Snažení s endometriózou

959
10.4.16 12:32

Snažení s endometriozou

Dobrý den dámy.. Je tu nějaká z Vás, která se taky potýká s touto nemocí a snaží se otěhotnět? Ráda bych v tom nebyla sama, protože už mi to leze na mozek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.4.16 13:14

Ahoj, muzu se zeptat jak ti ji diagnostikovali?

• Nahlásit
  • Citovat
959
10.4.16 16:42

Ahoj, diagnostikovali mi ji laparoskopiíí, ona endometrioza se ani jinak 100% diagnostikovat nedá.. Ale když to vezmu zpětně, rpoblémy jsem měa hned od své první MS, jen jsem netušila co to je a gynekolog to nijak neřešil - krom toho, že mi napsal antikoncepci.. no a vpodstatě tím, že jsem ji brala 8 let v kuse, pak jsem ji vysadila a hned jsme se začali snažit o mimi, tak díky tomu máme první dítko..Teď se snažíme už od února 2015 a nic.. V říjnu byla ta laparka a do teď jsem brala lék Visanne na endošku.. no a teď čekám, kdy to dostanu a jestli to pomohlo.. Modlím se aby ano a abych už otěhotněla, protože je to vážně na palici :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
10.4.16 19:08

Ahoj, víte, v čem je zakopaný pes, řešíte to, a to je nejdůležitejší. Navíc jednou jsi už otěhotněla, tak to určitě vyjde i podruhé. ;)

Můžu se zeptat, jaké příznaky endometriózy jsi měla? Nám se totiž taky nedaří a nějaké přáznaky endošky bych měla (dlouhá, velmi bolestivá menstruace od 11 let, zakloněná děloha), bolesti mimo menstruaci event. pár dní před ale nemám, čímž se snažím uklidňovat…

Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
10.4.16 19:44

No jo, vím, ale už mě to psychicky nějak ničí :( První klaplo ani jsme nemrkli a teď.. Nejdřív když jsme se začali snažit, tak jsem měla problém s tím, že jsem měla nepravidelnou MS, respektivě krvácela jsem skoro pořád, někdy míň někdy víc, někdy špinění, ale prakticky bez pár dní celý cyklus, což bylo hrozné a do toho tak 7-10 dní před MS bolesti a první dny MS též.. někdy i během cyklu.. No a těhu se nedařilo.. Asi po půl roce se mě ujmul dr. z CARu a zjistil, že neovuluju a že mám nízkou sliznici - proto nemůžu otěhotnět.. ale dle hormonálního profilu nebyly žádné velké problémy, vše ok.. takže nikdo netušil proč to tak je a proč mám navíc ty bolesti a skoro pořád krvácím.. No nejdřív zkoušeli dělat jen folikulometrii a sledovat mě, ale nic se neměnilo a tak mi začali dávat hormony na stimulaci ovulace, ale bohužel to vždy skončilo tak, že na to tělo neresgovalo a OVU stejně nebyla, nebo se místo foliklů vytvořili cysty a s těmi byl pak velký problém a když už to vypadalo slibně, tak nakonec folikly byly bez vajíček a nebo nenarostla sliznici a tak se mimi nemělo kde uchytit, tak mě v říjnu 2015 poslali na laparoskopii a zjistili endošu na pobřišnici - mnoho drobounkých ložisek- operovat to prý nešlo, tak nás nechali ještě do konce roku snažit, ale zase problémy, cysty a vše dokola.. tak jsem teď 3 měsíce brala lék Visanne se ktrým jsem si užila PEKLO :? Denodenní bolesti hlavy, zubů, naprostá nespavost, změny nálad, padání vlasů atd atd.. Původně jsem to měla brát půl roku, ale na kontrole mi dr. řekl, že když to nesnáším, tak určitě ne a že zkusíme ty 3 měsíce a budeme doufat, že to pomůže.. Vysadila jsem to ve čtvrtek a tělo teď bojuje, některé vedlejší účinky už pomalu ustupují a jiné jsou snad silnější.. Nálada šílená, brečím kvůli všemu.. Teď musím čekat až přijde MS a pak se bude sledovat, jestli se tělo vzpamatovalo.. pokud by tohle nepomohlo, tak pak jedině IVF, které má ovšem také nižší šanci s endoškou…

Jinak co se týče příznaků endošky - měla jsem je od své první menstruace, ketrou jsem dostala v 15 letech - krvácela jsem hrozně moc a asi 11 dní - skoro týden jsem jen ležela v klubíčku jaké jsem měla bolesti + vše ostatní.. přečti si tenhle článek.. je to 19 příznaků endošky - já jich mám minimálně 14..

http://katerinaburesova.cz/…m-ze-ji-mam/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
10.4.16 19:57

To sis teda opravdu užila peklo. Teď se už ale všechno začne obracet k lepšímu, uvidíš! Přinejhorším půjdete s partnerem na ivf, dneska už doktoři umí pomalu zázraky. Kámoška mi nedávno vyprávěla o svojí kamarádce, které se přes endometriózu podařilo před pár měsíci poprvé otěhotnět; sice po třech letech, ale podařilo, a to je nejdůležitější. Vám už se to jednou podařilo, tak to půjde i tentokrát, hlavu vzhůru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
10.4.16 20:08

Jinak děkuji za odkaz, já mám příznaků cca 4 - 6, nepočítám do toho chuť na sladké a únavu, protože to je opravdu extrémně neurčité a kdo by to nepociťoval, že? :) Za vážnější považuju 2 - 3 příznaky, ale nebudu to tu radši rozvádět :oops: No pokusím se neplašit a doufat, že moje extrémně bolestivá menstruace je prostě jen extrémně bolestivá menstruace a nic jiného :? Na druhou stranu já naprosto šílených nesnesitelných bolestí vlastně zažila celkem málo a většinou trvají jen jeden den, pak mě to ještě bolí, ale ne nesnesitelně. Navíc já to většinou přebiju práškama z hrůzy, co by mohlo eventuálně následovat, takže je právě většina měsíců relativně dost v pohodě :nevim: Jednou jsem si při začátku menstruace představovala, že jsou to těhu bolesti, a vůbec to pak nebylo tak hrozné. Jenže já zažila i zvracení, točení hlavy, studený pot, ochromující bolest (párkrát za 15 let, třeba 10 x), a proto, jakmile mě začne bolet břicho, dostávám pomalu depresi jen ze strachu, co přijde, i když reálně to pak většinou není vůbec tak hrozné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
10.4.16 20:19

Ještě mě tak napadá, když cítím různé „popichování“ (zřejmě) na vaječnících v průběhu cyklu MIMO menstruaci, tak to spíš pro endošku nesvědčí, že? Já tohle píchání nikdy nevnímala, až když mi v lednu doktor řekl, že mám endometriální cystu na vaječníku, která ale během 5 dnů zmizela (doktor se spletl, byla to obyčejná cysta), jenže se od té doby zřejmě úzkostlivě pozoruju, páč, jak říkám, před tím jsem žádné píchání nikdy neregistrovala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
10.4.16 20:26

@nirei No opravdu doufám, že už to půjde k lepšímu.. pořád si právě říkám, že když už to jednou klaplo, mohlo by znovu.. IVF je poslední šance a mychom to z finančních důvodů stejně zkusili jen jednou, je to strašné tahání peněz a u endošky kort s nejistým koncem.. Tak to dle příznaků jsi docela v poho a pokud nemáš nějaké velké bolesti, tak to snad bude OK.. Mě v 15 letech hned nasadili antiko, protože jsem nestačila vyměňovat vložky a tampony, krev jsem měla všude a několik dní jsem opravdu jen ležela schoulená v klubíčku.. hrozné.. no ale díky tomu mnohaletému snažení mám doma teď alespoń jedno malé zlobidlo.. a budu doufat a věřit, že se brzo podaří i to druhé :)To popichování v průběhu cyklu bych tedy spíš přisoudila citlivé ovulaci než endošce… A jak dlouho se snažíte???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
10.4.16 20:38

Určitě Vám to vyjde, věřím tomu! Navíc jestli máš drobná neoperovatelná ložiska, tak by to neměla být nějaká velká překážka, ne? Zjišťovali Ti třeba, jestli máš průchodné vejcovody? Můj doktor říkal, že čím rozsáhlejší je endometrióza, tím MÉNĚ bolí :nevim: Třeba je u vás jen náhoda, že se zatím nedaří. Můžeme čekat společně :)

Snažíme se od září, vyloženě cíleně pak od listopadu, mám ale krátký cyklus, takže teď začínáme už 9. (resp. 7.) měsíc. Manžel jde ve středu jako samoplátce na spermio, bude to naše úplně první vyšetření, můj doktor to zatím řešit nechce, rok je prý normální, ale nevím, v mém okolí je jen jeden případ, kdy se to podařilo po 9 měsících, jinak všichni do 5. Jsem z toho už hodně nervózní a nějak si s tím neumím úplně poradit :( To „píchání“ cítím i mimo ovu (dlouho před i po), ale bolestí se to určitě nedá nazvat, je to opravdu jen trošku, tak třeba to prostě souvisí s tím, že vaječníky jsou „aktivní“ orgány, kde se vlastně asi pořád něco děje, doufám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
10.4.16 20:48

Jinak doktoři taky nemusí vědět všechno, stačí, aby jednou dozrálo nějaké vajíčko, které se doktorovi ani nemusí na ultrazvuku pozdávat, a hned se může zadařit. V jedné diskusi tady jedna holčina nedávno psala, že po delší dobře přesně takto otěhotněla! Navíc pokud jsi po té hormonální léčbě, tak šance na to, aby ovulace proběhla, se určitě zvýšily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
11.4.16 15:13

@nirei Zatím tomu věřím, ale díky tomu „hormonálnímu bordelu“ co momentálně v těle mám, mám ty depresivní nálady.. doufám, že ta léčba z těla brzo vyprchá a bude to vše lepší.. A hlavně doufám, že brzo dostanu MS, abychom mohli oficiálně začít :) Dr. tedy říkal ať se snažíme hned, kdyby se tělo nááááhodou vzpamatovalo dřív a OVU nastala ještě před 1.MS po vysazení, ale je tam pravděpodobnost tak 5%.. Ale kdo ví.. ale spíš vidím jako nejideálnější pohádkový příběh to, že dostanu MS a pak se mi zázračně poprvé od porodu vytvoří folík a bude zaděláno :) :)

Jinak průchodnost vejcovodů mám za sebou - jsou díky bohu průchodné.. Ale to neznamená nic moc.. Endometrioza má totiž na tělo ženy 3 nejzásadnější vlivy:
1. nejhorší varianta v rozsáhlých případech jsou srůsty, které se tvoří vlivem opakovaných zánětů v břiše - protože každá endoška je způsobuje - krvací ti ty ložiska do břicha - proto ty bolesti a z nich záněty a pak srůsty - to se mě zatím netýká..
2. vliv je, že vlivem endošky nefungují nebo špatně fungují vaječníky - což může být i u minimální endošky - a u mě je, proto neovuluju
3. vliv - změny biochemických poměrů v těle ženy - tj. že i když už nááááhodou vaječníky zafungují, velmi často nejsou správné podmínky pro uhnízdění..

Takže bohužel endoška je mrcha a jsou věci, které ani doktoři neumí ovlivnit..

No ale stejně moc doufám v to, že ty tři měsíce léčby tu endošku trochu zbrzdili v jejich projevech a klapne to, když už to jednou klaplo.. Ani si nemůžu připustit, že by to tak nebylo, protože by mě to asi sejmulo.. Obdivuju holky, které se snaží x let a psychicky jsou OK.. já jsem od malička psychicky né zrovna v pohodě, tak to asi moc nedávám.. ale drží mě nad vodou to naše malé zlobidlo :)

My se snažíme prakticky od února 2015, takže už rok a 5 měsíců.. a už je to pro mě opravdu dlouhé :( hlavně asi z důvodu, že opravdu od začátku měsíc co měsíc se přidával další a další problém, pak vše dokola, už by to vážně chtělo pozitivní zprávy :)

Manžel byl taky na spermiu a měl ho jak nějaký nadsamec, takže z jeho strany problém určo není, tak držím pěsti ať to u Vás je taky dobré :)
A pomáháte nějak otěhotnění, zkoušíte něco z babských rad aby jste zvýšili šanci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
11.4.16 22:18

Ahoj, nemůžeš to brát tak, že se snažíte rok a 5 měsíců, když jsi neměla ovulaci, a hlavně když jste se kvůli těm lékům několik měsíců ani nemohli snažit, ne? Ber to tak, že se začnete snažit teprve teď, až se dostaví ovulka, ale určitě to zkoušejte rovnou, klidně můžeš mít ovulaci před první menzes, nikdy nevíš ;) Je tolik případů holek, co po těhotenství otěhotní před tím, než dostanou první menstruaci…Jinak v práci mám jednu kolegyni, která se snaží od začátku minulého roku a ovulku má teprve od ledna tohoto roku. Když mi vyprávěla svůj příběh, mrazilo mě a uvědomila jsem si, jaké já mám obrovské štěstí a že si vlastně nemám vůbec na co stěžovat. Jí nehraje do karet vůbec nic - věk ani zdravotní stav. Navíc má zdravotní problémy takového charakteru, které jí nejenom dost ztěžují otěhotnění, ale budou rizikové i jinak; nebudu to rozvádět, ale musím říct, že bych jí to těhotenství momentálně přála víc než sobě, já klidně ještě počkám. Zvláštní na tom je, že kdyby mi to neřekla, nenapadlo by mě samozřejmě, že má takové problémy. Občas je mi v práci špatně, úplně „obyčejně“ se necítím dobře a vždycky závidím ostatním, že jsou na tom určitě líp, jenže asi prdlajs, spousta lidí má problémy, jen to na nikom samozřejmě není na první pohled vidět, a drtivá většina lidí stejně nakonec ty děti má.

Jinak ale teda já se tenhle měsíc cítím taky pod psa, těžko se mi věří, že by to najednou mělo jen tak vyjít, že by se jen tak mohly objevit dvě čárky. Jsem hrozně nervózní z toho spermia, manžel má zdravotní problémy a nedivila bych se, kdyby to nebylo OK.

Zkoušíme teď měsíc selzink, kotvičník a pro mě vitamíny a bylinky. Minulý měsíc a v prosinci jsem pila kontryhel, ale v obou měsících jsem pak měla neobvykle krátký cyklus, tak jsem ho přestala pít, nechce se mi do toho.

Nechtěla by ses náhodou přidat sem https://www.emimino.cz/…tnet-255500/ ? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
12.4.16 08:38

Ahoj, no jak se to vezme.. jediné co opravdu nemůžu počítat, jsou teď ty tři měsíce, kdy jsem ani otěhotnět nemohla.. Ale jinak vem si, že jsme se nejdřív nějakých 7 cyklů snažili aktivně doma.. Každý měsíc se přidávalo něco.. 1. měsíc normální ms a pak pár dní v průběhu cyklu zašpinění.. další měsíc silná ale krátká MS a spousta dní v průběhu cyklu slabí krvácení.. a začaly už bolesti.. Další měsíce to bylo jen horší a horší krvácela jsem bez pár dní skoro pořád a bolesti taky nic moc.. ale můj dr. říkal ať se sestejně snažíme.. takže celý ten půlrok jsme to ob den zkoušeli i s těmito komplikacemi.. taky jsem zkoušela bylinky apod, ale bylo to snad jen horší.. Nejhorší bylo, že jsem si mělřila BT a dělalal OVU testy a dle nich bylo jasné, že OVU je!!! Pak jsem šla do CAru, kde se mě ujmul ředitel Caru a zjistil, že prostě neovuluju - ačkoli všechny testy mi ukazovali, že jo - takže mazec, už vím, že je to k ničemu.. No a pak začali ty stimulace a perrvní nic moc - vytvořil se až dost dlouho jeden folík.. tak jsme opět věřili a zase nic - dle testů po „ovu“ prostě ovu plnohodnotně neproběhla, asi byl folík prázdný nebo neprasl nebo něco, ale zase jsme se snažili.. další měsíc opožděně tělo zareagovalo na stimulku a už brzo byl krásný folík.. zase snažení a nakonec zjištěno že to ebyl folík ale cysta, takže čekání jestli se vstřebá, nastoupí hormony nebo operace.. a pak už pořád odkola, vždy to vypadalo, že ano a za s ne, komplikace v podobě cyst, 2× rychlou do špitálu, když praskla, bolesti takové, že jsem nebyla schopná se ani pohnout, vylitá krev v břiše po prasknutí a do toho stále většina měsíce krvácení…

Tím Ti jenom chci říct, že ačkoli zřejmě an jednou nebyla OVU, nedá se to brát, že se nesnažíme, krom těch 3 měsíců se snažíme pořád.. a popravdě je to dost únavné a hlavně psychicky, když každý měsíc je nějaké nové zklamání.. ale i přesto věřím, že se to snad teď zlepší..

Jinak vím, že se to samovolně může za pár měsíců nebo let změnit a najednou jednou OVU náhodou proběhne a otěhotním, ale problém je, že endoška se s každou menstruací zhoršuje, proto dr. chtějí aby žena co nejdříve otěhotněla a často ženy s endo vedou brzo k IVF - ze strachu aby se to nezhiršilo natolik, že budou neprůchozí vejcovody apod.. Což bohužel nikdo nedokáže odhadnout jak rychle se to stane.. u jedné ženy může dojít k šílenému rozrostu endošky během dvou MS a u druhé to může trvat i pár let…

No já každopádně vím jaký je plán :) Teď se máme snažit doma než dostanu 1.MS, pak až dostanu MS tak do 10.DC na UZ jestli bude folík a pokud ano, tak minimálně 4× IUI a pak by se vidělo dál, kdyby to neklaplo…

Hele neboj se toho spermia, nevím co má tvůj partner za problémy, ale určitě to nemusí ovlivnit spermijky.. já jsem teda v tak úžasné výsledky co má manžel ani nedoufala a prosím :) A kolik Ti je, tlačí Tě nějak věk???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5550
12.4.16 10:02

Ahoj holky. Já jsem v červnu měla antikoc-injekci Depo Proveru jen jednu. Nepočítali jsme s mimi. Začali jsme uvažovat o miminku takže od listopadu gynda nasadil stimulaci hormonu, aby nastartoval vaječníky a tedy aby narostla dělož. sliznice byla jen 2mm. Čtvrt roku jsem užíval Estrofen s Norethisteronem. Že bych mohla začít špinit což s tím nepočítali, že začnu špinit už v prosinci. Já nešpinila, ale měla jsem normální ms 6dní. Od ledna už pravidelný cyklus 28 dní a 6 dní ms. Pila jsem kontryhel od 1 dc do ovu. K tomu Fertility blend a užívám listovku už od listopadu.
Kontryhel mi prodloužil cyklus a nedostala jsem ms zpodila se. Kontryhel jsem užívala po dobu 3 měs a pak už né špatná zkušenost ms nedocházela jak měla a já byla jak na trní.
Navíc po kontryhelu jsem měla silnější ms trpěla na PMS a bolesti břicha. V únoru dělož. sliznice byla 4,5 mm.

Zakoupila jsem si Sarapis Soju v době klimateriu roste prý po ní dělož. sliznice a burcuje vaječníky při ovulaci startuje to ovulaci je to na stejné bázi jak (Clostilbegyt) jen na přírodní bázi.
Holky!!! Žádné silné krvácení bolesti žádné. MS v pohodě jak by měla být. Od té doby už poznám i ovulaci a ovu test mi to ještě podvrdí krásné // dálnice. Mohu jen doporučit.
Jedna krabička užívání.

Za měsíc jdu na kontrolu.

Přikoupila jsem si Inofolik piju 2× denně vyživuje sliznici někomu pomohla k růstu. Jim vit. E a jim i listovku. Mám objednaný i Femibion.

Rady před ovulaci piji grepov. džus. Po ovulaci piji ananas. džus. Obden si dávám červené víno na růst sliznice. Dodržuji od 1dc.
Držím palečky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama