Reklama

Sociál a dvojčátka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barukla
Nováček 3 příspěvky 03.09.18 21:28
Sociál a dvojčátka

Dobrý večer ženy, mám takový dotaz. Nebo spíš těch dotazů je hodně. Jsem ve 13tt, je to mé první těhotenství a čekáme dvojčátka. Moje první otázka zní, vedoucí v práci mi řekla že mám zavčas oznámit na sociálu že čekám dvojčata, chci se zeptat kdy tam jít a co k tomu všechno potřebuji? :roll: A další otázka, co ještě všechno za vyřizování mně čeká? 8o Jinak jsem normálně zaměstnaná na HPP. Jsem s toho všeho jak Alenka v říši divů :think: :roll:

Reklama

Reakce:

Jambik
Povídálka 16 příspěvků 03.09.18 21:40

Podle mě blbost. To se nedělá. Ty jen dáš zaměstnavateli papíry od doktora až půjdeš na mateřskou. To je 6-8týdnů před porodem. Akorát doporučuju vyškemrat papíry na mateřskou o něco dříve, protože to chvilku trvá než to zpracuje účetní a social. Pokud předtím budeš na neschopence, tu taky dáš zaměstnavateli. Oni mají povinnost ji předat sociálce.

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 03.09.18 21:43

na sociálku dáváš papíry jen když tě přeřadí na jinou práci s menším platovým ohodnocením, ne?

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 03.09.18 21:49
@Barukla píše:
Dobrý večer ženy, mám takový dotaz. Nebo spíš těch dotazů je hodně. Jsem ve 13tt, je to mé první těhotenství a čekáme dvojčátka. Moje první otázka zní, vedoucí v práci mi řekla že mám zavčas oznámit na sociálu že čekám dvojčata, chci se zeptat kdy tam jít a co k tomu všechno potřebuji? :roll: A další otázka, co ještě všechno za vyřizování mně čeká? 8o Jinak jsem normálně zaměstnaná na HPP. Jsem s toho všeho jak Alenka v říši divů :think: :roll:

Ja byt Tebou zavolam si na socialku a tam krasne vysvetli co a jak. Budes mit jistotu.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15539 příspěvků 03.09.18 21:51

Nejsem odborník, ale proč by mělo sociálku zajímat 13ti týdenní těhotenství s dvojčaty? to snad až se narodí, ne? Pak budeš mít nárok na vyšší rodičák, než je obvyklé s jedním dítětem :think:
Těhotenství s dvojčaty je „zajímavé“ pouze pro gyndaře, ptž je v některých ohledech rizikovější a budou tě víc hlídat :think: A gyndaři už to dávno ví, ne? :mrgreen: Taky je možné, že půjdeš dříve do pracovní neschopnosti a dříve nastane i porod, ale to ted neřeš :think:
Užívej si těhotenství, hýčkej si mimika v bříšku a těš se na ně :kytka:

Barukla
Nováček 3 příspěvky 03.09.18 22:08

@rena621
To bude asi nejlepší řešení, děkuji moc :)

Barukla
Nováček 3 příspěvky 03.09.18 22:09

@pe-terka
Děkuji moc ????????

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 03.09.18 22:35
@Barukla píše:
@rena621
To bude asi nejlepší řešení, děkuji moc :)
Ja mam 1 nam stacil papir od lekare dat zamestnavateli a 6-8 tyd.pred porodem jsme automaticky meli matersku,ale vazne urcite zavolej. Oni jsou tam od toho aby Ti poradili.Nevim za jaky kraj,doufam,ze se potkas taky s tak milym pristupem jak. Mile pracovnice a vsechno mi poradili. Jeste mi miminko 1 kocarkovala na vr
@Barukla píše:
@rena621
To bude asi nejlepší řešení, děkuji moc :)

doufam,ze se potkas s tak milym pristupem jak ja. Preji hodne radosti s miminkami.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama