Sofie či Josefína?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 21:31
Sofie či Josefína?

Holky, čekáme holčičku, váháme mezi Sofinkou a Josefínkou… Ke kterému byste se přiklonily vy? Vím, Sofinek je hodně, na to ale my nehrajeme, takže tento důvod není třeba zmiňovat. U Josefínky se nám líbí tvary Jos, Josi, Josinka, Sefi, ALE… Pepča či Jožka atd.je pro mě nemyslitelné, kdybych se nebála, že si ji budou např. v pubertě dobírat jako Pepinu, asi bych i na manželům návrh jména s nadšením kývla, ale to ALE! Jak to vidíte? Je tu nějaká Josefína, vo byka fakt celý život jem Jos? Všem děkuji za názory :srdce: :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17205 příspěvků 16.06.19 21:32

Oslovení Jos přijde pitomé zas mně :roll: Radši Josefína než Sofie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 21:36

Ahoj, nám se před rokem narodila Josefínka a tvar Pepina se nám líbí, doma jí teda říkáme Pepí nebo Pepano - když zlobí :-) Jinak ještě máš tvary Fína, Fínka, Fineta… Sofinka se mi třeba vůbec nelíbí…

Jana206
Nadpozemská drbna 27873 příspěvků 16.06.19 21:39

Jsou to dvě diametrálně odlišná jména. Pokud se Ti Pepina nelíbí, Josefinu nedávej, nevyhne se tomu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 21:39

Sofi se mi líbí osobně více. Znám dvě Josefíny, jednu Sofii a v běžném životě jak na vysoké, tak v práci jim říkali Pepino, Pepčo…nikdy jsem neslyšela říkat profesory nebo kolegy či nadřízené Josefíno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 21:42

Já jsem, stejně jako moje babička… nikdy v životě nikoho nenapadlo říkat Jos, Josi, Fíno… vždycky buď Pepča, Pepi, Pepina :nevim: já bych své dceři tohle jméno nedala, prave proto, že se vždycky najde nějaký blbec, který si z té Pepiny bude dělat srandu.
Z vašeho výběru teda raději tu Sofii, ale ta už je mi s prominutím protivná, je jich na každém rohu aspoň pět :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 27873 příspěvků 16.06.19 21:42

A je to poprvé, co slyším, kdy se rodiče rozhodují mezi těmito dvěma jmény :mrgreen: Ta jména jsou každé z jiné planety. Rodiče, kteří chtějí jméno typu Sofie přece nebudou uvažovat o domácí české Pepi :)

Alushka.S
Kecalka 301 příspěvků 16.06.19 21:44

Za mě Josefina. Sofie se mi vyloženě nelíbí. A třeba oslovení Jos mi taky nějak nejde před pusu, naopak nemám absolutně problém s Pepinou. Držím palce, ať vyberete ke spokojenosti obou.

chaela
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 2 inzeráty 16.06.19 21:45

Mně se nelíbí ani jedno. Ale pokud se ti u některého jména nelíbí nějaká varianta, nedávej ho. Josefíny vždycky byly, jsou a budou Pepiny. Ze stejného důvodu není syn Kryštof a dcera nebude Kristýna.

Fokulinka
Kecalka 191 příspěvků 16.06.19 21:46
@Anonymní píše:
Holky, čekáme holčičku, váháme mezi Sofinkou a Josefínkou… Ke kterému byste se přiklonily vy? Vím, Sofinek je hodně, na to ale my nehrajeme, takže tento důvod není třeba zmiňovat. U Josefínky se nám líbí tvary Jos, Josi, Josinka, Sefi, ALE… Pepča či Jožka atd.je pro mě nemyslitelné, kdybych se nebála, že si ji budou např. v pubertě dobírat jako Pepinu, asi bych i na manželům návrh jména s nadšením kývla, ale to ALE! Jak to vidíte? Je tu nějaká Josefína, vo byka fakt celý život jem Jos? Všem děkuji za názory :srdce: :hug:

Máme v rodině Josefinu a říkáme ji Pepina :wink:ji se to líbí a nám taky :yum:

Bubla Bůčková
Kelišová 7169 příspěvků 16.06.19 21:48

@chaela jak se říká Krystofovi? A myslíš Kikino?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 21:49

@Jana206 no, však my právě bychom rádi Josefinu v daném tvaru, ne Pepu :roll:

Bubla Bůčková
Kelišová 7169 příspěvků 16.06.19 21:49

Josef-ina jsou krásný jména, ale to Pepikovstvi :roll: takže Sofie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 21:51

@Bubla_Bučková no, právě… Nechápu to, ale jak píšete, to Pepíkářství se stále drží (i tady dle komentů… :nevim: ) a přitom Josefinka je tak krásné jméno! :srdce:

Bubla Bůčková
Kelišová 7169 příspěvků 16.06.19 21:54
@Anonymní píše:
@Bubla_Bučková no, právě… Nechápu to, ale jak píšete, to Pepíkářství se stále drží (i tady dle komentů… :nevim: ) a přitom Josefinka je tak krásné jméno! :srdce:

Ještě že se Janě neříká Honzina :roll: nebo Antonie a Tonička…nebe a dudy :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama