak CAR. A nepanikařit, tohle fakt nejsou hodnoty na rozchod ;)

Ano, chápeš to dobře. Spermií má hafo, ale pohyblivost není dobrá… Nějaké vitamíny mu poradil doktor (Energyman) a zítra jdu ke svému doktorovi s výsledkama. Ve zprávě má i napsáno, že se má spermiogram zopakovat :)… Mě to začal cpát, protože viděl, že u mě je toho hodně věcí špatně. Já vlastně bych stejně nebyla schopná mít miminko bez podpory (mám i 1,3 progesteronu-což je také málo…) právě řekl, že zkusíme 3 cykly “nadopovat” mě a když se to nepovede tak asi bude problém i jinde. A to víš, já měla naději, že se to povede tak jsem do toho šla. Až s odstupem času už nechci..byla jsem po práškách šílená, nedělaly mi dobře..už je nechci. I když možná, když budeme muset jít na iui nebo ivf tak je budu muset mít…
Problém mám i já. Teď mam 2 cyklus bez nějaké podpory a neovuluji…
Já vím, že to není na rozchod. Bohužel, on má na to jiný pohled. Dostalo ho to, myslel si, že je v pohodě. A hodně ho to tíží. Najednou takovej tvrďák není :lol: ale snad to bude v pořádku a nebude se chtít rozejít :oops: já nechci…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 18:34
@1mila2 píše:
My jsme v prosinci sli na spermiogram a v breznu uz jsem byla po odberu vajicek. Vysel 2pokus. A pak jsem otehotnela 5mesicu po porodu uplne bez doktoru a s tim hrooooozne spatnym spermiogramem, kdy byly jen 2%zdravych spermii a prirozene se nam to nemuze povest a zlepsit to zadnymi leky nejde. Pak jim ver :lol:

Tak to je rychlé :)… Kamarádka otěhotnila také skoro hned po porodu (snažili se 5 let..ona na tom byla špatně a jemu doktoři říkali, že nikdy nebude moci mít děti) a najednou to šlo… A sestry v nemocnici ji říkali, že druhé bude určitě bez problému, že se po prvnim vyčistí trubky :lol:
No, beru to také s rezervou, ale chlap a jeho ego :lol: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 18:34
@M_Vladim píše:
Pokud jde jen o tu pohyblivost, tak si myslím, že by se dalo trochu pomoct - viz tady:
https://www.emimino.cz/…muze-279505/?… :mavam:

Podívám se, děkuju :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
685
9.1.20 18:47
@Anonymní píše:
U něj to asi bude také něčím takovým. Horkou vanu miluje, do sauny jezdí, teplé sedačky v autě používá už asi 8 let. Což si začal uvědomovat až, když jsem mu řekla, že můj doktor ho posílá na spermio…

Ono hodně záleží na termoregulaci, jsou chlapi kterým to nevadí, ale na některé to má negativní dopad. Už si to nepamatuju presne, ale dlouhodobější zvýšená teplota o 1 stupeň zabíjí cca 25 procent spermií. Doporučuji začít babskyma radama, než se vyhnete do CARu. Pokud je problém v nějaké „ptákovině“, kterou se Vám podaří najít, tak za 3 měsíce by měly být výsledky výrazně lepší. A obecně (pro Tebe) bych doporučila mojzisovku, nevím zda může pomoc s ovulaci, ale nic tím nezkazis. A přítel se srovná, my také měli po výsledku spermiogramu krizi, i když vše bylo umocněné tím, že jsem odmítla jakékoliv ivf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 19:30
@uživatel2 píše:
Ono hodně záleží na termoregulaci, jsou chlapi kterým to nevadí, ale na některé to má negativní dopad. Už si to nepamatuju presne, ale dlouhodobější zvýšená teplota o 1 stupeň zabíjí cca 25 procent spermií. Doporučuji začít babskyma radama, než se vyhnete do CARu. Pokud je problém v nějaké „ptákovině“, kterou se Vám podaří najít, tak za 3 měsíce by měly být výsledky výrazně lepší. A obecně (pro Tebe) bych doporučila mojzisovku, nevím zda může pomoc s ovulaci, ale nic tím nezkazis. A přítel se srovná, my také měli po výsledku spermiogramu krizi, i když vše bylo umocněné tím, že jsem odmítla jakékoliv ivf.

Teď se horké vaně a sauně bude vyhýbá. Teplé sedačky si už také nezapíná. Kéžby něco z toho pomohlo 8)… Zrovna tento měsíc jdu k jedné paní, takové léčitelce..a ta mi bude i ukazovat mojžíšovku, abych vše dělala správně :oops:… Také si myslím, že se srovná. Já, když přišla od doktora, že vlastně mi řekl, že to bude těžké se mnou, abych měla miminko. A do papíru napsal : neplodná. Tak jsem se zhroutila a byla úplně v háji. A také mu říkala, ať si najde holku, která mu bude moci dát miminko. Teď, skoro po půl roce jsem s tím už srovnaná. Bude mu to trvat dlouho, ale snad se taky srovná. Tak to já se vlastně ivf nebráním, pokud by byla šance, že se to podaří a nebyla by jiná možnost..šla bych do toho.
Ale krizi jsme už také měli, kvůli mimi :( tak snad je to už za námi…

• Citovat
  • Nahlásit
685
9.1.20 19:58
@Anonymní píše:
Teď se horké vaně a sauně bude vyhýbá. Teplé sedačky si už také nezapíná. Kéžby něco z toho pomohlo 8)… Zrovna tento měsíc jdu k jedné paní, takové léčitelce..a ta mi bude i ukazovat mojžíšovku, abych vše dělala správně :oops:… Také si myslím, že se srovná. Já, když přišla od doktora, že vlastně mi řekl, že to bude těžké se mnou, abych měla miminko. A do papíru napsal : neplodná. Tak jsem se zhroutila a byla úplně v háji. A také mu říkala, ať si najde holku, která mu bude moci dát miminko. Teď, skoro po půl roce jsem s tím už srovnaná. Bude mu to trvat dlouho, ale snad se taky srovná. Tak to já se vlastně ivf nebráním, pokud by byla šance, že se to podaří a nebyla by jiná možnost..šla bych do toho.
Ale krizi jsme už také měli, kvůli mimi :( tak snad je to už za námi…

Nejdůležitější je, jestli vy dva zvládnete být spolu i s představou, že nikdy nebudete mít vlastní dítě, ono to vás vztah posílí. Vím že je to těžké, ale člověk nesmi z „neplodnosti“ blaznit, dost často se řešení najde. A zase tak neplodná nejsi, kdyz to vypada, že pomocí hormonů máš ovulaci. Mám tragickou zkušenost s dvěma CARy, takže pokud jste mladí, tak z mého pohledu je lepší zkusit klidně i ty bylinky (za mě kotvičník, maca), vitamíny (antioxidanty, inositol) a uvidíte co dál, zda se spermiogram zlepší. A taky by měl přestat přítel pít alkohol - to kvalitě rozhodně nepřidává. K ivf má každý jiný přístup, já bych si raději dítě adoptovala - představa hormonálního dopingu a stresu okolo by nebyla pro mě. Přeji hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 20:08
@uživatel2 píše:
Nejdůležitější je, jestli vy dva zvládnete být spolu i s představou, že nikdy nebudete mít vlastní dítě, ono to vás vztah posílí. Vím že je to těžké, ale člověk nesmi z „neplodnosti“ blaznit, dost často se řešení najde. A zase tak neplodná nejsi, kdyz to vypada, že pomocí hormonů máš ovulaci. Mám tragickou zkušenost s dvěma CARy, takže pokud jste mladí, tak z mého pohledu je lepší zkusit klidně i ty bylinky (za mě kotvičník, maca), vitamíny (antioxidanty, inositol) a uvidíte co dál, zda se spermiogram zlepší. A taky by měl přestat přítel pít alkohol - to kvalitě rozhodně nepřidává. K ivf má každý jiný přístup, já bych si raději dítě adoptovala - představa hormonálního dopingu a stresu okolo by nebyla pro mě. Přeji hodně štěstí!

Pokud by to dítě nemohlo být kvůli příteli. Nechce se mnou být. Řekl, že ví, jak jsou pro mě děti důležité a chci je už od 15ti 😁 tak chce, abych byla šťastná s někým jiným. Což já na to takový názor nemám. Já bych s ním zůstala, i když by to nešlo. Tak by jsme milovali děti okolo.. Já osobně si myslím, že ani injekce ovitrelle mi ovulaci nespustila ( to bych přeci měla jiný výtok, ne? Já měla hrozně hustý…) bohužel na kontrole jestli se mi spustila ovulace jsem nebyla. Bylinky zkouším, půl roku jsem pila čaj od báby Radnické, teď už druhý měsíc beru kapičky gynex. Vitamíny mám, yarilo… Alkohol nepije, občas si dá, ale trochu. Jednou za měsíc dvě piva s kamarádem? Nekouří..akorát nemá moc dobrou práci (12ky, směny jak se šéfovi zlíbí takže žádný režim, stres…) Já bych také byla pro adopci, ale to on razantně odmítl. No, uvidíme, jak to všechno dopadne…
Děkuju!! :oops:.. Tobě také! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat