Současné sucho

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

řeřicha
Kecalka 301 příspěvků 18.08.18 20:30
Současné sucho

Ahoj, chci se zeptat, trápí vás současné sucho? Přemýšlíte nad tím, co bude dál? Co může být za rok nebo za pět? Nebo si myslíte, že bude líp, neřešíte… Já jsme z toho úplně vykolejená, vedro mi vadí (to asi hodně lidem), ale to sucho mě děsí - máme před domem park a stromky hnědnou, chřadnou, tráva skoro není, zdejší potůček dávno vyschnul. Přemýšlím, jestli můžu jako jedinec vůbec něco udělat? Mám z toho strašně špatný pocit, vůbec si neumím představit, že třeba my už budeme ta generace, co zažije nedostatek vody - kdyby se toto opakovalo i další roky, tak příroda půjde do háje, úroda na poli nebude, dobytek pak už taky ne… :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 18.08.18 20:34

Bojím se, že to bude čím dál horší. Léto od léta větší vedro. Ale co s tím? Omezit ty sajrajty, co vypouštíme do ovzduší.

AlenaSu
Kecalka 401 příspěvků 18.08.18 20:35

Vedro mi moc vadí. Miluju déšť, sníh a mráz. To sucho je děsné,též mě to děsí. Ale víte co mě osobně vytaci na tom suchu nejvíc? Že se najdou takovi chytraci,co na ukor ostatních kropi 24hod denně svůj čerstvě zasety trávník a nebo si pitnou vodou napousti bazén. Tato bezohlednost mi vadí.

pannda
Kelišová 6599 příspěvků 35 inzerátů 18.08.18 20:36

Jednou bude hladomor a voda bude na příděl a drahá…a tipuju tak rokem 2050… Ona ta Sybila ledacos předpověděla dobře

TMana
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 18.08.18 20:39

Lidí je prostě moc.

rokris
Kelišová 6281 příspěvků 18.08.18 20:42
@pannda píše:
Jednou bude hladomor a voda bude na příděl a drahá…a tipuju tak rokem 2050… Ona ta Sybila ledacos předpověděla dobře

Ano, proroctví se plní tak, že z toho leze mráz po zádech. Je to smutné čtení…

171Jirka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 18.08.18 20:44

Za pár let prý nebude v Indii k žití a potom…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 18.08.18 20:52

Jako samotný clovek tu přírodu nezachráníš, ale samozřejmě se muzes chovat šetrně, ohleduplně, ekologicky. Kdyz si to takto řekne nezávisle na sobe treba kazdy 10, hned tu bude o trosku lépe (nebo ta ,,zkáza” přijde o trosku později ;) ). neviděla bych to tak tragicky, příroda se s tim nejak vyrovna, lidstvo taky. kdysi jsem viděla úžasný dokument o naši planetě, uz si nepamatuju kdo to vysílal, no ale podstata byla ta, ze v historii země je lidstvo jen taková puberta, ze jsme tu jen omezenou dobu a s největší pravděpodobností taky vyhyneme a pak přijde neco dalšího. Ja osobně se nechci trapit tim co ,,bude”, snažím se zit tak, abych mela ciste svědomí a kolem sebe příjemné prostředí, a ono to nejak bude. a bud se lidstvo adaptuje, nebo ne. :srdce:

Mallorka
Závislačka 3022 příspěvků 18.08.18 20:53

Bydlím na Vysočině, a co mě děsí jdou uschle stromy sezrane kurovcem. Vsude se jen kaci a nikde nejdou vidět vábnička… Už jsou vsude hole palouky :,( :,( to mě fakt desi. Heralticka kojenecka voda vysycha :,( prý je o.polovinu méně než kdysi. Vranov bez vody :-( zátoky kam jsme se jezdivali koupat nasima už zanikly. Je to smutne

alisekR
Kelišová 5181 příspěvků 18.08.18 20:54

No je to hrůza, dnes jsem to nevydržela a mocně zalila naší velikou třešeň, chudák klopi větve k zemi a kořeny se derou na povrch. Je to dominanta naší zahrady a nemám srdce jí nechat uschnout. Sousedům schne padesátiletá obří borovice. Denně jí pozorujeme a je to smutný. Mám s ní spojený celý dětství. Dnes jsem otrhala bramborový koš rajčat a zrovna si říkala, jestli to letos není naposled.

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 18.08.18 20:56

@171Jirka a co kácení deštných pralesů? Vidíš to někde ve zprávách? Tankery, co prodej CO2 daleko víc než auta. globální oteplování nás zlikviduje. A nejen v Indii bude neobyvatelno. Bude válka o zdroje, budou se sem tlačit z Afriky, z Asie. Už se to děje, ale bude to daleko horší. A vedle probíhá diskuze, že společnost likviduje feminismus. Směšné

Bandii
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.08.18 20:58

Osobně to nijak neřeším, všude se mluví o suchu, ale u mě na zajradě jsou všechny stromy v pořádku, tráva mě nijak zvláště nezajímá, nepotrebuji pro zvěř. Bazén napuštěný mám, měla bych snad z toho mít výčitky? :nevim:

Konnny
Ukecaná baba ;) 2385 příspěvků 18.08.18 21:07

@Bandii :roll:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.08.18 21:08
@Konnny píše:
@Bandii :roll:

No co ? Vy se snad doma koupete jednou za 14 dní všichni v jedné vodě, abyste ušetřili přírodu? Nebo neperete a čekáte s koši plnými prádla na příznivější dobu? :nevim:

Příspěvek upraven 18.08.18 v 21:10

Konnny
Ukecaná baba ;) 2385 příspěvků 18.08.18 21:09

Obzory končí u plotu zahrady:)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >